Hlavní navigace

Alza.cz kromě půjčovny filmů rozjíždí také prodej digitální hudby

Martin Vyleťal

Firma veškerý elektronický obsah přesunula do nové sekce Alza Media. Do konce roku chce mít v nabídce 1,5 milionu hudebních skladeb a tisíc filmů.

Nejen elektronické licence k softwaru, e-knihy, audioknihy, PC hry, ale nově hudba a online půjčovna filmů. Největší tuzemský internetový obchod Alza.cz se snaží stále více pronikat do světa elektronického obsahu. Nabídku nově soustředil do samostatné sekce Alza Media

Jak už jsme vás informovali v úterý, ve videotéce má Alza.cz zatím jen necelých 250 filmů. Jedná se většinou o tituly československé produkce z doby před rokem 1989. Zástupci firmy dnes ale oznámili, že do konce letošního roku by se počet dostupných titulů mohl vyšplhat na tisícovku.

UX17

V současné má době e-shop práva k filmům od společností Aerofilms, Ateliéry Bonton Zlín, CinemArt či North Video. Podle tiskové mluvčí Šárky Jakoubkové firma vyjednává i s dalšími filmovými společnostmi, jejichž jména ale nechtěla prozradit.

Kromě filmů se ale Alza.cz pouští i do prodeje hudby ve formátu MP3. Umožňuje jak nákup celého alba, tak i jednotlivých skladeb. V nabídce, která aktuálně čítá zhruba milion skladeb, nechybí jak čeští, tak zahraniční interpreti. Firma spolupracuje například s hudebními vydavatelstvími Universal Music Group, Warner Music Group či Supraphon. Na rozdíl od filmů jsou k dispozici aktuální tituly. Do konce roku by se měla nabídka hudby rozrůst na 1,5 milionů skladeb.

Našli jste v článku chybu?
23. 5. 2014 10:44
Zen (neregistrovaný)

Ja tedy nabijim jenom kver

Jo, a jednou za rok jitrnice a jelita :-)

23. 5. 2014 9:25
tom (neregistrovaný)

Presne tak, ted mam dilema mam ten film koupit na DVD za 25,- na stanku u metra cestou z prace nebo jej za 39,- jednou shlednout online? Cena naprosto neodpovida kvalite a zpusobu (ne)nabiti veci. Takoveto filmy jsou dobre akorat tak na server s reklamou... 39,- jsem ochoten platit za fullHD verzi s tim, ze si film stahnu v beznem formatu bez DMR a kouknu se na nej kde chci jak chci a na cem chci!