Odpověď na názor
Odpovídáte na názor k článku ADSL: co se stalo? (2.).
Re: Technicky dotaz k agregaci
celé vláknoCili omezovani rychlosti spojeni se projevuje stejne negativne jak v tom browseru tak v downloaderu. Jediny rozdil je ten, ze pokud se v downloaderu stahuje najednou vic souboru (vice soubeznych TCP spojeni), pak celkova rychlost prenosu bude vyssi. Jednotliva spojeni samozrejme diky ztratam packetu pojedou pomaleji (stejne jako v prohlizeci).
Browser vetsinou navaze jen jedno TCP spojeni (nebo nekolik malo) na jeden WWW server a tim spojenim prenese vsechny objekty na strance (at vlastni stranku ci obrazky atd). Pokud toto spojeni nejede plynule (ztray packetu zpusobene napriklad nesetrnym omezenim rychlosti) pak samozrejme cela stranka bude nacitana dlouho.
Paradoxne - starsi prohlizece, ktere neumi HTTP 1.1 a neumi ani persistent connections rozsireni k HTTP 1.0 mohou mit vyhodu. Stahuji kazdy objekt novym spojenim a soubezne se tenkrat tusim pracovalo typicky se 4 spojenimi na server (slo nastavit)
Kdyby chtel Telekom opravdu omezovat rychlost kazdeho jednotliveho TCP spojeni, musel by mit pomerne sofistikovane zarizeni, ktere by bylo schopne v packetech odlisit nejen packety daneho uzivatele (IP adresa) ale i packety patrici do ruznych spojeni. Ne ze by to neslo udelat, ale je to naprosto zbytecne a hardwarove (cenove) mnohem narocnejsi.
Je mozne, ze limit rychlosti provadi Telekom tak jak popisoval p. Peterka - CAR na ciscu a vysledkem je to, ze packet, ktery je prez limit se proste zahodi coz zpusobi uvadene problemy (degradace rychlosti TCP spojeni hluboko pod prah nastavenou omezovacem).
Jedine co mi do toho nesedi je prodlouzeny ping - to je typicka vlastnost shapingu, kdy se packety nejprve zarazuji do fronty aby doslo k jejich zpomaleni na pozadovanou rychlost a teprve pak zahazuji (kdyz je fronta plna). CAR zadnou frontu nema a nemel by tedy zpomalovat packety.
Pravidla pro diskutující
Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.
Příspěvky nesmí obsahovat:
- Vulgární či hrubé výrazy.
- Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
- Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
- Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
- Komerční nabídky a affiliate odkazy.
- Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
- Prokazatelně protiprávní obsah.
Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.
Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul