Ušetřete

Články

Nálepky

Devět set tisíc za propagaci státních maturit na sociálních sítích vyhrál Honeypot, s.r.o.

Výběrové řízení na „Prezentace tématu nové podoby maturitní zkoušky na sociálních sítích“ vyhrála firma Honeypot, s.r.o (www.honeypot.cz se pod váhou zájmu o informace nejspíš položilo, takže tam informace nehledejte). Jde přitom o zakázku za jeden milion korun (bez DPH), později poníženou na 900 tisíc korun s následujícím předmětem (zvýraznění doplněna autorem, zdroj):

Chitika ve (skoro) reálném čase ukazuje boj mezi Androidem a iOS

Android vs iOS od Chitika ukazuja v (takřka) reálném čase souboj  mezi Androidem a iOS na americkém mobilním internetu. Souhrnný graf aktuálně ukazuje, že iOS vítězí s podílem 72.246 %. Android s 23.376 % je hodně daleko vzadu. Mimo souhrnného grafu je k vidění ještě časový vývoj po hodinách za několik posledních dní. 

Našel zloděje přes Facebook. A dostal pokutu za publikaci fotky

Když na podzim loňského roku ukradli z prodejny Ekolo drahé elektrické kolo, publikoval majitel prodejny fotku zloděje na Facebooku. A zloděj se našel. Byl by to zajímavý happyend, jako vystřižený z pozitivních zpráv amerických médií. A své zkušenosti z pátrání Jakub Ditrich popisoval i zde na Lupě.

Vyšla nová verze DNSSEC Validátoru pro Internet Explorer (0.1.1)

CZ.NIC dnes vydal první alfa verzi rozšíření DNSSEC Validátor pro Internet Explorer. Oproti předchozímu „technical preview“ přidává tato verze zejména podporu pro manuální nastavení použitého DNS resolveru. Rozšíření DNSSEC Validator pro prohlížeč Internet Explorer (IE) přidává do prohlížeče funkcionalitu na ověření zabezpečení stránek pomocí technologie DNSSEC. Po instalaci rozšíření bude prohlížeč přehledným způsobem ve formě barevného klíčku a informačních textů prezentovat stav zabezpečení…

Skype for Windows Phone ... konečně venku

Skype má konečně i verzi pro Windows Phone. Od víkendu je k nalezení v Marketplace. Uživatelé budou možná trochu zklamaní, WP7 podoba neumožňuje volání na pozadí, takže zlé jazyky tvrdí, že se nejdříve musíte domluvit, teprve poté si můžete pomocí Skype zavolat.  Pokud vám není jasné o čem je řeč, tak o faktu, že aby Skype pro WP7 mohlo přijmout hovor, je nutné ho mít nejenom spuštěné, ale i přímo otevřené. Mírně zvláštní vlastnost, zejména pokud si pořídíte konkurenční Tango a zjistíte, že na…

Cesta Mall.cz od Bílého zboží k rekordnímu prodeji za 6 miliard

Jeden z největších tuzemský internetových obchodů Mall.cz našel svého kupce. S cenovkou téměř šesti miliard Kč míří k pokladně Naspers, majitel Aukra, a jde bez nadsázky o událost desetiletí.

Startup Weekend vyhrál CSS Hat. Druhý je hřbitov zvířátek, třetí sociální síť pro psy

Od pohledu nejmladší tým, který odvedl asi největší kus programátorské práce, vyhrál v neděli večer první pražský Startup Weekend. Funkční plug-in pro Photoshop, který automatizuje převod grafického návrhu do CSS, vznikl během 24 hodin.

Jak se daří zábavnímu průmyslu?

Je zábavní průmysl opravdu natolik ohrožen a decimován porušováním práv duševního vlastnictví, když volá po tak drastických opatřeních na svou záchranu, jako je blokování, odpojování od Internetu či  zavádění odpovědnosti třetích stran? Nebo se mu naopak daří docela dobře?

Riziko mobilního malware ve firmách?

Již čtvrtina firem, tedy alespoň těch amerických, se setkala se škodlivým softwarem na mobilních zařízeních. Znamená to, že nastává doba, kdy i váš telefon bude už doopravdy potřebovat antivirus?

PlayMemories Online, foto/video hosting od Sony s 5G prostoru

Sony se chystá spustit (v Kanadě, Francii, Neměecku, Japonsku, Velké Británii a USA) novou službu pro sdílení fotografií a videa pod názvem PlayMemories Online. Pět gigabajtů prostoru zní lákavě, vazba na PlayMemories Home software už tolik ne. Služba ale slibuje i aplikaci pro Android umožňující spojení s modely fotoaparátů a kamer, které jsou vybaveny WiFi. PlayMemorie Online by mělo  zpřístupnit i prohlížení obsahu na televizích Bravia, na fotorámečcích od Sony a na PSP/PS Vita konzolích.

Končí Google One Pass, Google Patent Search, Google Related toolbar a některé další služby

Google One Pass, platforma umožňující placení za obsah spuštěn v únoru 2011, končí. Google to oznámil na svém blogu, kde také uvádí, že s existujícími partnery pracuje na přechodu na jiné platformy, včetně nového Google Customer Surveys. One Pass se mezi novinovými vydavateli nijak významně nerozšířil. Zmíněné Google Customer Survey umožňuje „platit“ za obsah vyplněním dotazníků.

Pivo si na Facebooku raději neobjednávejte

Propojení online a offline světa může fungovat. Často ale s problémy a nedozorozuměními. Myslíte si, že je dobrý nápad napsat obsluze v hospodě na Facebook, ať vám donese pivo? Přinesou vám ho nakonec?

Facebook jde k soudu za prodej virtuální měny dětem

Facebook Credits jsou středem nového soudního sporu, který se domáhá pěti milionů dolarů a také toho, aby Facebook vrátil peníze všem dětem, které si na Facebooku kupovaly právě Facebook Credits, virtuální měnu používanou hlavně ve hrách. Žalující, Glynnis Bohannon, tvrdí, že její syn při nákupu Facebook Credits nevěděl, že utrácí skutečné peníze a Facebook podle ní porušuje zákony na ochranu spotřebitelů v Kalifornii.

Účastníci Startup Weekendu vybrali tucet nápadů, které se pokusí uskutečnit

Virtuální hřbitov zvířátek, sociální síť pro pasažéry ve vlacích a letadlech, svépomocné vedení lékařských záznamů, online lednička nebo aplikace, která z venčení psů udělá geolokační hru. To je malý vzorek z nápadů, které se dnes večer sešly při zahájení Startup Weekendu, „čtyřiapadesátihodinového startupového šílenství“.

Jihoafrický Naspers kupuje za několik miliard Netretail Holding, provozovatele Mall.cz

Jihoafrický mediální konglomerát Naspers koupil dnes odpoledne prostřednictvím MIH Allegro většinový podíl v nizozemském Netretail Holdingu, jehož hlavním aktivem je český internetový obchod Mall.cz. Také MIH Allegro je registrována v Nizozemsku a Naspers přes ni už ovládá český aukční portál Aukro.

Youtube v Německu prohrálo s tamním autorským svazem

Soudní rozhodnutí ve sporu mezi YouTube a autorským svazem Gema v německém Hamburgu by mohlo znamenat další problémy pro YouTube (nejenom) v Německu. Soud rozhodl, že YouTube odpovídá za obsah, kteří uživatelé nahrají na tuto službu a chce aby YouTube používalo filtry, které rozpoznají hudbu patřící tamnímu „výběrčímu poplatků“ Gema.

Konference Openmobility 2012 již zítra v Praze na Matfyzu

V sobotu 21. dubna 2012 od 9 hodin se v Praze v budově Matematicko-fyzikální fakulty na Malostranském náměstí 25 uskuteční mezinárodní Konference Openmobility 2012. Na konferenci budou přednášet osobnosti českého Internetu a zahraniční hosté, kteří patří mezi přední odborníky a vývojáře v oboru otevřených mobilních technologií a otevřeného hardware. 

Znáte Splunk? Na burze NASDAQ se stal hitem, ačkoli nevydělává žádné peníze

Konkurent pro GoodData Romana Staňka má komické jméno, nevydělal ještě ani korunu, a přesto se stal po uvedení na burzu nejúspěšnějším novým titulem letošního roku. Hlad investorů po technologických akciích se zdá být silnější než jejich kritický úsudek.

Microsoftu se daří, stouply mu tržby i zisk

Microsoft v noci na dnešek zveřejnil finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2012. Utržil 17,4 miliardy dolarů, o šest procent více než loni. Stoupl i provozní zisk: 12 procent na 6,37 miliardy dolarů. Růst táhnou zejména divize Server and Tools (+ 14 procent), Microsoft Business Division, jejímž hlavním produktem je kancelářský Office (+ 9 procent). Nejvýraznější prodpad (-16 procent) zaznamenala hardwarová a zábavní divize zaměřená především na výrobu herních konzolí Xbox.

IAC2012: Bohozvěsti a bullshiteři naposledy spolu

Peníze vládnou a měly posloužit i k tomu, aby se v konečném zúčtování vítězství o ekovládu nad internetem přiklonilo na stranu starých zazobaných firem. Přišla krize, vzala peníze a ukázalo se, že mezi bullshitery a bohozvěsty symbióza nebude.

Aktualizace a zranitelnosti: Mocná zbraň i Achillova pata

Řada uživatelů je nesnáší, další s nimi bojují a útočníci z toho mají radost. Různé skuliny a postupně objevované zranitelnosti by neměly být přehlíženy, představují hlavní bránu vstupu do systému.

Tvůrci aplikace Path dostali před lety ještě pohádkovější nabídku než zakladatelé Instagramu

Zakladatelé Instagramu díky převzetí firmy Facebookem za miliardu dolarů pohádkově zbohatnou. Podobný obchod z říše snů mohli udělat před lety i tvůrci aplikace Path. Google za ni měsíc po spuštění nabízel 100 milionů dolarů.

Vstup na burzu plánuje Facebook na 17. května

Nejočekávanější technologické IPO letošního roku (a zřejmě nejen technologické a nejen letošního) by se mělo odehrát ode dneška za čtyři týdny. Datum 17. května pro vstup Facebooku na veřejný trh s cennými papíry NASDAQ potvrdilo serveru TechCrunch několik nejmenovaných zdrojů zevnitř firmy a tomu, že je informace správné, nasvědčují i mnohé další indície. O tom, zda se tak skutečně stane, však rozhodne především regulační „komise pro cenné papíry“ SEC, která nyní prochází, kontroluje a…

Inmite vyrobil pro Lagardère další dvě rozhlasové aplikace, tentokrát pro WP7

Největší tuzemský provozovatel komerčních rádií Lagardère věří v úspěch chytrých telefonů s operačním systémem Windows Phone. Jako jeden z prvních velkých mediálních domů (předběhla ho snad jen Česká televize) vydává pro tuto platformu vlastní aplikace. Aplikaci stanic Evropa 2 i Frekvence 1 vyrobila pro Lagardère firma Inmite, která už s ním spolupracovala nejméně na tuctu jiných aplikací pro Andorid a iOS.

Nokia v prvním čtvrtletí prodělala 1,3 miliardy eur. Koupíte si její akcie jako Ondřej Tomek?

Nokia dnes zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí a podle očekávání to není žádná velká sláva. Tržby klesly z loňských 10,4 miliard euro na 7,4 miliardy a firma se propadla v prvních třech měsících roku 2012 do ztráty 1,3 miliardy euro. Výrobce mobilů věří, že ho ze ztráty vytáhnou nové modely telefonů s operačním systémem Windows Phone 7, restrukturalizace (=propouštění) v několika divizích a pokračující přesun výroby do Asie.

Pražský TechHub se odstřihl od Londýna, přejmenoval se na Node5

Měla to být první zahraniční franšíza mimořádně úspěšného londýnského inkubátoru pro nové technologické firmy. Zakladatelé pražského TechHubu se však rozhodli těsně před zahájením provozu ukončit s Londýnem spolupráci, změnit značku a podnikat na vlastní pěst.

Časopis Respekt převedl svou aplikaci z iPadu na iPhone

Čtečka elektronické verze Respektu pro iPad, která loni na podzim získala Křišťálovou lupu jako Inspirace roku, má od včerejška novou univerzální verzi. Obsah týdeníku přináší také na displeje daleko rozšířenějších iPhonů.

Apple má (konečně) patent na rozhraní pro iTunes

Uživatelské rozhraní iTunes a zahrnutí aplikací, které si již uživatel koupil, způsob jakým uživatel v iTunes pracuje a kupuje obsah – to je obsah patentu 8,161,411 s názvem  „Graphical user interface for browsing, searching and presenting media items“. Společnost Apple patentovou přihlášku podala v roce 2004.

Pavel Doležal: dvě falešné sexy Češky rozparádily brazilský Twitter

Do červené pohovky NetClubu vedle Miloše Čermáka usedl tentokrát Pavel Doležal, který stál u začátků portálu Atlas.cz a později spoluzakládal společnost Ataxo. Hovořilo se hlavně o internetových aktivitách, které rozjíždí v daleké Brazílii.

Happy Eyeballs – aby uživatelé při výpadcích netrpěli

Koncem loňského roku jsme přinesli zmínku o připravovaném doporučení pro autory aplikací, jak se vyrovnávat s nefunkčností síťových protokolů. Práce na něm skončily a nedávno bylo vydáno v podobě RFC.

Path, skvěle zpracovaná aplikace, kterou málokdo chce používat

Path získal 30 milionů dalších investic (Greylock Partners, Redpoint Ventures a Richard Branson) pravděpodobně ve snaze investorů včas odchytit „další“ Instagram. Otázkou ale zůstává to podstatné. Proč se Path nedaří. A dalším konkurentům, zdaleka ne tak „hezkým“ a „propracovaným“ ano.

reklama