Ušetřete

reklama

Články

Nálepky

Francouzský soud zamítl žalobu TF1 na YouTube, televize se v ní dožadovala odškodnění za porušování copyrightu

Francouzský vrchní soud (Tribunal de Grande Instance) zamítl žalobu tamní televize TF1 na společnost Google. Provozovatel televize se ve sporu, který se u soudů táhne už od roku 2008 domáhal odškodnění ve výši 141 milionů eur za porušování autorských práv. Toho se měli dopustit uživatelé služby YouTube, když na server nahráli televizní pořady a záznamy sportovních utkání, k jejichž distribuci měla TF1 práva. Současně TF1 požadovala, aby YouTube filtroval veškerá nahrávaná videa ještě předtím…

Vyhrajte vstup na odbornou konferenci Video Internet Forum 2012

V úterý 19. června se v Kině ATLAS v Praze 8 uskuteční odborná konference Video Internet Forum. Nikdo už nepochybuje o tom, že nelineární služby musí být nutnou součástí programové nabídky každého poskytovatele televizního vysílání. Diváci už odmítají být rukojmími televizních dramaturgů. Přístup televizních stanic k Video On Demand je ale rozdílný. Někdo sází na kompletně zpoplatněnou nabídku, jiný na bezplatnou službu kombinovanou s reklamou a další kombinuje oba přístupy. Existuje vůbec…

Salesforce se chystá koupit Buddy Media

Salesforce, gigant v oblasti firemního software, kupuje za 800 milionů dolarů společnost Buddy Media. Ta je jedním z významnějších hráčů v oblasti sociálních médií, hlavně v oblasti nástrojů na správu firemních Stránek a s tím souvisejících činností. Od pouhé správy Stránek, sociálního obsahu na webu až po analýzy a monitorování. Podle AllThingsD si Buddy Media vybrali Salesforce místo nabídky od Google.

Mohou e-shopy prodávat zboží vrácené v zákonné lhůtě bez udání důvodu jako nové?

Koupili jste v e-shopu nové zboží a zjistili, že jej už někdo před vámi rozbalil a použil? Takovému internetovému obchodu dle ČOI hrozí pokuta až 5 milionů korun.

Madfinger Games měli štěstí na rychlý průlom do mobilních her

Mezinárodně úspěšné české startupy nalézáme také mezi tvůrci her, kteří využili nástupu herních schopností zařízení mobilních. Madfinger Games přiznávají, že měli štěstí v tom, že si jich všiml Google ještě v době, kdy mobilní hry tvořili ve volném čase. Pak už to šlo jak na drátkách…

Evropská komise dává Google na výběr. Dohodu nebo obvinění

Podle EK Google znevýhodňoval konkurenční specializované vyhledávače, kopíroval a využíval jejich obsah bez svolení, zneužíval vyhledávání na partnerských webech k zvýhodnění vlastní inzerce a omezoval možnost exportu dat z AdWords. Ozývají se i požadavky na rozdělení Google na více společností.

Privátní cloud pro vaši firmu (Komerční sdělení)

O technologiích privátního cloudu se mezi IT odborníky hovoří téměř neustále. Probírají se výhody a nevýhody jednotlivých dostupných řešení a v souvislosti s technologiemi Microsoftu i výhodný způsob licencování na procesor bez dalších omezení.

Skype má skoro 250 milionů uživatelů a drží si nezávislost na Microsoftu

Skype úspěšně vytlačuje ICQ jako komunikační nástroj a ani koupě Microsoftem (8.5 miliardy dolarů) nijak „společnost“ samotnou neovlivnila. Zůstává (naštěstí, dodejme) stále nezávislá. A jak v NYT komentuje Tony Bates, původní CEO a nyní president divize Microsoft Skype, daří se jim udržet identitu i autonomii.

Raiffeisenbank spustí smartbanking na podzim

Raiffeisenbank se chystá na podzim zařadit po bok tuzemských bank, které svým klientům nabízejí obsluhu účtu pomocí speciální mobilní aplikace. Podporována budou zařízení s operačními systémy Android a iOS.  Důvody, proč nejsme v první vlně spouštění podobných aplikací jsou dva: chceme, aby naše aplikace uměla něco víc než současné aplikace, druhým důvodem je vyšší bezpečnost, uvedl pro Blog počítačového nadšence 2.0 mluvčí banky Tomáš Kofroň.

Facebook o akvizici Face.com jedná zřejmě s ruským Yandexem

Jak už jsme vás dnes informovali, podle podle izraelského Calcalist jedná Facebook o akvizici Face.com – specialisty na rozpoznávání obličejů. Podle ruského deníku Vedomosti hraje důležitou roli v případné transakci ruský Yandex. Ten prý v současné době vyjednává se zástupci Facebooku o prodeji svého podílu v izraelské firmě.

SmartBanking pro ČSOB a Poštovní spořitelnu využívá aktivně téměř 30 tisíc uživatelů

Od začátku roku, kdy ČSOB v tichosti spustila nativní aplikace SmartBanking pro mobilní platformy Apple iOS (iPhone a iPad) a Android, které pod názvem Era smartbanking fungují i u sesterské Poštovní spořitelny, zaznamenaly aplikace 52 tisíc stažení. Aktivně je používá bezmála 30 tisíc uživatelů, kteří jejich prostřednictvím od ledna provedli transakce v celkové hodnotě přesahující jednu miliardu korun. Klienti prostřednictvím aplikací nejčastěji ověřují zůstatek na účtu nebo zadávají platební…

Přispějte k vybudování unikátní databáze zařízení podporujících IPv6

Součástí konference IPv6 Day, která se uskuteční již příští týden ve středu, bude také prezentace s názvem Stav podpory IPv6 na domácích routerech. V průběhu této přednášky budou představena běžně dostupná zařízení pro připojení k internetu podporující IPv6. Pro potřeby prezentace zapůjčil hardware internetový obchod CZC.cz; na testu jsou nyní produkty společností ASUS, Linksys, CISCO, D-LINK, Netgear nebo Zyxel.

(Ne)konference o vyhledávačích zboží v Brně

Máte eshop? Potřebujete, aby vaše zboží bylo vidět na vyhledávačích zboží, jako je Heureka či Zboží? Dne 5.6. proběhne v Brně ne-konference Vyhledávače zboží 2012 se vstupným dobrovolným. Podrobnosti, jako program a registrace, jsou zde na webu. 

Páté kolo soutěže pro vývojáře Windows Azure vyhrála aplikace iDoklad

Výhercem pátého kola soutěže pro vývojáře na platformě Windows Azure se stala společnost Cígler Software s aplikací iDoklad pro Android a Windows Phone. „Verze pro iOS je dnes v betaverzi dostupná skupině testerů a počítáme, že aplikace bude ke stažení na Apple Store do letních prázdnin,“ říká Martin Cígler.

Flattr narazil. Apple odmítá aplikace, které využívají tuto službu

Mikroplatební nástroj Flattr.com narazil na očekávatelný problém, Apple jakékoliv aplikace využívající Flattr pro „platby“ zamítá a odstraňuje z AppStore. Jednou z postižených aplikací je Instacast, který se do AppStore může vrátit pouze pokud placení přes Flattr realizuje odvedením uživatele do Safari, tedy mimo aplikaci.

Podle New York Times Facebook opět pracuje na vlastním telefonu

Podle Facebook Tries, Tries Again on a Smartphone Facebook opět usilovně pracuje na tom, aby měl vlastní chytrý telefon. Nový pokus spočívá mimo jiné v zaměstnaní několik lidí, kteří dříve pracovali u Apple v oblasti software i hardware. Naposledy se o telefonu přímo od Facebooku mluvilo v dubnu, kdy Facebook měl na něčem takovém pracovat společně s HTC. Se stejnou společností měl uvést telefon (označovaný jako „Buffy“) již minulý rok. První zmínky o tom, že by Facebook chtěl mít vlastní chytrý…

Facebook jedná o akvizici Face.com

Podle izraelského Calcalist jedná Facebook o akvizici Face.com. Nebylo by to poprvé, co se Facebook o koupi specialistů na rozpoznávání obličejů na fotografiích pokoušel. V minulosti k tomu došlo již dříve, ale podle TNW jednání ztroskotala na ceně. Face.com je již využíváno Facebookem právě tam, kde jsou rozpoznávány obličeje – tedy například při každém nahrání fotografií na Facebook, kdy Facebook detekuje obličeje ve fotografiích a nabízí vám možnost označit ve fotografiích rozpoznané…

Ben Gomes: Během pěti let dojde k zásadní změně ve vyhledávání (2)

Druhý díl rozhovoru s vicepresidentem Google Benem Gomesem se dotkne strachu o soukromí, ovládání počítačů hlasem i umělé inteligence.

Reservio by rádo nahradilo tlusté rezervační knihy

Porotu letošního jarního StarCube nejvíce přesvědčili tvůrci rezervačního systému Reservio. To přestože systém ještě není hotov a nemůžete si jej vyzkoušet. Ani my jsme nemohli. Na Reserviu se dosud usilovně pracuje a veřejná beta je prozatím ohlášena na prvního července.

S Windows Live je amen a odnesou to nejen uživatelé Windows 7

Microsoft v rámci nové strategie, která je spojená i s příchodem Windows 8, ruší značku Windows Live. Pohřbí s ní i některé produkty. Nad osudem dalších se vznášejí otazníky. Příliš mnoho otazníků.

Facebook nic nezmění

Akcie Facebooku se po slavném uvedení na trh prozatím propadají až k realistické hodnotě okolo deseti USD za kus, a dle některých tím splaskává další velká technologická bublina, tentokrát plná sociálních očekávání. Spolu s ní splaskává také jeden dávný sen.

Slovenský Sing Something si od čtvrtka stáhlo 13 tisíc lidí. Vydělá 200 dolarů za den

O společenské hře Sing Something pro iPhone napsaly známé zahraniční blogy včetně Mashable. I proto je o ni mezi hráči zájem. „Rosteme geometrickou řadou a doufáme, že to bude pokračovat,“ řekl Lupě vývojář Ján Ilavský. Už jednou se mu podařilo v zahraničních App Storech výrazně prorazit s jinou kratochvílí. Před rokem prozradil Hospodářským novinám, že za aplikaci Midnight HD utržil v prvních dvou týdnech 300 tisíc korun. Podaří se mu trefu zopakovat?

Příběhy úspěšných již v úterý 5. 6.

Internet Info navazuje na jedno z nejúspěšnějších loňských setkání v cyklu Business Tuesday — Success Stories. Své příběhy i tentokrát přijdou vyprávět ti, kteří uspěli v náročných podmínkách — díky odhodlání a tvrdé práci, víře ve vlastní schopnosti i díky náhodě. Od šesti večer v budově pwc v Praze v ulici Kateřinské.

Čtvrté kolo soutěže pro vývojáře Windows Azure vyhrál informační systém Evolio-ProfiFinance

Výhercem čtvrtého kola soutěže pro vývojáře na platformě Windows Azure se stala společnost Ave Soft s informačním systémem Evolio-ProfiFinance. „V současné době jej používá několik stovek uživatelů,“ říká ředitel společnosti Jan Tkáč.

Telefonica O2 zavádí datový tarif Facebook

Telefónica rozšíří od 4. června svou nabídku datových tarifů pro mobilní telefony a představuje nový datový tarif Facebook. Za 75 korun měsíčně či 19 korun týdně pro předplacenkáře nabízí přístup k sociální síti Facebook prostřednictvím mobilního telefonu.  Tarif Facebook umožňuje uživateli přístup k sociální síti Facebook. Uživatel může číst informace, prohlížet a nahrávat fotky nebo chatovat s přáteli. Kromě Facebooku umožňuje tento datový tarif přístup zdarma na O2 stránky a uživatelé…

Středočeský web Tojecool.cz skončí

Podle zpravodajství Českého rozhlasu webová stránka Tojecool.cz končí. Podle vedení Středočeského kraje byla tato zakázka předražená a sporně vysoutěžená. „Všechny projekty, které se v médiích objevily, že by mohly být předražené jsme nechali prověřit auditem. Na základě toho jsme došli k závěru, že ten projekt není zcela potřebný pro Středočeský kraj a z toho důvodu jsme ho zastavili,“ cituje zpravodajství Rozhlasu náměstka středočeského hejtmana pro regionální rozvoj Marcela Chládka z ČSSD.

API Mashup Contest – přihlašte svůj projekt do konce května

Po dvou kolech v loňském roce se vrací API Mashup Contest s novými partnery, porotci a dalšími mentory.

EMC přebírá synchronizační cloudovou službu Syncplicity

Společnost EMC dnes oznámila, že převzala firmu Syncplicity, Inc., lídra v oblasti řešení pro cloudovou souborovou správu. Tato firma byla dosud v soukromém držení. Syncplicity se sídlem v kalifornském Menlo Park nabízí funkce pro nativní cloudovou synchronizaci a sdílení, požadované podnikovými zákazníky. V reakci na rostoucí oblibu mobilních, sociálních a cloud computingových technologií organizace ve stále vyšší míře požadují podniková řešení pro synchronizaci a sdílení souborů. Podmínky…

Jak si vede Česká republika v boji proti phishingu?

Bezpečnostní tým CSIRT.CZ, který provozuje sdružení CZ.NIC, se v rámci svých aktivit věnuje také problematice phishingu. Na základě této dlouhodobé činnosti vznikl text, ve kterém se Pavel Bašta zaměřil na „rhybaření“, a to na IP adresách delegovaných do České republiky. Z grafu, jenž je součástí dnešního blogpostu, je vidět, že výskytu phishingu v České republice ubývá. 

Ben Gomes: Vyhledávání hledá jehlu v kupce sena (1)

S čím se potýká vyhledávání u Google a jak se mění a bude měnit? O co vlastně Google všemi změnami usiluje a kam míří? Máme se bát o soukromí? Co nového ve vyhledávání se chystá? To byly hlavní směry rozhovoru s Benem Gomesem, jedním z nejvýše postavených lidí v Google, odborníkem právě na vyhledávání.

Přijdeme o svou e-suverenitu?

Brusel chystá závazné a bezprostředně použitelné nařízení, které by vytvořilo zcela novou a v celé Unii jednotnou právní úpravu elektronického podpisu, elektronické identifikace a autentizace, elektronického doručování, ale třeba i autentizace webových serverů.

reklama