Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku AdvertNet - poskytovatel připojení, charita, anebo podvod?.

MK
MK (neregistrovaný)
18. 5. 2002 17:32

Re: ISP pro domácnost

celé vlákno
Co je nesmysl. Me argumenty (?), ty ale nevyvracite. Je nesmysl, jak hospodari cesti ISP?

Hlavni problem u nas, v CR, je dosazitelnost L2 media s rozumnou cenou za kapacitu. Vezmu ten Vas seznam od konce.

Kabelovka - u nas nabizi 320 Kb/s za 50 EUR mesicne UPC. Pri financnim zdravi tohoto operatora se NEDA cekat, ze by nejak usilovne investoval do budovani dalsi site.

ADSL - se u nas neda vubec dostat. ISP zadny pristup k mediu nemaji a Cesky Telecom se nijak do nabidky nehrne (to vite, musi vyprodat ty CPE na ISDN).

Bezdrat je velmi omezen v moznostech. Budto investujete do nejakeho rozumneho QoS reseni (coz de facto znamena k zakaznikovi nacpat vlastni smerovac) nebo rezignujete na kvalitu pro vsechny zakazniky.

Pokud ses tyce financniho zdravi Vami zminovanych spolecnosti, staci se podivat do jejich vysledovek, pripadne do analyz, ktere z nich vychazeji. Obe dve tyto spolecnosti negeneruji zisk a jeste delsi dobu nebudou. Pokud vim, zadna z nich sidlo nepostavila, obe jsou v najmu. Dalsim problemem vetsiny operatoru je hlas - respektive investice do nej vlozene sly proste na ukor ISP a zcasti data casti.

Co se tyce gigabitovych siti. Mozna jste si nevsiml, ze operatori si prodavaji site mezi sebou. Zacina to na pronajmu chranicek, pres najem (ci vymenu) vlaken, SDH, ATM po ethernet sluzby. Proto jsou tady ty gigabitove paterni site. Mimochodem, Vy amte seznam zakazniku opticke site tiscali - nebo berete seznam IP referenci :-)?

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul