Hlavní navigace

Age of Empires Online uvede Microsoft v příštím roce

Jiří Macich ml.

Asi jen těžko by se hledal vyznavač strategických počítačových her, který by alespoň neslyšel o slavné herní sérii Age of Empires. Microsoft na konferenci Gamescom 2010 oznámil, že pracuje na Age of Empires Online, dalším evolučním stupni této herní klasiky. Na vývoji online verze Age of Empires spolupracuje Microsoft Game Studios s Robot Entertainment. Zatím běží uzavřené betatestování, k němuž bude během několika týdnů přizvána i část veřejnosti. Zájemci si mohou vyplnit formulář se žádostí o…

Asi jen těžko by se hledal vyznavač strategických počítačových her, který by alespoň neslyšel o slavné herní sérii Age of Empires. Microsoft na konferenci Gamescom 2010 oznámil, že pracuje na Age of Empires Online, dalším evolučním stupni této herní klasiky. Na vývoji online verze Age of Empires spolupracuje Microsoft Game Studios s Robot Entertainment. Zatím běží uzavřené betatestování, k němuž bude během několika týdnů přizvána i část veřejnosti. Zájemci si mohou vyplnit formulář se žádostí o přístup k betaverzi a zkusit štěstí. Betaverze bude k dispozici pouze v angličtině.

Ostrou verzi Age of Empires Online hodlá Microsoft uvést v příštím roce. Cenu teprve upřesní, stejně tak hardwarové nároky. Určitě ale budou podporovány systémy Windows XP, Windows Vista a Windows 7. Betatesteři si mají připravit počítač dosahující skóre Windows Experience Index od 3.0 výše. Tedy počítač s 2GHz procesorem, jedním až dvěma gigabajty operační paměti a grafickou kartou s alespoň 128 MB vlastní paměti. Nároky ostré verze se ale mohou lišit. Distribuována má být výhradně po Internetu a vedle angličtiny bude k dispozici francouzština, němčina, italština a španělština. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
11. 11. 2010 13:56
nene (neregistrovaný)

Musím nesouhlasit, s nástupem AoE 3 a tím teď myslím Vanilla verzi, se systém trochu změnil a hra se možná taky urychlila...ale AoE 3 navíc s mulťákem na ESO bylo perfektní....TWC datadisk ještě ušel ale do sraček to poslalo až Big Huge Games s datadiskem The Asian Dynasties...na Online verzi jsem zvědavý...necháime se překvapit

19. 8. 2010 21:47
cc (neregistrovaný)
AoE 2 s datadiskem byla poslední, která stála z AoE za to, dál už to bylo o ničem. A AoE2 jsme pařili ještě po ISDN s celým světem.