Hlavní navigace

Alza chce pomáhat startupům. Hledá je v rámci AlzaVenture

Jan Beránek

Osmička mentorů z řad manažerů e-shopu nabídne své know-how začínajícím i rozjetým projektům.

Prostor, mentoring a prvotní investici. To je nabídka, kterou dává na stůl místopředseda představenstva Alzy Tomáš Havryluk. Konkrétnější ale zástupci e-shopu nejsou. „Ke každému projektu přistupujeme zcela individuálně. Jedině tak jim můžeme maximálně pomoci,“ tvrdí jeden z mentorů Jan Sadílek

Dosud podporovala Alza spíš univerzitní projekty. Nová kapitola AlzaVenture už je otevřena všem. „Chceme dát šanci všem typům firem, které mají nápady v oblastech IT, marketingu, obchodu, logistiky nebo e-commerce. Díky naší expanzi do EU jsem nabrali mnoho zkušeností a jsme schopni maximálně podpořit projekty i za hranice republiky,“ dodává Sadílek. 

Tip Content Machovec

Kolik jsou ochotni manažeři do startupů investovat, není jisté. Každopádně to podle informací Lupa.cz není předem dáno. „Pokud nás projekt zaujme natolik, neváháme investovat i vyšší částky než je klasických seedových 100 tisíc dolarů,“ vysvětluje Sadílek.

Za vlajkovou loď svého projektu Alza považuje digitální trafiku Publero, kterou loni koupila pro podporu své distribuce časopisů v rámci mediální sekce. 

Našli jste v článku chybu?
19. 8. 2015 14:00
Štěpán (neregistrovaný)

Od rána jim blbne web, měli by se radši soutředit na to, aby si zákazník mohl normálně nakoupit a nevymýšlet nesmysly. Za chvíli začně startupy podporovat i Coop u nás na vsi.

26. 8. 2015 10:37
Ivan Nový (neregistrovaný)

Už podporuje, viz zde http://www.e-coop.it/web/coop-liguria/coop-liguria-startup