Hlavní navigace

Akcie Facebook se poprvé dostaly nad cenu IPO

Redakce

Akcie Facebooku dnes poprvé od svého uvedení na burzu před více než rokem překročily zahajovací cenu (IPO) – 38 dolarů za akcii.

Akcie společnosti Facebook (NASDAQ:FB) dnes na několik okamžiků překonaly hodnotu 38 dolarů za kus. Tedy cenu, za kterou byly před čtrnácti měsíci uvedeny na americkou burzu. Od loňského srpna až téměř do začátku prosince se přitom akcie firmy obchodovaly za méně než 25 dolarů za kus. Začátkem letošního roku sice překonaly hranici 30 dolarů za kus, pak ale jejich hodnota začala opět klesat až se koncem května dostala pod 25 dolarů, kde zůstala až do začátku prázdnin.

Výrazný skok přišel, když Facebook 24. července oznámil překvapivě dobré výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí. Tržby mu totiž vzrostly meziročně o 53 procent na 1,81 miliardy dolarů. Zaznamenal také nemalý zisk — oproti loňské účetní ztrátě. Akcie na tuto pozitivní zprávu reagovaly výrazným posílením na více než 33 dolarů za kus a rostoucí trend si drži i nadále. Od 19. července tak posílily o 47 procent.

Našli jste v článku chybu?
24. 9. 2013 22:14
jenda (neregistrovaný)

Samozřejmě, že jsou akcie nadhodnocené, to se asi taky brzy projeví! A další věc je ta, že sic lidí bude přibývat ale nejedná se jen o FCB, je tu spousta jiných sítí které se vyvíjí a pokud FCB nepříjde s něčím novým, rychle může skončit v propadlišti dějin!

1. 8. 2013 13:43
flv (neregistrovaný)

Ja to beru z pohledu technologickeho optimisty. Lidi bude pribyvat, zaroven bude procentuelne pribyvat lidi pripojenych k internetu a bude se take zvysovat doba travena na internetu (nemyslim, ze by v blizke dobe zpusobilo neco pokles u techto tri veci).

Cili vidim to tak, ze schopnost FB "vydelat" by mela umerne rust. I mne je jasne, ze tam je problem s nalezenim efektivniho bussines-modelu, nicmene netusim jak moc je toto skutecne problem (efektivitu muzou nahradit kvantitou (pocet uzivatelu)…