Hlavní navigace

A pak že to nejde. Matka T-Mobilu představila tarif s neomezenými daty

David Slížek

Německý Deutsche Telekom na veletrhu v Berlíně představil datové balíčky s neomezenými daty – a také jeden zcela neomezený tarif. Levný ale není.

Neomezené datové tarify nejsou žádné sci-fi. Německý operátor Deutsche Telekom (DT), kterému patří i český T-Mobile, na veletrhu IFA v Berlíně překvapil nabídkou datových balíčků a jednoho tarifu, které zahrnují čerpání dat bez limitů.

První novinkou jsou doplňkové balíčky Dayflat unlimited, které dávají zákazníkům možnost využívat neomezená data jeden den (24 hodin). Cena? Pro smartphony 4,95 eur (v přepočtu asi 140 Kč), pro tablety 9,95 eur za den (asi 280 Kč).

Balíčky se podle webu operátora dají pořídit jen ke stávajícím smluvním tarifům MagentaMobil (pro smartphony) a Data Comfort (pro tablety a laptopy) a fungují pouze na území Německa. 

Přesto může být nabídka neomezených dat pro některé zákazníky zajímavá – pokud například budou chtít přes své mobilní zařízení sledovat sportovní přenos v TV, mohou si jednorázově koupit den neomezených dat. Operátor navíc neomezený balíček na 31 dnů automaticky aktivuje každému zákazníkovi, který na tarify MagentaMobil a Data Comfort přejde.

Tarif all-inclusive 

Německý operátor přišel i s další novinkou: prémiovým tarifem, který obsahuje neomezená data. MagentaMobil XL Premium ovšem přijde na 199,95 eur měsíčně, což je docela pálka (v přepočtu přes 5,5 tisíc Kč) a tarif tak rozhodně nebude pro každého. 

UX17

Kromě neomezených dat ale zahrnuje také SIM karty až pro tři zařízení, neomezené volání a SMS do všech německých sítí, přístup ke všem wifi hotspotům, které DT v Německu provozuje, roaming po Evropě, USA a Kanadě, číslo na pevnou linku a jednou ročně nový smartphone.

Deutsche Telekom je majitelem českého T-Mobilu. Zajímalo nás, jestli český operátor neplánuje zavedení podobné nabídky. „V tuto chvíli zvažujeme více možností, jak v nejbližší budoucnosti zatraktivnit naši datovou nabídku. Jaké novinky budou a kdy je představíme, však zatím sdělit nemůžeme,“ odpověděla mluvčí firmy Martina Kemrová.

Našli jste v článku chybu?
4. 9. 2016 0:13
Pepa z depa (neregistrovaný)

A on tom to je. "nemam naladu" tak zaplat. Vzdyt je to tak jednoduche. Tam, kde je poptavka jsou ceny vyssi. Dle meho osobniho nazoru je vyuzivani mobilni site (byt rychle) pro on-line stream chucpe.

3. 9. 2016 17:15
MM (neregistrovaný)

Býval jsem dělníkem. Ale dokonce i za svých dělnických let bych si připadal jako blb, kdybych streamoval muziku a video přes mobil a platil za to od megabajtu, když mám v mobilu 32GB kartu, kterou si nakrmím zadarmo doma. Mobilní internet je v tomto ohledu dobrý nanejvýš k tomu, aby si přehrávač stáhnul popisky k MP3. ;)