Hlavní navigace

Hledá se nejlepší diplomová práce v oblasti informatiky a IT

Redakce

Odstartoval další ročník soutěže ACM SPY, která si klade za cíl ocenit nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií. Přihlášky je možné podávat do 15. září.

Soutěž ACM SPY (Czech ACM Chapter & Slovakia ACM Chapter Student Project of the Year) o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií odstartovala svůj další ročník.

Podobně jako v uplynulých deseti ročnících, od června 2013 budou moci studenti vybraných českých a slovenských univerzit přihlašovat svoje diplomové práce dokončené v akademickém roce 2012/2013. Cílem soutěže je podpora studentů ve studiu s důrazem na vědecký a výzkumný dopad diplomových prací a zejména jejich uplatnění v praxi.

Soutěže se mohou účastnit studenti, kteří dokončí svou diplomovou práci na magisterském/inženýrském stupni studia v akademickém roce 2012/2013 a téma jimi zvolené práce zapadá do oblasti informatiky a informačních technologií (podle ACM klasifikace) prostřednictvím fakulty (zastoupené děkanem).

Fakulta do soutěže přihlásí maximálně 10 nejlepších diplomových prací, přičemž počet přihlášených prací nesmí přesáhnout 10 % ze všech absolventů druhého stupně. Tyto práce budou zveřejněné a nejlepší z nich postoupí do semifinále. Práce do finále vybírá odborná porota.

Posledním dnem, kdy je možné práci přihlásit, je 15. září 2013. Výsledky budou vyhlášeny přelomu listopadu. Vítěz získá finanční odměnu 1 000 €, vedoucí jeho diplomové práce 200 €.Všichni finalisté získají hodnotné ceny.

Hlavními organizátory jsou české a slovenské vysoké školy a společnost Profinit. Záštitu nad soutěží převzala odborná organizace ACM (Association for Computing Machinery), největší světová vzdělávací a vědecká společnost, která působí v oblasti výpočetní techniky a informačních technologií, kde podporuje šíření znalostí v této oblasti se zvláštním důrazem na vývoj a vědu.

UX17

Spoluorganizátory soutěže jsou následující univerzity, které organizačně zastřešuje České vysoké učení technické v Praze:

 • České vysoké učení technické v Praze
 • Univerzita Karlova v Praze
 • Vysoká škola ekonomická v Praze
 • Vysoké učení technické v Brně
 • Masarykova univerzita v Brně
 • Západočeská univerzita v Plzni
 • Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
 • Slovenská technická univerzita v Bratislave
 • Univerzita Komenského Bratislave
 • Žilinská univerzita
 • Technická univerzita v Košiciach
 • Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Podrobné podmínky soutěže a další informace najdete na www.acm-spy.cz a www.acm-spy.sk.

Našli jste v článku chybu?
10. 1. 2014 11:42
JeLiTo (neregistrovaný)

Já myslím že je to dobrý nápad, podporovat studenty s důrazem na jejich budoucí uplatnění. Dále se ale domnívám, že to není zas tak spasitelské...když ten člověk má zájem a chce se v praxi uplatnit tak se uplatní, zejména v oblasti IT. Můžu mluvit z vlastní zkušenosti, také se v tom pohybuju a hlavní je mít o to zájem...stačí začít na nějakých časově omezených projektech, a nebo (tak jsem to udělal já) odjet za prací do ciziny (jel jsem skrz http://itprojekty-nemecko.cz/ - kdyby měl o to někdo z…