Hlavní navigace

Abonenti O2TV se dosud nedočkali obnovení všech nahrávek po výpadku

Jiří Macich ml. 30. 3. 2013

IPTV služba O2TV dosud všem svým abonentům nezpřístupnila nahrávky po nedávném výpadku funkce pro nahrávání. Někteří naši čtenáři navíc upozorňují na dlouhodobé problémy této funkce.

Minimálně část abonentů O2TV, největší IPTV služby na českém trhu, se stále nedočkala obnovení svých nahrávek televizních pořadů ukládaných na serverech poskytovatele služby, kterým je společnost Telefónica. Ta problémy s funkcí pro nahrávání televizních pořadů přiznal v pondělí 25. března 2013 na webu služby.

O tom jsme vás již informovali. Podle následných ohlasů některých čtenářů však nahrávky, které měly být pořízeny v neděli 24. března 2013, nejsou ani téměř po týdnu přístupné. „Na webu o2tv.cz jsou nedělní pořady mezi těmi nahranými, ale v menu set-top-boxu nejsou, abych si je mohla přehrát,“ napsala nám dnes paní Marie Nováková.

O stejnou zkušenost se podělili i další čtenáři. Někteří navíc uvádějí, že k podobné situaci dochází častěji „Teď je to vydáváno za nějaký výjimečný velký výpadek, ale v menší míře se to děje podstatně častěji. Že nahraný pořad se zpřístupní třeba až za den nebo dva, je pro tuto službu naprosto normální,“ napsal například další čtenář, který si přál zůstat v anonymitě.

Nahrávání je na hranici použitelnosti. Někdy se stane, že nastavené nahrávání neproběhne, ale na zákaznické lince vám řeknou, že jste si ho jen špatně nastavili. Jindy si set-top-box vyžádá restart kvůli nějaké chybě uprostřed sledování nahrávky. Nevím, proč nekapitulují a nepronajmou lidem set-top-boxy s diskem pro nahrávání jako klasická kabelovka,“ podělil se o své zkušenosti a svůj názor čtenář Martin Jakeš.

Telefónica se však své služby dlouhodobě zastává, přestože měla již několik velkých výpadků a celou řadu pak menších, resp. krátkodobých. Původně slibované set-top-boxy s pevným diskem pro lokální nahrávání pořadů již dříve Telefónica zavrhla. Jedním z důvodů je prý i obtížná logistika. Největší telekomunikační společnost v zemi naopak vyzdvihuje výhody svého řešení pro nahrávání pořadů.

Mezi ně patří možnost dálkové správy nahrávání přes webové rozhraní nebo mobilní aplikaci či podpora souběžného záznamu i z několika různých kanálů. Zákazníci si však stěžují, že prostor pro nahrávky je malý ((600 minut), doba jejich uchovávání krátká (maximálně týden), chybí možnost sledovat pořad již během nahrávání a i vůbec nahrávat pořady v HD kvalitě.

Telefónica před časem připustila rozvoj služby spojený s příchodem prémiových funkcí (např. navýšení kapacity úložiště nahrávek za příplatek), ovšem žádné se dosud neobjevily a jak se zdá, tak má problém zajistit bezproblémovou funkčnost nahrávání i v současné podobě. Stále je tu ještě možnost propojit set-top-box s jakýmkoliv běžným rekordérem a nahrávat pomocí ručního nastavení časového plánu. 

Našli jste v článku chybu?

31. 3. 2013 8:35

Bylo mě slíbeno obnovení všech nahrávek do večera 28.03.13 nedošlo k tomu,abych mohl službu dále používat tak jsem nahrávku vymazal.

30. 3. 2013 21:16

miroslav (neregistrovaný)

od této společnosti se nedá používat vůbec nic,divím se že má ještě nějaké zákazníky,před časem jsem chtěl internet od O2,zažádal jsem a měsíc se nic nedělo,tak jsem si udělal net jinde.oznámil jsem jim to ale za další tři neděle přijeli montovat přípojku,nevěděli nic,pravá ruka neví co dělá levá,zákaznická podpora k ničemu,nikdo nic neví,ničeho se pořádně nedovoláte no katastrofa co je tohle za podnik,od O2 bych nechtěl ani paušál zadarmo,nic nikdy v životě.

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Prodává přes internet. Kdy platí zdravotko?

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat