Adam Kurzok si za peníze od Wayry koupil konkurenci pro svůj projekt

Adam Kurzok uspěl s Pizzatime.cz ve StartuYardu, teď začíná využívat peníze dalšího akcelerátoru. Ještě před oficiálním spuštěním své služby DATY si pořídil server BizBiz.

Server BizBiz, provozovaný poslední dva roky Michalem Špičkou, bere data z obchodního rejstříku a dokáže zobrazovat vazby mezi fyzickými a právnickými osobami. To by měla být i jedna z funkcí chystaného projektu DATY

Suma, kterou Adam Kurzok Špičkovi vyplatil, se pohybuje v „řádu nižších statisíců“. A s penězi by neměl být problém. Kurzok totiž už podepsal smlouvu s Wayrou a na účet jeho nového projektu už přiteklo 20 tisíc eur, tedy první polovina investice, kterou akcelerátor svým startupům poskytuje.  

Pro nás bude obchodní rejstřík pouze jeden ze zdrojů informací, které chceme o firmách poskytovat, tvrdí zakladatel Kurzok, bude se mu ale hodit do začátku návštěvnost – BizBiz totiž hlásí 50 tisíc unikátních návštěvníků měsíčně.

Adam Kurzok před pár měsíci oslovil porotu Wayry svým nápadem. Samotná služba se rozjela během dneška. Chceme, aby DATY byly první volbou, pokud si budete chtít prověřit firmu nebo podnikatele, říká Kurzok s tím, že půjde v podstatě o podnikatelský Facebook. 

EBF16

Služba je v základu zdarma, je však možnost zaplatit si i premium verzi. Sledovat se dají i jednotlivé firmy nebo celé odvětví. 

Zkušenosti se stratupovým podnikáním už má Kurzok za sebou. Jeho první větší úspěch - server Lunchtime.cz dokázal dnes dvaatřicetiletý podnikatel před dvěma lety prodat na Slovensko. Druhý projekt Pizzatime.cz uspěl už po třech měsících v akcelerátoru StartupYard a postupně se stal základem současné služby Dámejídlo.cz Tomáše Čupra.  

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 13. 5. 2014 13:11

Školení: Měření a vyhodnocování kampaní

  •  
    Jak připravit a plánovat kampaně
  • Jak vyhodnocovat a využít důležité metriky
  • Jak to dělat u různých obchodních aktivit

Detailní informace o školení Měření a vyhodnocování kampaní»