Články

Nálepky

Ve sporu Lékaři vs. ZnamyLekar.prozměnu vítězí lékaři, ÚOOÚ nařídil "odstranění" osobních údajů

„Společnost poskytující webhosting neprodleně podnikla příslušné kroky a potvrdila  písemně dne 27. prosince 2011 Úřadu jejich odstranění,“  uvádí se v prohlášení Úřadu na ochranu osobních údajů (PDF). Z vyjádření není jasné, zda záznamy dvou lékařů musel odstranit provozovatel ZnamyLekar.cz nebo jestli se stěžovatelé vydali vůči ZnamyLekar.cz oklikou a využili k tomu možnost tlačit na poskytovatele webhostingových služeb (Zákon č. 480/2004 Sb. v § 5).

Yahoo ztrácí podíl na americkém trhu s reklamou

Společnost Yahoo v uplynulém čtvrtletí zvýšila meziročně provozní zisk o 10 procent. Příjmy firmy a čistý zisk však už druhé čtrvtletí po sobě poklesly. Yahoo mělo ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk 296 milionů dolarů, což je o 5 procent méně než ve třetím čtvrtletí.  Čtěte také: Yahoo na prodej  Zakladatel Yahoo Jerry Yang rezignoval, firmě se nedaří

Apple překvapil analytiky, v uplynulém čtvrtletí zdvojnásobil zisk

Společnost Apple v období od října do prosince vydělala 13,1 miliardy dolarů (13,87 dolarů na akcii) a předčila tak odhady analytiků, kteří předpovídali zisk okolo 10,14 dolarů na akcii. Zařadila se tak po bok takových gigantů jako je americký Exxon Mobil Corp. nebo ruský Gazprom. Firmě se dařilo především díky obzvláště dobrým prodejům mobilních telefonů iPhone, kterých Apple prodal ve zmiňovaném čtvrtletí 37 milionů. Předchozí čtvrtletní prodejní rekord iPhonů přitom činil 20,34 milionů. V…

První mobilní aplikací s podporou MojeID je databáze kalorických hodnot potravin

Službu mojeID začala podporovat první mobilní aplikace. Jedná se o databázi kalorických hodnot potravin, která funguje jako praktický deník energetického příjmu a výdeje.

Google sjednocuje a mění Pravidla soukromí uživatelů

Od 1. března se bude Google řídit zjednodušenými Pravidly soukromí uživatelů a zároveň dojde k sjednocení doposud existujících desítek (70) rozdílných Pravidel do podoby Pravidel univerzálních. Hlavní zásadní změnou je chápání všech rozdílných služeb Google jako „jednoho“ produktu – v rámci nových Pravidel to pro uživatele bude znamenat, že Google může pro uživatele zajistit volný „přenos“ uložených informací mezi jednotlivými službami. Zmíněné se pochopitelně týká hlavně situace, kdy uživatel…

Co znamenají poslední oznámené finanční výsledky Google

Google nedávno oznámil výsledky hospodaření za loňský rok a ač na první pohled mohou vypadat uspokojivě, burzu firma příliš nepotěšila. Nejzajímavějším údajem tak byl především počet uživatelů Google Plus, který zdárně překonal 90 miliónů.

KakaoTalk, služba, která přenese miliardu vzkazů denně

Myslíte si, že nejvíce zpráv odesílá Facebook nebo Twitter? Kdepak, na špičce je KakaoTalk, korejský projekt umožňující rychlou a jednoduchou komunikaci prostřednictvím chytrých telefonů. Jaká je služba, přes kterou si uživatelé píší více než na největších sociálních sítích?

Je kauza MegaUpload jen drobná předzvěst velké války?

Akce hacktivistů se stupňují, kontroverzí přibývá a mediální bubliny dosahují obřích rozměrů. Velký problém získává reálné obrysy, zářné zítřky nás rozhodně nečekají.

Google investoval do svých datacenter v posledním čtvrtletí téměř miliardu dolarů

Společnost Google investovala do svých datacenter v posledním čtvrtletí roku 2011 celkem 951 milionů dolarů. Je to druhý nejvyšší čtvrtletní výdaj od roku 2007. Ve třetím čtvrtletí 2011 přitom firma do datacenter investovala 680 milionů dolarů. Za nárůstem zřejmě stojí podstatné rozšiřování sítě datacenter, která Google provozuje. Firma už oznámila, že vybuduje tři nová datacentra v Singapuru, na Taiwanu a v Hong Kongu, stejně tak by mělo vyrůst nové datacentrum v irském Dublinu.

TV Barrandov spustí na podzim vlastní internetovou videopůjčovnu

Po televizi Prima oznámila svůj záměr spustit vlastní internetovou videopůjčovnu také TV Barrandov. Její start je naplánován na podzim. Určitě o tom přemýšlíme, ale není to úplně jednoduché z hlediska autorských práv. Ale od podzimu to chceme zkusit, uvedl v rozhovoru pro server Digizone.cz programový ředitel TV Barrandov Janis Sidovský.

Apple stojí před rozhodnutím, co s 90 miliardami dolarů v hotovosti

Společnosti Apple se v posledních letech po finanční stránce mimořádně daří. O čemž svědčí i skutečnost, že firma má v současné době k dispozici v hotovosti zhruba 90 miliard dolarů a její tržní kapitalizace už překonala například HDP Singapuru nebo hodnotu celosvětového ilegálního obchodu s drogami.

ČTÚ zahájil proces akreditací internetových provozovatelů cenových kalkulaček

Rada Českého telekomunikačního úřadu schválila dokument Akreditace cenových kalkulaček (PDF, 130 kB), který stanovuje podmínky pro akreditaci cenových kalkulaček v oblasti služeb elektronických komunikací. ČTÚ tak začíná přijímat žádosti provozovatelů cenových kalkulaček o akreditaci. Mohou o ni žádat provozovatelé cenových kalkulaček pro služby poskytované prostřednictvím mobilních a pevných sítí a pro služby kabelového a širokopásmového přístupu k internetu.

Uživatelé zhlédnou denně na YouTube 4 miliardy videí - interaktivní prezentace v češtině

Uživatelé YouTube zhlédnou denně 4 miliardy videí. Je to o 25 procent více než před osmi měsíci. Každou minutu je na YouTube nahráno přibližně 60 hodin videomateriálu, před osmi měsíci to bylo o 12 hodin méně. YouTube při této příležistosti připravil interaktivní prezentaci, ve které se snaží vtipným způsobem ilustrovat, co se stane v reálném životě za dobu, kdy se na YouTube nahraje určitý objem videa. Mezi 22 podporovanými jazyky prezentace je i čeština

Diskuse o fenoménu nových médií už zítra na FSV UK

Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, společně s internetovým deníkem Česká média a Českým rozhlasem 6 pořádají 25. ledna od 17 do 19 hodin v budově Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, místnost č. 215 diskusní setkání na téma Fenomén nových médií. V diskusním panelu zasednou: Jaroslav Švelch z katedry mediálních studií FSV UK, Miloš Čermák, přednášející nová média na katedře žurnalistiky FSV UK, výkonná ředitelka nových médií České televize Pavlína Kvapilováavedoucí redakce…

Anonymous včera na více než hodinu odstavili web České Protipirátské Unie

Web České Protipirátské Unie – www.cpufilm.cz – byl včera na více než hodinu mimo provoz, včetně všech webů hostovaných na společné IP adrese . ČPU k tomu vydala prohlášení, ve kterém hovoří o „přijetí bezpečnostních opatření“ a zmiňuje, že prioritou pro ČPU je vyhledávání a mazání nelegálních kopií filmů na Internetu. Za zvýšenou návštěvnost navíc v prohlášení děkuje.

Druhé podání: Apple si chce podmanit školství

Apple právě představil obrovský pokus o průlom na gigantický trh, kterým by vyšachoval Windows i Android na dlouhá léta. A nám by to málem ušlo.

Deset procent lidí jídelní lístek na iPadu odmítá. Sedmdesátiletou babičku nadchnul

Z projektů, které se snaží na českém trhu prorazit s elektronickými jídelními lístky na dotykových obrazovkách iPadů, je v poslední době nejvíc slyšet o pražském iMenu. Stojí za ním jedenadvacetiletý student biomedicínské techniky Tomáš Zalužanský. Co už dokázal a jaké má plány?

Facebook otevřel Timeline (a Aktivity v Open Graphu) pro desítky dalších služeb

V září loňského roku oznámené rozšíření Open Graphu o „aktivity“ se při prvním spuštění objevilo jenom u několika vybraných partnerů. Ve čtvrtek 19. ledna Facebook tuto funkčnost odemkl pro desítky dalších služeb a nové zájemce bude postupně aktivovat. Co „aktivity“ v Timeline znamená?

Stav autorskoprávní ochrany: všeobecná spokojenost

Velké kontroverze, poslední z nich okolo amerických návrhů zákonů SOPA a PIPA a obvinění provozovatelů služby MegaUpload, vždy přinesou novou vlnu diskuze o tom, že stávající koncept autorskoprávní ochrany je přežitý a že by se s ním mělo něco dělat. Opravdu?

Řízení projektů je o selském rozumu a snadných nástrojích (Komerční sdělení)

Kdo by nechtěl pružněji komunikovat, mít vždy přehled nad aktuálním stavem projektů, mít náklady projektu pod kontrolou a vidět budoucí vytížení svého týmu? K řízení projektů existují desítky přístupů i nástrojů. Zjistěte, které jsou ty správné.

Fileserve ruší uživatelům účty, zamezuje sdílení a končí s možností výdělku peněz, končí i další služby na sdílení souborů

Po službě Filesonic (viz Filesonic končí s možnostmí volně sdílet soubory) přistoupila k „preventivním“ opatřením a „očistě“ služby další služba pro sdílení souborů na Internetu. Fileserve – www.fileserve.com – začal rušit účty uživatelům, kteří „porušují Pravidla užívání“. Ukončena byla i možnost získat peníze nahráním souborů a sdílení odkazů s „přáteli a rodinou“.

Každý pátý Američan má tablet. Přes Vánoce se jejich počet zdvojnásobil

Rychlý nástup dotykových tabletů v čele s iPadem a čteček elektronických knih v čele s Kindlem do spotřebitelského hlavního proudu potvrdily dnes publikované údaje americké výzkumné agentury Pew Research. V posledním výzkumu z 11. prosince se k vlastnictví čtečky přihlásilo 10 procent respondentů, dnes na stejnou otázku odpovídá kladně 19 procent lidí. Shodou okolností úplně stejná čísla popisují i rozšířenost tabletů: také ta stoupla od prosince do ledna o devět procentních bodů na 19 procent.…

Nokia pravděpodobně prodala milion kusů modelu Lumia. Stačí to k záchraně?

Dvaadvacet analytiků oslovených agenturou Bloomberg odhadlo počet prodaných kusů v prvních týdnech po představení chytrého telefonu Nokia Lumia na 1,3 milionu. Jedná se o období od listopadu, kdy se telefon, který má zahájit novou, úspěšnější éru spolupráce tradičního finského výrobce s Microsoftem, začal v Evropě prodávat, do konce loňského roku.

Filesonic končí s možnostmí volně sdílet soubory, další dopady zátahu FBI na Megaupload

Zátah FBI na Megaupload (viz FBI odstavila Megaupload) se začíná projevovat i na dalších službách online úložišť a sdílení souborů. Filesonic – www.filesonic.com – kompletně zrušil možnost sdílení souborů s dalšími lidmi a uživatelé tak mohou pouze stahovat soubory, které si sami na službu uložili. Podle Filesonic Kills File-Sharing Service After MegaUpload Arrests (TorrentFreak.com) Filesonic ukončil i program výplaty odměn za stahování souborů.

CoTweet končí - populární klient pro Twitter přestane být zdarma

K 15. února skončí CoTweet, populární klient pro správu Twitteru. CoTweet ale zcela nezanikne, skončí zdarma dostupná verze a produkt se promění v SocialEngage, placenou službu. Podmínky a cena za užívání SocialEngage prozatím nejsou známé. Pokud patříte mezi uživatele CoTweetu, je nejvyšší čas hledat náhradu. Na výběr máte řadu možnosti – HootSuite, TweetDeck, Seesmic, Involver, Sprout Social, Buffer či GroupTweet, pokud je možné jmenovat ty nejvíce populární. Můžete si samozřejmě vystačit i s…

Tak dlouho se chodí s kradenými filmy na Megaupload, až se FBI utrhne

Liberálně smýšlející uživatelé internetu ještě slavili úspěch protestu proti zákonům SOPA a PIPA, když v noci na pátek přišla zpráva o tom, že FBI za dramatických okolností nechala pozatýkat čtyři šéfy v Hong Kongu registrované firmy provozující úložiště Megaupload. Ukázalo se, že americká justice k razantnímu zásahu proti těm, kdo podle ní porušují autorská práva, vlastně ani žádné nové zákony nepotřebuje.

Státní fond rizikového kapitálu. Rozhýbe ministerstvo startupovou scénu?

Na ministerstvu průmyslu a v agentuře CzechInvest se rodí Seed fond. Začínající firmy má podpořit 660 miliony korun, podmínkou je účast soukromého kapitálu. Dalších 206 milionů chce vláda vložit do „ekosystému“ poradců, kteří budou startupům předávat své zkušenosti. Privátním investorům se plány ministerstva průmyslu vůbec nelíbí, varují před šíbry a tuneláři. Ačkoli se sám nabízí, není to jediný možný pohled.

Co nám vzkazuje francouzský Free Mobile?

Ve Francii vstoupil na trh čtvrtý mobilní operátor, díky 3G licenci. Způsob, jakým tak učinil – ale také efekt, kterého dosáhl – může být příkladem a vzkazem i pro Českou republiku. Protože i u nás se spekuluje nad tím, zda může přijít nový operátor a co by jeho příchod mohl znamenat.

Megaupload byl dinosaurus

Když americké úřady zavřely jednu z Mekk stahování souborů, server Megaupload, a vyvolaly tím halasnou hackerskou a ještě halasnější mediální odezvu, nic se vlastně doopravdy nestalo. Až na maličkost…

Megaupload znovu spuštěn? Nevěřte každé IP adrese, příležitost pro škůdce je tu

Web se proměnil ve válečnou zónu a WWW získalo nový význam – World War Web. Poté co FBI odstavila Megaupload, Anonymous odpověděli útokem a hned tak s tím nechtějí skončit. Popularita služeb Megaupload a Megavideo je ale tak velká, že se objevují další a další pokusy o využití škůdci. Nevěřte IP adresám ani různým „mega“ webům, které se za Megaupload vydávají – domény Megauploadu byly zabaveny FBI a vedení společnosti skončilo ve vězení. Je velmi málo pravděpodobné, že by se během několika dní…

News.me vítá uživatele Summify s otevřenou náručí

News.me může mít důvod k spokojenost, poté co Twitter koupil a zrušil summify.com (viz Twitter koupil Summify, RIP), má News.me velkou příležitost k získání nových uživatelů.  Vítá je zprávou na hlavní stránce a ujištěním, že právě na News.me jsou v bezpečí (Summify Users: We’re here for you. You’re Safe.).

reklama