Hlavní navigace

Tři mušketýři a kauza Šimek ještě po dvaceti letech

Není to tak dlouho, co jsem psal o jedné ze značně kontroverzních postav českého Internetu, panu Martinovi Šimkovi. Kolotoč jeho problémů se však ještě nezastavil -- tentokrát se zdá, že jeho server www.computing.cz je definitivně minulostí a přebírá jej firma Globe Internet.

Marek Antoš

14. 8. 1998 10:48

Kanadský spammer zaútočil na AOL.com

Slovo spam už asi nebude treba nikomu kto sa pohybuje v sieti Internet vysvetľovať. So spamom sa stretávame denne a všade. Dokonca i reklamné letáky, ktoré nachádzame v našich domových schránkach možno istým spôsobom považovať za spam. Spammeri ovšem dokážu byť aj pekně drzí.

Rastislav Škultéty

13. 8. 1998 8:02

Peeruješ, peerujeme, nepeerujou

Peering v NIXu už docela šlape, stále stejné tváře však stojí stranou. EUnet slíbil už před dvěma měsíci, že brzy brzičko vydá obecné dvanáctero technických podmínek, jejichž splněním podmiňuje peering -- kdo je splní, může s EUnetem peerovat. CESNET je už v peeringu podstatně dále, ale od řady partnerů vyžaduje placení; nový provozní řád NIXu to přitom zakazuje.

Marek Antoš

12. 8. 1998 11:17

Tak hodně štěstí do další stovky, babičko

Je tomu dnes přesně 131 dní, 100 článků, několik neprospaných nocí, spousta příjemných i méně příjemných mailů a také pár šedin na mojí ustarané hlavě, co vstříc světlým zítřkům odstartovala Lupa. Při každém jubileu je zvykem trochu řečnit -- nuže jdu do toho. Dneska se bude trochu shrnovat, hodnotit, děkovat a hledět věšteckým okem do budoucnosti.

Marek Antoš

11. 8. 1998 13:35

Jak se stát elektronickým pasáčkem

Vynikající článek o možnostech zbohatnutí na z Ameriky placených bannerech, umisťovaných zejména na navštěvovaných erotických serverech, napsal náš nový přispěvatel Ignác Ještěr. Opravdu vřele doporučuji - třeba se dozvíte, co stačí udělat, abyste si přilepšili k platu o nějaký ten milionek.

Ignác Ještěr

9. 8. 1998 23:48
| 2

Na Musicu nezasahoval cracker, nýbrž správce. Dnes už bývalý.

Je to pocestný, není to pocestný, je to cracker, není to cracker; je to správce. Včera jsme přinesli zprávu, že server Music.cz byl cracknut. Nakonec se ukázalo, že zdání vzbudil jeden ze správců serveru - dnes již z bývalých správců.

Marek Antoš

7. 8. 1998 7:59

Music.cz ve spárech crackera

Je to smutné, ale každou chvíli se v českém Internetu objeví nějaký ten server, na jehož titulní straně náhle objeví cosi, co tam nikdy nebylo a nejspíš to tam ani nepatří. Nejnovější obětí je Music.cz.

Marek Antoš

6. 8. 1998 9:02

MOPOS klame tělem

Na předloňském Invexu jsem ve firmě Mopos objevil zbrusu nového poskytovatele připojení do Internetu. Na loňském Invexu to už nebyla tak docela pravda, protože Internetové aktivity od Moposu sakumprásk odkoupil CZCOM. Na letošním Invexu to bude zřejmě zase jinak - Mopos totiž začíná nanovo.

Marek Antoš

5. 8. 1998 13:30

Další články asi nebudou...

...rozmlátil jsem si totiž počítač na kostní moučku. Já vám nevím, co to do mne vjelo, asi je to tím počasím, ale najednou jsem se rozčílil a už to jelo. V kanceláři máme kamery, jedna z nich mne zachytila při činu. Upozorňujeme diváky, že následující záběry jsou drastické.

Marek Antoš

3. 8. 1998 23:30

Testy v sedmém nebi. Nebo měsíci?

Ať spím či bdím, něco je jisté - testy poskytovatelů připojení běží stále. Běžely i v červenci a protože máme začátek srpna, komentář měsíčních výsledků je tu.

Marek Antoš

3. 8. 1998 8:53

"Oficiální" telefonní seznam na CD ROM

V konferencích českého Internetu se pomalu začíná šířit zpráva o novém telefonním seznamu na CD ROM, který je k mání za baťovských 799 Kč. V nabídce se to hemží slovy jako oficiální - a také pravopisnými chibami. To ale není ten největší zádrhel.

Marek Antoš

31. 7. 1998 9:04

Bohemia.Net s novinkami na přídi

Bohemia.Net, resp. Datac, patří mezi nejstarší české poskytovatele připojení, přesto se dlouhou dobu zdálo, že si svůj náskok prospává. Novou vzpruhou se stalo založení "nového" Bohemia.Netu, novinky se od té doby jen hrnou.

Marek Antoš

30. 7. 1998 14:09

Všechno je jinak

Tato slova pronesl moudrý rabín na smrtelném loži, když ho kdosi ze shromážděného okruhu jeho blízkých požádal, aby jim řekl něco, čím by shrnul svoji životní moudrost. Hned poté vydechl naposled a nechal své blízké pochybám, co to vlastně znamená. Tento citát se hodí i na můj včerejší článek o Zmiji - chyba v ní je, jenže jinde.

Marek Antoš

29. 7. 1998 8:46

Co se děje v hnízdu Zmijí

Novinky ohlásila agentura M.I.A., provozovatel známého serveru Zmije. Vyhledávací služby Zmije byly obohaceny o vyhledávání ve Virtuálním obchodním domě. Při té příležitosti jsme se trošku podívali na zoubek tvrzení o denní aktualizaci, která zmíněná tisková zpráva obsahuje.

Marek Antoš

28. 7. 1998 9:54

Proč je kupčení s doménami nemravné

Jak je něčeho málo, vždycky to vede ke nějakým čachrům. Někteří z nás mají ještě v živé paměti, jaké břišní tance se ještě před deseti lety dělaly kolem podpultového toaletního papíru, vaty a dámských vložek. Nechci tvrdit, že domény a vložky jedno jest, ale úzkoprofilové zboží to dnes nepochybně je. A tak se kupčí.

Marek Antoš

27. 7. 1998 12:41

Polská jízda skončena

Před téměř tisíci lety si veden nejšlechetnějšími úmysly vyjel do Polska kníže Břetislav, aby zachránil ostatky svatého Vojtěcha. Při cestě zpět s sebou omylem vzal i pár desítek vozů se zlatem, stříbrem a drahými kameny; to se stává. Dnes ráno jsem se z Polska vrátil já. Místo o relikvie a skvosty jsem bohatší o pár zkušeností, i pokud jde o Lupu.

Marek Antoš

25. 7. 1998 22:22

PVT jede přes Global One, Bohemia.Net přes Ebone

Avizované připojení PVT ke Global One už se stalo skutečností. Bohemia.Net naproti tomu vsadil na Ebone. Kdo bude následovat a kam?

Petr Tesařík

22. 7. 1998 20:11

Telecom už NIXuje

Není tomu zas až tak dávno, co Telecom vstoupil do NIXu. Teď jsou tu i první peeringy. Konkrétně je to Bohemia.Net a Telenor.

Petr Tesařík

20. 7. 1998 20:39

Jak je to s CESNETem

Ve čtvrtek tu byla informace o výpadku u CESNETu. Po (nedlouhé) korespondenci s Michalem Krskem přinášíme upřesnění některých údajů.

Petr Tesařík

20. 7. 1998 20:06

CESNET opět sbírá trestné body

Poslední dobou se zdá, že u CESNETu se věci hýbou správným směrem. No, asi hýbou, ovšem doba, kdy alespoň po technické stránce bude vše v ideálním stavu, je (alespoň zatím) v nedohlednu. Tentokrát nás "potěšil" výpadkem zahraničního spojení.

Petr Tesařík

16. 7. 1998 19:49

Mobil má Lupu rád

V posledních dnech získala Lupa náruživého čtenáře, který si Lupu čte pro jistotu každou noc. Kdo že to je? No přece karin.mobil.cz!

Petr Tesařík

14. 7. 1998 18:22

Jak dopadly testy v červnu

Už minulý měsíc jsem zahájil milou tradici komentování výsledků testů s jistým odstupem (někdo by řekl zpožděním, ale to je rozhodně špatný výklad). Nyní vám tedy přináším stručný komentář výsledků testů za měsíc červen.

Marek Antoš

10. 7. 1998 11:28

Global One už peeruje dosti zdatně

Valná hromada NIXu, na které byli přijati za nové členy SPT Telecom, Global One a (za staronového) CZCOM se konala před více než dvěma měsíci. Z nováčků zatím do NIXu dorazila pouze společnost Global One a už peeruje s řadou poskytovatelů.

Marek Antoš

10. 7. 1998 10:48

Viry už zachvátily i ICQ!!!

Každý, kdo je k Internetu připojený déle, než od předminulého pondělka, už určitě někdy dostal mail, obsahující dramatické varování před nějakým zákeřným virem, který se šíří elektronickou poštou. Uff, oddychl si určitě, ještě že jsem byl varován včas. Mírná modifikace se teď šíří i po ICQ.

Marek Antoš

9. 7. 1998 13:51

Bohemia Net levněji

Do nového pololetí s novými cenami, tak nějak by se dala shrnout aktivita několika poskytovatelů připojení, kteří v době nedávno minulé přistoupili ke snížení cen. Zatím poslední v řadě je Bohemia Net, snížení se týká především ISDN a přípojení přes 56 kb/s modemy.

Marek Antoš

9. 7. 1998 13:17

Co dělají ceny Internetu přes ISDN? Padají, padají...

Je otázkou, nakolik je připojení k Internetu přes ISDN výhodnou záležitostí. Někteří však na tento způsob nedají dopustit. Řady těchto nadšenců nepochybně rozšíří poslední cenový úprk směrem k zemi, podle mého názoru je řada firem, kterým se ISDN ve srovnání s pevnou linkou výrazně vyplatí.

Marek Antoš

8. 7. 1998 9:42

Společnost Iridium ohlásila první celosvětový paging

Být neustále k zastižení, ať se vrtnete kamkoliv na téhle zeměkouli? Pro mne osobně děsivá představa z nejstrašlivějších snů, pro někoho naplnění života. Iridium každopádně svými připravovanými službami k tomuto stavu spěje.

Marek Antoš

8. 7. 1998 8:13

GTS má zbrusu nové linky

Člověk by si myslel, že když je na kalendáři červenec, konečně si užije trochu klidu a okurková sezóna mu přinese trochu odpočinku. Kdepak, okurky se nekonají, naopak se ze všech stran valí informace o novinkách. Jedna z nich je u GTS, které posílilo spojení do zahraničí i do NIXu.

Marek Antoš

7. 7. 1998 0:33

Ebone v Praze

Tak už jsme tam, už jsme tam... Lépe řečeno, oni jsou tady. Kdo? No přece Ebone. Kde? V Praze, u CESNETu. Jak? 34 Mb/s. Odkud? Z Mnichova.

Marek Antoš

7. 7. 1998 0:03

V Mnichově mají Oktoberfest, v Brně zase Linux Installfest

Zatímco v Mnichově si dávají do nosu Bavoři se štětkami na kloboucích a za nějaký ten týden trvání svátků piva proteče hrdly pěkných par hektolitrů tohoto moku, v Brně se budou přenášet hektobajty softwaru. Chystá se tu totiž svátek pro všechny zájemce o instalaci Linuxu - stačí přijít a "napojit" svůj počítač.

Marek Antoš

5. 7. 1998 22:10

Kdo co fakturuje za domény

Pan Martin Šimek není zrovna populární postavou českého Internetu. Vlastně ne, pravidla marketingu jasně říkají, že i záporná reklama je reklama - a té si pan Šimek užije dost. Poslední aférka, spojená s jeho jménem, se mi už ale jeví jako dost přehnaná.

Marek Antoš

3. 7. 1998 9:33