Hlavní navigace

Internet 99 pro poskytovatele věru není procházka růžovým sadem

Téma tarifu Internet 99 je stále živé a obávám se, že bude živé až do samotného konce roku, kdy jeho platnost končí. V současné době jsme ve fázi, kdy Telecom tarif implementuje u jednotlivých poskytovatelů. Přečtěte si sami, na jaké peripetie narazil jeden z malých regionálních poskytovatelů.

Marek Antoš

13. 4. 1999 7:43

Zatloukat, zatloukat, zatloukat

Internet sice nabízí nepřeberné množství možností a stránek, ale většina lidí - jak vidíme ze statistik - hledá stejně jenom to jedno. Občas však nemusí být příjemné, když záznamy o vašem surfování zůstanou v počítači a může si je prohlédnout šéf či žárlivá manželka. Jak na to, radí Miroslav Kučera.

Petr Souček

12. 4. 1999 21:53

APO pořádá na bitPrague 99 konferenci

Doprovodnou konferenci na veletrhu Internetu, telekomunikací a IT bitPrague 99 pořádá APO ve spolupráci se SPISem. O osud vlastní výstavy mám mírné obavy, protože počet vystavovatelů podle dosavadních zpráv není nijak obrovský. Konference však podle programu vypadá celkem zajímavě.

Marek Antoš

12. 4. 1999 9:26

Internet 99: SPT TELECOM se nedohodl s Dattelem

Období bouřlivých mediálních válek kolem tarifu Internet 99 skončilo, nyní je spíše ticho po pěšině a SPT TELECOM tarif nasazuje u poskytovatelů. Chtělo by se říci zedníčkovský klid na práci. Jenže tak klidné to zase není, SPT TELECOM zatím blokuje dohodu s Dattelem a neuznává jeho Internet 99.

Marek Antoš

9. 4. 1999 9:00

Máslo bude, ba i testy budou

Parafrází starého, leč moudrého Zdeňka Nejedlého, jak je zachycen v jednom z klasických snímků české kinematografie, jsem si dovolil nadepsat článek o současné situaci kolem testů poskytovatelů. Testy neběží již několik měsíců a množství lidí se ptá, co s nimi je. Co tedy bude dál?

Marek Antoš

9. 4. 1999 8:58
| 4

U CESNETu dávají Cisco zdarma

Zajímavou nabídku pro své zákazníky připravil CESNET ve spolupráci se společností Cisco Systems. Zákazníci, kteří se připojí pevnou linkou, mohou dostat zdarma směrovač řady 1600. Princip bude podobný jako u dotovaných mobilních telefonů.

Marek Antoš

8. 4. 1999 8:34

EUnet: Satelitní připojení do každé rodiny

Novou službu oznámil minulý týden na Prague Internet Worldu EUnet Czechia ve spolupráci se společnostmi Philips a CzechLink. Jedná se o tzv. EUnetSAT - turbointernet a díky asymetrickému modelu přenosu dat nabízí rychlosti v řádu megabitů za dobrou cenu. Jak to však bude fungovat v praxi, se teprve ukáže.

Marek Antoš

7. 4. 1999 9:05

Joyce uvádí nový 56K modem WELL

Společnost Joyce ČR, výhradní dovozce faxmodemů Well pro Českou republiku, uvádí na trh nový homologovaný 56K faxmodem s označením WELL FM-56PCV. Jedná se o interní modem, který využívá sběrnici PCI, což přináší uživatelům výhodu snadné instalace a velmi rychlé komunikace s počítačem.

Marek Antoš

7. 4. 1999 8:13

Spammeři útočí: 2 miliony adres z domén

Zajímavá nabídka americké firmy Portal Opportunities Inc. dorazila do mého mailboxu. Jedná se o obchodníky s adresami pro spamming a nabízejí zhruba 2.100.000 záznamů. Zajímavé je, o koho jde - jedná se totiž o vlastníky a správce domén. Mít své jméno uvedeno v InterNICu či RIPE evidentně není nejbezpečnější.

Petr Souček

6. 4. 1999 8:55

eCity FAQ

Virtuální město eCity se překulilo do druhého měsíce své existence a eObčanů stále přibývá. Řada věcí však není zcela jasná a občas můžete narazit na problém, který se kterým si nevíte rady. Právě proto sestavil Petr Souček přehled nejčastěji kladených otázek a samozřejmě i odpovědí.

Marek Antoš

6. 4. 1999 8:15

LUPA slaví první narozeniny

Je to až neuvěřitelné, vážení přátelé, ale je to tak: právě před rokem, 2. dubna 1998 se poprvé otevřely pro veřejnost stránky našeho serveru. Za ten čas se stala řada událostí, leccos se změnilo, i my jsme se v leččems poučili a v něčem jsme možná občas poučili vás. Tak tedy rok: je čas na malé ohlédnutí.

Marek Antoš

2. 4. 1999 8:52

Pojď se mnou, Marie, dnes večer na PIWo...

Parafrází jedné písně mého oblíbeného Pavla Dobeše si dovolím uvést článek o letošním Prague Internet Worldu, který právě včera skončil. Byla to první z mnoha letošních jarních výstav, které zasahují do oboru Internetu a komunikací. Jaký tedy PIW byl?

Marek Antoš

2. 4. 1999 8:09

EUnet staví páteř na Aliatelu

Už pověstných sto dní uplynulo od převedení páteřní sítě společnosti EUnet na síť pronajatých digitálních okruhů od Aliatelu. Rozhodně však nešlo o žádné období hájení, právě naopak: jako jeden z mála totiž dnes Aliatel EUnetu poskytuje službu se smluvními garancemi kvality a spolehlivosti.

Marek Antoš

1. 4. 1999 8:35

SPT TELECOM nabízí služby ve velkoobchodu

Od 1. června 1999 rozšiřuje SPT TELECOM svou nabídku o nové služby velkoprodeje Digital Networl a IP Tranzit. Ty jsou určeny pro jiné firmy v ČR, které poskytují telekomunikační služby svým zákazníkům, tedy typicky pro poskytovatele připojení. Druhou jmenovanou službou se přitom posunuje po bok firem jako Global One či Ebone.

Marek Antoš

1. 4. 1999 8:12

Valná hromada NIXu: Telecom zůstává na palubě

Minulý týden se konala valná hromada NIXu, která měla velmi bohatý program a řešila několik zásadních otázek, proti nimž byla řada předchozích hromad pouhým prázdným tlacháním. Příliš senzací se však nekoná, nevyřešena zůstala i otázka SPT TELECOM.

Marek Antoš

31. 3. 1999 8:09

eCity po čtyřech týdnech

Řekl jsem si, že by bylo načase otestovat, jak eCity vlastně funguje nyní, po 4 týdnech, a tak jsem si v neděli odpoledne udělal čas a přes dobrou linku 128 kb/s se vydal do eCity plnit úkoly - končí přece druhé kolo. O svých příhodách píše osvědčený eObčan Petr Souček.

Petr Souček

30. 3. 1999 23:26
| 1

Kolik stojí jedna bezdrátová buňka?

V poslední době se na našem trhu objevilo několik poskytovatelů , kteří nezávisle na sobě začali nabízet bezdrátové připojení k Internetu. Drtivá většina těchto firem používá zařízení izraelské společnosti BreezeCom. Zajímá vás, na kolik je vyjde jedna buňka a přijímací zařízení u zákazníka?

Marek Antoš

30. 3. 1999 8:37

eCity a ochrana osobních údajů

Jako reakce na poslední článek o eCity nám přišlo několik dopisů od čtenářů poukazujících na to, že osobní údaje jsou k dispozici i dalším firmám než Expandia bance. Zeptali jsem se proto pana Jana Kaly, ředitele Expandia banky. Jeho odpověď přinášíme s komentářem Petra Součka.

Petr Souček

29. 3. 1999 22:09

Internetové počasí

"Stav vody na českých tocích dnes v devět hodin." Parafrází předpovědí počasí a zejména těchto hlášení o našich řekách je novinka, kterou vám Lupa nabízí ve spolupráci se Světem namodro. Jmenuje se Internetové počasí a snaží se zachytit aktuální stav na linkách českého Internetu.

Marek Antoš

28. 3. 1999 22:08

TEN-155 CZ má seminář

Zajímavý seminář o síti TEN-155 pořádá popříští týden CESNET. Na programu je řada zajímavých přednášek a celá akce se bude konat v kongresovém sále FTVS v Praze, tedy v budově bývalé Vysoké školy politické. Jen naokraj: ten sál znám a opravdu stojí za to. Seminář jistě také.

Marek Antoš

28. 3. 1999 21:30

Může si SPT TELECOM za problémy s rebalancováním sám?

Podle prohlášení generálního ředitele SPT Telecomu Svatoslava Nováka se SPT Telecomu nepodaří do konce roku 2001, kdy by mělo nastat uvolnění telekomunikačního trhu rebalancovat ceny tak, aby místní hovory nebyly pro společnost ztrátové a nebyly tak dotovány ze zisků za hovory meziměstské a mezinárodní. Více informací přináší Miroslav Kučera.

Marek Antoš

26. 3. 1999 9:20

GTS znovu na nákupech, tentokrát u INECu

Expanze společnosti GTS CzechNet zdá se pokračuje. Poté, co začátkem letošního roku odkoupila majoritní podíl v Dattelu a následně přidala do svého portfolia i NetForce, vydala znovu na nákupy. Tentokrát je na řadě větší poskytovatel, konkrétně INEC.

Marek Antoš

25. 3. 1999 8:58

LUKO Czech-Net na prodej?

Už delší dobu se spekuluje o tom, že kromě poskytovatelů, kteří u nás působí jako pobočky zahraničních firem a těch firem, které už byly někým koupeny, jsou na prodej v podstatě všichni - a dosavadní vývoj to potvrzuje. Včera byla na Yahoo! zveřejněna v tomto kontextu zajímavá tisková zpráva.

Marek Antoš

24. 3. 1999 8:31

Mr. Lin(x) přišel s dalšími novinkami

Po faktickém odpadnutí Wexlu dnes probíhá souboj mezi dvěmi sítěmi výměnné reklamy - Mr. Linxem a Billboardem. Provozovatelé obou z nich se nehodlají nechat zahanbit a přicházejí neustále s novými vylepšeními. Zásadní krok nyní učinil Mr. Lin(x), když ohlásil spuštění modulu pro placené kampaně.

Marek Antoš

24. 3. 1999 8:02

Internet99: Co nového?

Poskytovatelé připojení, kteří bojovali proti SPT TELECOM, včera skoro po dvou týdnech mlčení od jejich poněkud rezignovaného posledního prohlášení vydali další, v pořadí už páté. Přinesly ty dva týdny něco nového? Nic moc. A jak je na tom to prohlášení?

Marek Antoš

23. 3. 1999 8:28

Další prohlášení opozičníků

V posledních dvou týdnech poněkud utichly spory kolem tarifu Internet 99 mezi skupinou 16 opozičníků a SPT TELECOM. Stalo se tak poté, co poskytovatelé oznámili, že v zájmu svých zákazníků nový tarif zavedou. Nyní vystupují na scénu s novým prohlášením.

Marek Antoš

23. 3. 1999 8:08

eCity - hra s našimi osobními údaji?

Virtuální život virtuálního města eCity provází řada problémů a aférek. Jedna z nich je právě na světě: našemu spolupracovníkovi se podařilo odhalit způsob, jak k libovolnému klientskému číslu v eCity spočítat PIN. Chcete se to ověřit? Ale prosím...

Jan Hlavatý

21. 3. 1999 22:59
| 2

INEC učinil krok k informační otevřenosti

"Zatloukat, zatloukat, zatloukat," radí partnerům v manželství známý doktor Plzák. Kdoví proč se však tohoto pravidla chytli čeští poskytovatelé připojení a maximum informací se snaží utajit. Krok správným směrem učinil INEC, když zveřejnil počty svých zákazníků.

Marek Antoš

21. 3. 1999 22:48

SPT TELECOM je spolčen s ďáblem

Když se občas dívám kolem sebe, je mi málem líto, že Svatá Inkvizice je dávno minulostí a nemůže tak toho či onoho hříšníka či kacíře poslat o patřičných míst. Vhodným adeptem by byl i SPT TELECOM, alespoň podle poněkud odlehčeného článku z pera Hynka Meda.

Hynek Med

19. 3. 1999 8:35

Internetový homebanking IPB podruhé

"Když nejde Mohammed k hoře, musí hora k Mohammedovi," říká známé přísloví. Pomaličku se tak začínají chovat i naše banky a prostřednictvím Internetu se přibližují svým klientům. O IPB jsme na Lupě už psali, s dalšími novinkami přichází její klient, Hynek Med.

Hynek Med

19. 3. 1999 8:35

Jak vypadá Internetové bankovnictví v podání IPB

Na nedávno skončeném Prague Internet Worldu mne zaujala přednáška RNDr. Dostálka z PVT o bezpečnosti na Internetu. Její postatnou částí byla poměrně překvapující zpráva, že Investiční a poštovní banka již nyní ve spolupráci s PVT nabízí Internetové bankovnictví.

Hynek Med

19. 3. 1999 8:35