Články

Nálepky

Zakladatelé Mitonu investují do Golden Gate CZ

Do společnosti Golden Gate CZ specializující se na poradenství v oblasti investic do drahých kovů, vstupují zakladatelé Mitonu.

Aukro umožňuje provozovatelům eshopů propojení se svým portálem

Aukro spolu s výrobci e-shopů vyvinulo řešení, které umožní propojení mezi eshopem obchodníka a portálem Aukro.cz. Propojení pomocí Aukro certified e-commerce solution mohou jako první využít klienti e-shopů od poskytovatelů FastCentrik.cz, ShopCentrik.cz, Shoptet.cz, inShop.cz a Religis.cz. Certifikovaného propojení mohou jako první využít přibližně tři tisícovky e-shopů běžících na Aukrem certifikovaných platformách. „Aukro představuje atraktivní obchodní kanál, na kterém se každý den prodá…

Konec množství služeb u Google - Friend Connect, Gears, Wave, Knol a další

Google pokračuje v ukončování „neperspektivních“ služeb a čerstvé oznámení je poměrně dlouhé. Google Bookmarks Lists končí k 19. prosinci 2011 a budou zachovány jednotlivé položky a samotné Google Bookmarks budou pokračovat Google Friend Connect byl jedním z prvních pokusů Google o „social graph“ pro webmastery. S nástupem Google+ ztratil smysl, náhradou je vytvoření Google+ Page (Stránky) a doplnění propojení na web. Služba samotná končí k 1. březnu 2012 Google Gears sloužilo pro vytváření…

Evropská inspirace: soutěž startupů Europas vyhrál londýnský PeerIndex

Nejnadějnějším evropským startupem je služba, která měří vliv v sociálních sítích. Ze čtyř stovek nominovaných ho vybrala odborná porota a internetová veřejnost, která poslala 40 tisíc hlasů.

Víme, s čím přijde Opera 11.60, velké novinky chystá i Mozilla

Brzy by měla vyjít ostrá verze prohlížeče Opera 11.60, která slibuje řadu zajímavých novinek. Ty si představíme spolu s plány, které Mozilla spřádá v souvislosti s přípravou prohlížečů Firefox 9 a Firefox 10. Jsou tu další aktuality ze světa prohlížečů.

Hoax: žertíky, podvody a ohrožení

Většina uživatelů Internetu moc nepřemýšlí nad tím, co sdílí. Stačí zajímavé téma a nesmyslné informace se šíří raketovou rychlostí. Autoři hoaxů jsou skvělými copywritery, na jejich udičku se chytí kde kdo. Někdy nemusí jít jen o čirou legraci, ale o podvod.

Stáhněte si ZDARMA mobilní aplikaci HyperReality do iPhone či Android! (Komerční sdělení)

Realitní portál HyperReality.cz společnosti HyperMedia, a.s. představuje mobilní aplikaci, kterou si můžete ZDARMA stáhnout do svého iPhone či Android.

YouTube chystá radikální redesign, vyzkoušejte si ho

Radikální změna hlavní stránky www.youtube.com předpokládá, že na YouTube budete používat přihlášení si odběru řady tematických kanálů, ale integruje i Google+ – smysl má hlavně pokud jste přihlášení pomocí Google účtu (a dobrá zpráva je, že funguje i pro Google Apps účty). Pokud si budete chtít nový design a funkčnost YouTube vyzkoušet již nyní, postačí k tomu doplnit do svého prohlížeče jedinou cookie – v Google Chrome či Firefoxu tu můžete udělat v JavaScript console (v Chrome lze vyvolat…

Microsoft koupil startup VideoSurf, jeho technologii chce integrovat do Xbox LIVE

Microsoft koupil startup VideoSurf, který mu umožní vylepšit vyhledávání Bingu a Xbox LIVE. Podle neoficiálních údajů za firmu zaplatil 70 milionů dolarů.

Dobrý web pořádá nové školení Google+ pro firmy

Dobrý web rozšířil nabídku školení o sociálních sítích. Kromě již tradičních školení Jak na firemní Facebook prakticky a Marketing v sociálních sítích nyní připravil nové školení pro firmy zaměřené na Google+. Školení proběhne 16. prosince 2011 a 16. ledna 2012 vždy od 9 hodin ve školící místnosti Internet Info, která se nachází v těsné blízkosti metra Hradčanská na Praze 6.

Pozvánka na NetClub o hlubinách internetu s Ondřejem Filipem a Ondřejem Surým

V prosinci přivítáme na NetClubu hned dva hosty najednou a to Ondřeje Filipa, výkonného ředitele sdružení CZ.NIC (správce domény .CZ), a Ondřeje Surého vedoucího výzkumného a vývojového týmu Laboratoře CZ.NIC. Téma setkání bude tentokráte poněkud technicko-futurologické: Bezpečnost domén, IPV6, klíče k internetu. A možná… možná uvidíte i tlačítko, kterým se vypíná internet!

Startupu Resumesimo hrozilo propadnutí domény kvůli neprodloužení

Resumesimo, český startup s globální ambicí pomoci vytvářet hezké životopisy, mělo problém. Neprodloužilo si včas doménu a ta mu málem propadla.

Dalimilovou kronikou můžete listovat v iPadu, iPhonu i Androidu

Nová mobilní aplikace nabízí třicet vzácných rukopisů, barokních grafik, cestopisů a historických map v digitální podobě. Pro Národní knihovnu ČR ji vyvinula firma Kancelářské stroje.

E-knihy po půl roce: pomalé otáčení kola dějin

Prodeje elektronických knih v České republice stoupají; e-knihkupci hlásí meziroční nárůsty o mnoho set procent a nabídka se rozšiřuje. Můžeme si spokojeně mnout ruce? Ani náhodou.

Výpalné a podvody online jsou zase v kurzu

Útočníci oprášili ransomware, vydírání na webu opět získává na popularitě. Neskomírají však ani podvody ukrývající se za zkrácenými odkazy, zbrklí uživatelé tak při klikání neví, kam vlastně směřují.

SuperApple Magazín – jediný tištěný časopis o Apple v Česku (Komerční sdělení)

Zatímco v mnoha okolních zemích mají uživatelé jablečných produktů k dispozici i několik klasických časopisů o Apple, v Česku pravý Apple magazín zatím chyběl. To se ale mění.

MobilKom (U:fon) padá do insolvence, stěžuje si na ČTÚ

MobilKom, a. s., provozovatel mobilních služeb pod značkou U:fon, projde v příštích měsících restrukturalizací v rámci insolvenčního řízení. Dohodli se na tom dnes vlastník a management společnosti. Důvodem má být očištění operátora od velkého úvěrového zatížení z minulosti a zajištění jeho budoucího fungování. Tento administrativní krok nijak neovlivní poskytování služeb stávajícím a novým zákazníkům U:fon, uvádí tisková zpráva MobilKomu. 

Jednička slovenských slevových serverů posiluje a vstupuje na český trh

Slovenský slevový web ZlavaDna.sk expanduje spuštěním webu SlevaDne.cz na český trh. Současně posiluje svou pozici i na Slovensku koupí většinového podílu v portálu Boomer.sk.

Na Windows Phone Marketplace je k dispozici už více než 40 tisíc aplikací

Platforma Windows Phone 7 nabízí už více než 40 tisíc aplikací. Za poslední měsíc se počet aplikací zvýšil o 5 tisíc, hranice třiceti tisíc aplikací na Windows Phone Marketplace byla prolomena v srpnu.  Autor: All About Windows Phone Vývoj počtu aplikací pro platformu Windows Phone. Apple ve svém App Storu nabízí více než půl milionu mobilních aplikací, uživatelé konkurenční platformy Android mohou vybírat z více než 300 tisíc aplikací. Microsoft očekává, že produkce smartphonů s Windows Phone…

Flash je mrtev, HTML5 není připravené, co teď?

Prohlášení společnosti Adobe o ukončení vývoje Flash Playeru pro mobilní zařízení vzbudilo velkou vlnu emocí a komentářů. Po několika dnech už je situace jasnější a přehlednější. Pojďme si tedy shrnout, co vlastně Adobe oznamuje, co to znamená pro Flash a co to znamená pro web jako takový. Situaci rozebírá na serveru Zdroják Martin Malý.  

Pavel Koutský: piráti pomáhají českému trhu s e-knihami

Na sesterském serveru Root vyšel rozhovor se zakladatelem vydavatelského startupu Freetim(e)publishing Pavlem Koutským. Jaký je trh elektronických knih?

Angie’s List nabídl své akcie na burze, Yelp se k tomu chystá

Dokud zájem investorů trvá, pospíchají na burzu další ztrátové internetové firmy. Ve čtvrtek nabídl své akcie široké veřejnosti web se zákaznickými referencemi Angie’s List. Ve stejný den podal přihlášku na burzu také jeho větší a známější konkurent Yelp.

Petr Kasa (Nokia): všechno úsilí dáváme do spolupráce s Microsoftem, nikdo si nepřipouští, že by to nevyšlo

Hostem předposledního letošního NetClubu byl Petr Kasa generální ředitel Nokie pro Českou republiku a Slovensko. O budoucnosti smartphonů a Symbianu, spolupráci s Microsoftem, navigaci či o multimedálním obsahu s ním mluvil publicista Miloš Čermák.

Čeká nás cinknuté DNS?

Nové zákony, připravované v USA, chtějí vymáhat ochranu práv duševního vlastnictví opravdu za každou cenu. I za cenu nabourání funkcí systému DNS a jeho zabezpečení.

Spam jinak

Spam je nekonečné a velice vděčné téma- konferenčních diskuzí, pivních debat a samozřejmě glos. I když už to zde nedávno bylo, rád dnes poukázal na jeho transformaci v českém prostředí. Transformaci, kterou považuji za alarmující na kterou jsem se rozhodl rázně odpovědět.

Oblečme si kůži psíka mývalovitého

Ochránci práv zvířat začali navážet do výrobce počítačových her. Proč? Populární hrdina si totiž oblékl kožich, což nepochybně znamená, že miluje stahování kůže z nevinných zvířátek zaživa.

Apple rozšiřuje žalobu na Amazon (týkající se "App Store")

Uvedení Kindle Fire vyvolalo reakci Apple, rozšíření žaloby týkající se používání „App Store“/„AppStore“ Amazonem – Apple si na „AppStore“ označení pro obchod s aplikacemi činí nárok již déle a svých práv se chce domáhat žalobami u soudu. Nové rozšíření se týká právě Kindle Fire a používání „Amazon AppStore“, dřívější žaloba se týkala „AppStore for Android“.

25 nejhorších hesel roku 2011

Nejpopulárnější heslo? Samozřejmě „heslo“ – tedy v případě statistiky od Splashdata je to „password“ – analýza vychází z milionů hesel, která hackeři  umístili na Internet. Na druhém místě samozřejmě najdete klasické „123456“. 1. password 2. 123456 3.12345678 4. qwerty 5. abc123 6. monkey 7. 1234567

Minecraft je venku pro iOS (i Android)

Minecraft Pocket Edition – www.minecraft.net/pocket – je nové dostupný pro iOS (5.49 Euro) a většinu Android (126,36 Kč) zařízení (pro ty byl v různé míře dostupný již dříve).

Ostré Google Music spuštěno, stále jsme ve špatné části světa

Online úložiště pro 20 tisíc skladeb zdarma, Android Market doplněný o možnost nakupovat hudbu i z mobilních telefonů a tabletů (včetně partnerství s T-Mobile v USA), častá nabídka skladeb zdarma, propojení s Google+ a možnost sdílet zakoupenou hudbu s přáteli.

Cloudová služba VSCloud má již stovky uživatelů (Komerční sdělení)

Dne 15. srpna byl na tiskové konferenci představen unikátní cloudový projekt VSCloud, který poskytuje cloudové služby typu IaaS (Infrastructure as a Service). Tiskové konference se zúčastnila řada novinářů z předních IT médií a VSCloud vzbudil na konferenci značný zájem.

reklama