Hlavní navigace

Air Bank uvolnila mobilní aplikaci pro iOS

Jiří Macich ml.

Air Bank uvolnila aplikaci pro zařízení značky Apple se systémem iOS. Ta přináší několik zajímavostí jako je třeba využití tzv. rozšířené reality pro hledání bankomatů.

Air Bank uvolnila vlastní mobilní aplikaci pro tzv. smartbanking, o jejichž přípravách jsme vás informovali jako první. Vedle základních funkcí má některé bonusové. Dle očekávání podporuje platební QR kódy pro rychlé zadání platebního příkazu včetně všech patřičných symbolů. Aplikace též umožňuje výběr v hotovosti do výše až 3000 Kč prostřednictvím více než čtyř tisíc terminálů loterijní společnosti Sazka (bez potřeby mít u sebe platební kartu).

Tip Content Kortanová

Integrovaná mapa v aplikaci umožňuje klientům banky vedle bankomatů v okolí vyhledat právě i nejbližší místo, kde má Sazka svůj terminál.  „K vyhledání mohou kromě klasické mapy použít i rozšířenou realitu, kdy si přes fotoaparát mobilu zobrazí na displeji své okolí a přímo v něm uvidí směr a vzdálenost nejbližšího hledaného místa,“ uvedl mluvčí banky Vladimír Komjati. 

Zajímavostí je pak sledování informací od banky ze sociálních sítí přímo v její vlastní aplikaci. Klienti Air Bank tak mohou odebírat aktuality od banky ze sociálních sítí, aniž by si museli do svého zařízení instalovat speciální aplikaci dané sociální sítě. Aplikace Air Bank momentálně podporuje iPhone, iPad a iPod Touch s iOS ve verzi 4.3 nebo vyšší. Verze pro Android je nadále v přípravě a o jejím uvolnění vás budeme informovat.

Našli jste v článku chybu?
12. 5. 2013 12:13
t... (neregistrovaný)

no asi moc ne.. 1) aplikace je rychlejší 2) nepřenáší tunu zbytečných dat (a že jich na normálním webu je) 3) stejně potřebuješ UI dimenzované zvlašť na PC, zvlašť na tablet a zvlášť na mobil (jedno je moc mrňavé, dvě se ovládájí dotykáčem only a na jednom chceš mít všechny fetaury rychleji než na 5 kliknutí) 4) je jednodušší mít aplikaci pro iOS/Android, než podporovat všemožné prohlížeče. Např. mě ib.airbank nefunguje ani ve výchozím prohlížeči na droidovy 5) aplikace má k dispozici mnohem víc…

10. 4. 2013 11:40
malir pokoju (neregistrovaný)

Venuj se sve vysnene praci pekare a nech o takovych vecech rozhodovat kompetentni. Jses uplne mimo pec.