Hlavní navigace

Google pozastavil rozšiřování svého kabelového internetu Google Fiber

David Slížek

Odchod šéfa projektu a přerušení jednání o rozšíření gigabitového kabelového internetu do dalších měst – novinky kolem Google Fiber nevypadají moc optimisticky. Navíc se bude propouštět. 

V amerických městech, kde už Fiber funguje, by nemělo dojít k žádným změnám. Ale v oblastech, kde Google zavedení rychlého internetu teprve plánoval, své aktivity přeruší a propustí své tamní zaměstnance (podle serveru Ars Technica má jít asi o 9 procent lidí ve firmě).

Končí i Craig Barratt, CEO divize Google Access (v Googlu zůstane jako poradce Larryho Page). Změny na blogu vysvětluje tím, že se od spuštění projektu situace na trhu změnila a že je třeba znovu promyslet strategii firmy. 

Je fakt, že za skoro šest let existence projektu Fiber Google zvládl spustit služby jen v osmi amerických městech (viz seznam níže). A z toho, že Access nedávno koupil bezdrátového poskytovatele internetu Webpass, který se soustředí na vysokorychlostní spoje, se dá tipovat možný příklon Googlu k levnějším bezdrátovým technologiím.

Našli jste v článku chybu?