Hlavní navigace

Air Bank chystá výběr hotovosti bez karty díky mobilní aplikaci

Jiří Macich ml.

Mobilní aplikace Air Bank umožní vybírat hotovost do výše 3000 Kč na místech s terminály Sazky bez potřeby použít kartu. Podporovat rovněž bude platební QR kódy.

Air Bank v prostředí svého internetového bankovnictví klientům slibuje uvolnění aplikace pro chytré mobily a další zařízení se systémy Android a iOS. „Mobilní aplikace v současné době připravujeme, rádi bychom je uvolnili během několika měsíců,“ potvrdil pro Lupu mluvčí banky Vladimír Komjati. Prozradil nám, že kromě podpory platby přes QR kódy přinese i další zajímavou: novinku: možnost vybírat si bez platební karty hotovost na místech, kde má své terminály Sazka.  

UX17_snitker

Jednou z funkcí, kterou mobilní aplikace žádné jiné banky nenabízí, bude možnost vygenerovat si kód pro výběr hotovosti u Sazky. S vygenerovaným kódem si bude moci klient Air Bank vybrat na některém z více než 4300 terminálů společnosti Sazka hotovost ve výši až 3000 korun, bez potřeby mít u sebe platební kartu.“ uvedl pro Lupu mluvčí Air Bank.

Potvrdil též, že banka počítá s podporou plateb prostřednictvím mobilů s technologií NFC, ovšem spíše ve vzdálenějším budoucnu „Až si společně s ostatními bankami vyjasníme některé koncepční záležitosti,“ dodal Vladimír Komjati. Air Bank nedávno začala klientům nabízet bezkontaktní platební karty. Vydávání samolepek pro bezkontaktní platbu, které nyní plošně nabízí GE Money Bank či Citibank, však Air Bank v plánu nemá. 

Našli jste v článku chybu?
7. 8. 2013 20:02
Petr (neregistrovaný)

Zdravím,

napsal jsem recenzi výběru peněz u Sazky. Přečíst si ji můžete zde: http://blog-ovsem.blogspot.cz/2013/08/air-bank-vyber-penez-u-sazky.html

11. 2. 2013 9:09
Martin (neregistrovaný)

U airbank je to jednoduché, nesnaží se poskytovat některé služby zdarma, aby je dotovala z ostatních služeb. Cashback je něco stojí, proto tam je ten poplatek. A 5Kč není moc.