Hlavní navigace

Cenová bomba Telecomu vybuchla. Nebo to bylo jen takové pšouknutí?

Dlouho před Invexem se špitalo, že SPT Telecom připravuje právě u příležitosti Invexu jakousi cenovou bombu. „Bude to pevná linka 64 kb/s za padesát korun?“ spekulovali odborníci. Nakonec se ukázalo, že snížení se týká ISDN – 1189 korun.

Marek Antoš

6. 10. 1998 9:30

Víme kdo je Kačer, tentokrát vám to už vážně povíme. Díl II.

V pátek jsem vám slíbil prozradit, kdo se skrýva za Kačerem. Článek byl však hrozitánsky dloooouhý a tak nezbylo nic jiného, než z něj udělat dva. Odpověď na základní otázku, kdo je Kačer, tak nedal, a nechal vás ještě pár dní v nevědomosti. Nyní je však je ale čas pro dokončení.

Marek Antoš

5. 10. 1998 10:49

Na Invexové frontě klid

Brr, to je zima. Brr, jsme prostě v Brrně. Ano na Invexu, v tuto chvíli vám už píšu z našeho stánku 16 v pavilonu P, přijďte se podívat. Ale nejsme tu jen my - pokusím se vám tedy v tomto protozpravodajství z Invexu popsat, co tu zhruba bude k vidění u jednotlivých firem.

Marek Antoš

4. 10. 1998 19:23

MOPOS se brání nařčení z porušení smlouvy

Včera jsme zveřejnili prohlášení CZCOMu, který obvinil společnost MOPOS z porušování smlouvy, kterou spolu před časem uzavřeli. Okamžitě jsme požádali o vyjádření i představitele MOPOS a nyní vám přinášíme jejich názor na věc .

Marek Antoš

2. 10. 1998 11:36

Víme kdo je Kačer. A my vám to povíme.

Server Kachna už nějakou dobu čeří vody českého Internetu. Kačer je neustále zahalen tajemstvím a živě se o něm spekuluje. Je to Peterka, Lukačovič, Dočekal, Zandl, Matoušek nebo levoboček kněžny Zahajské? Už je to mírně únavné a tak vám nabízím odpověď. Pozor, tento článek je skutečně seriozní, žádná kachna.

Marek Antoš

2. 10. 1998 0:41

TEN-34 CZ má přímé spojení do USA

Přichází podzim, padá listí. Studenti se vrací do škol, padají sítě. Všechno je přetížené a nikam se nedá dostat - nebo ne? Možná je všechno jinak. TEN-34 CZ totiž získal novou přímou linku do USA.

Mirek Jindříšek

2. 10. 1998 0:17

CZCOM protestuje proti Moposu

Dnes ráno k nám dorazila tisková zpráva společnosti CZCOM, která protestuje proti tomu, že se firma Mopos znovu začala věnovat poskytování připojení. Podle CZCOMu tak porušila smlouvu a připravuje se žaloba.

Marek Antoš

1. 10. 1998 10:34

Prodej Terminalu podruhé a oficiálně

Když jsem psal poprvé o prodeji Terminalu, slíbil jsem, že po oficiálním oznámení této zprávy se k tomuto tématu ještě vrátím s dalšími informacemi. Nyní slib plním -- mezi nejzajímavější zprávy patří cena za 64 kb/s pevnou linku, kterou hodlá nový Telenor Internet nasadit.

Marek Antoš

1. 10. 1998 10:24

Audit DCCi: věřit či nevěřit?

Firma DCCi provádí již nějakou dobu audit návštěvnosti populárních serverů. Jakkoliv je tato činnost velmi chvályhodná, výsledky auditu je třeba brát s určitou rezervou.

Hynek Med

30. 9. 1998 11:05

Video On Line rychleji doma i ve světě

Řada novinek se objevila u společnosti Video On Line, která nedávno získala vstupem německého fondu DBG značné kapitálové posílení. Především byla zdvojnásobena kapacita zahraničního připojení a skutečností se stalo také to, po čem zákazníci VOL dlouho prahli - peering s CESNETem a EUnetem.

Marek Antoš

30. 9. 1998 10:28

Terminal byl prodán!

Přišel podzim, buhvíčeho čas (třeba chřipek, huhly huhly), a senzačních novinek se hrne celkem dost. Jednou z nich je velmi žhavá zpráva o tom, že známý poskytovatel Terminal byl prodán - Telenoru! Po Video On Line je to tak již druhý prodej v poslední době.

Marek Antoš

29. 9. 1998 13:07

Modemy s rychlostí 56 Kb/s na českých linkách

Již velice dlouho se mluví o 56Kb/s modemech, ale zatím většina z nás váhá s jejich koupí a klade si otázku, zda dosáhne opravdu slibovaných 56Kb/s na našich nepříliš kvalitních telefonních linkách. Náš článek vám v tomto ohledu přináší pomocnou ruku.

Michal Němejc

27. 9. 1998 21:01

Slyšíte to klepání? To je virtuální kladívko na Internetové aukci!

Jednou ze služeb, které Bajt potažmo Láďa Zajíček přináší uživatelům českého Internetu, je jeho Internetová aukce. V minulých dnech poněkud "převlékla kabát" a proto jsme se jí rozhodli trochu podívat na zoubek. Podívejte se s námi, co všechno Aukce nabízí.

Marek Antoš

27. 9. 1998 20:51
| 2

NIX má nový výkonný výbor

Tak jako každé dva měsíce se včera po třech měsících (byly prázdniny :-) znovu konala valná hromada NIXu. Moc toho neřešila ani nevyřešila - na programu měla především volby nového výkonného výboru. Jestlipak víte, kdo v něm zasedne?

Marek Antoš

25. 9. 1998 9:51

Dvě krátké novinky: EUnet a CZCOM posilují

V minulých dnech k nám dorazily dvě podobné zprávy o novinkách u dvou poskytovatelů připojení. To víte, místa je málo, musí se šetřit, takže vám je nabízím pěkně pohromadě v jednom článku.

Marek Antoš

25. 9. 1998 9:49

InWay přichází s novinkami

Zřejmě to byla právě včerejší tisková konference InWay, která oficiálně odstartovala působení této společnosti na trhu poskytování připojení. Osobně mne však nejvíce zaujala jejich nabídka bezdrátového připojení -- funguje to podobně jako mobilní telefony, ovšem až do 1,5 Mb/s! To si snad pořídím domů.

Marek Antoš

24. 9. 1998 9:53

Reklamní prostor zcela zdarma! To tu ještě nebylo

Už jsem na Lupě jednou citoval výrok Henryho Forda o tom, že kdyby měl poslední dva dolary, jeden z nich by investoval do reklamy. Kdyby žil Ford v dnešní době, mohl by ho dokonce ušetřil - server www.automobil.cz totiž nabízí reklamu zdarma.

Marek Antoš

23. 9. 1998 9:38
| 1

Páteř CESNETu postaví České radiokomunikace

Jak oznámil CESNET, tendr na vybudování jeho páteřní sítě vyhrály České radiokomunikace. Spoje mezi městy na páteři by něměly být pod 2 Mb/s a překopávat se bude i celá současná - dosti spletitá - infrastruktura. Pro mimopražské zákazníky je to nepochybně velmi zajímavá zpráva.

Marek Antoš

22. 9. 1998 10:27

Zničí Clinton Internet?

V předvolební kampani se zvláště jeho viceprezident Al Gore rád nechával fotografovat při zapojovaní Internetových drátů v amerických základních školách. Teď se však zdá, že Internet kvůli Clintonovi spěje k záhubě - alespoň řada médií to tak prezentuje. Proč to? Starrova zpráva hltí linky - a co teprve čtyřhodinové video?

Marek Antoš

21. 9. 1998 10:15

Mr. Linx znovu na scéně - znovu a úplně jinak

O službě Mr. Linx se už na Lupě několikrát psalo. Po zhruba půlročním intermezzu, kdy se zdálo, že se ze svého hlubokého spánku tato služba už nevzbudí, však přichází ohlušující budíček. Autoři věru nezaháleli a z prosté výměny reklamy udělali komplexní systém pro její správu (a prodej).

Marek Antoš

21. 9. 1998 9:44

EUnet/Internet CZ do zahraničí třikrát rychleji

Jak jsem už poznamenal, novinky se na nás od nejrůznějších poskytovatelů připojení řítí neuvěřitelnou, bez přehánění nadzvukovou rychlostí (kdybych přeháněl, napsal bych nadsvětelnou). Další z těch významnějších oznámil Internet CZ zvýšil totiž svoji zahraniční konektivitu na 9 Mb/s.

Marek Antoš

18. 9. 1998 11:39

LUKO CzechNet posiluje

Je to k nevíře, ale v této postokurkové a preinvexové době se snad všichni zbláznili - zprávy o novinkách u jednotlivých poskytovatelů frčí jak na běžícím pásu, ani je nestačíme odebírat (z valné míry vinou toho, že jsem se stále ještě nevzpamatoval po dovolené a nevykydal dosud všechny resty). Jednou z nich je zpráva od Luka o významném upgradu.

Štěpán Binko

18. 9. 1998 10:12

A je to tady -- Seznam opouští lůno mateřské CESNETu a kormidluje ke Global One

Včera se v českém Internetu objevila navýsost zajímavá zpráva, která nám zcela pochopitelně nemohla uniknout -- serverové impérium Seznamu, tedy především server Seznam sám, se přesouvá od CESNETu ke Global One. Upřímně řečeno to není tak obrovské překvapení: otázka už dlouho nezněla "Stane se to?", nýbrž "Kdy a ke komu?.

Marek Antoš

16. 9. 1998 21:07

CESNET posiluje

Od prvního rychleji do světa, od desátého rychleji do NIXU. To je ... no přece CESNET. Ale ono to také má svoje mouchy, zvlášť to zahraničí.

Petr Tesařík

16. 9. 1998 11:57

INVEX. Výstava jen pro hýřily?

Významná česká společnost CNC, dovozce modemů značky Supra, ohlásila svoji neúčast na (stále ještě?) prestižním veletrhu výpočetní techniky. Co se děje s brněnskou výstavou?

Petr Tesařík

15. 9. 1998 11:42

IBM Global Network globálně

Chcete se připojit na Internet u nás? Kdekoli v Evropě? A nebo rovnou na celém světě? A k tomu máte ještě kreditní kartu? Račte vstoupit na palubu (nebo spíš na surf?) s IBM Global Services.

Petr Tesařík

11. 9. 1998 12:15

U PVT se hnuly ledy. A nebo...?

1. října vstoupí u PVT v platnost nový ceník připojení k Internetu. Člověk by rád zvolal: "Sláva, ledy se hnuly!" Jenomže... Ono je tu vždycky nějaké jenomže...

Petr Tesařík

10. 9. 1998 12:42

Posviťte si na Internet

V pondělí 7. září se v rámci celé České republiky rozjela akce nazvaná "Posviťte si na Internet", která by (soudě už podle názvu) měla vnést do názoru lidí o Internetu trochu světla. Opravdu?

Petr Tesařík

9. 9. 1998 11:16

Pár důležitých upřesnění

V několika posledních komentářích se kromě zajímavých informací objevilo i několik nepřesností. Protože Lupa umí říci také „erravimus“, vznikl tento článek.

Petr Tesařík

8. 9. 1998 11:07

S kým peeruje EUnet?

Již nějakou dobu se proslýchají více či ještě více nepodložené informace o tom, jak bude v nejbližší době vypadat peering EUnetu. Jedna z nich je trochu konkrétnější.

Petr Tesařík

4. 9. 1998 19:21

Video On Line prodán!

Tak už je to potvrzené přímo od zdoje – Video On Line má nového majitele. A ví se, kdo jím je.

Petr Tesařík

4. 9. 1998 11:44