Hlavní navigace

Amazon potvrdil, že v Česku postaví dvě velká distribuční centra

David Slížek

Jedno skladiště vznikne u Prahy, druhé u Brna. Každé zaměstná asi 2000 stabilních zaměstnanců a až 3000 brigádníků hlavně v předvánoční špičce.

Obchodní gigant Amazon potvrdil, že v Česku postaví dvě velká distribuční centra – jedno poblíž Prahy, druhé u Brna. Pražské centrum bude stát v Dobrovízi, v těsné blízkosti centra pro vrácené zboží Amazonu u Letiště Václava Havla Praha. Firma si prostory pronajme od firmy Panattoni Europe. Distribuční centrum v Brně se bude nacházet nedaleko centra města u dálnice D1 a Amazon si prostory pronajme od firmy CTP Invest. 

Oba sklady by měly začít fungovat v druhé půlce příštího roku, uvedl Amazon v tiskové zprávě. Každý zabere 95 tisíc metrů čtverečních a zaměstná asi 2000 dlouhodobých a až 3000 sezónních zaměstnanců, hlavně v předvánoční špičce. Amazon už pro svá centra začal shánět zaměstnance – jeho zástupci už loni v létě jezdili s náborovým seminářem po českých vysokých školách. A další nábory se teprve chystají:

Pracovní příležitosti se nyní otevírají pro zájemce z různých oblastí spojených s příjmem (naskladněním) zboží, jeho kompletací a balením, a také pro manažerské posty a vedoucí týmů. Společnost nyní zahájí proces náborů zaměstnanců na tyto pracovní pozice. Následně v dubnu 2014 bude společnost pokračovat v najímání pracovníků pro navazující pozice. Zájemci mohou již ode dneška zasílat své žádosti o zaměstnání na e-mailovou adresu: careers-in-czech-republic@amazon.cz.

Amazon také v oficiálním prohlášení také nepřímo popřel spekulace, že do Česka chce sklady přesunout kvůli sporům s odboráři ve svých německých centrech. „Společnost neplánuje zavírat svá existující distribuční centra v regionu Evropské unie,“ tvrdí firma.

Tip Content Machovec

Amazon staví tři velká centra také v Polsku, otevírat se mají už příští rok v srpnu.  

O případném přímém vstupu Amazonu na český e-komerční trh (tedy otevření české pobočky svého online obchodu) firma nic neříká. Vzhledem k velikosti českého trhu je ale v blízké budoucnosti vysoce nepravděpodobný.

Našli jste v článku chybu?
22. 10. 2013 14:17

No netvrdím, že na tom třeba i něco nebude, ale jinak z toho co si občas na blisty.cz přečtu mi to nepřijde jako moc důvěryhodný zdroj...

A tentokrát třeba tohle:

"...interviewovala asi deset bývalých zaměstnanců..."

Šmarjá, co to je za sloveso?

"Zaměstnanci tvrdili, že jejich pohyb po skladu monitorovaly sledovače GPS."

GPS? To jako v budově? Tak to musely být fakt hodně kvalitní GPS...

"...pracovní podmínky ve skladech jsou prý tak strašné, že se tam nehrnou ani místní dlouhodobě nezaměs…

24. 10. 2013 10:26
Zen (neregistrovaný)

Pardon, ona se Praha prestehovala na Ukrajinu??? Takze mame Foxconn a dal jaksi nic. Hlavne, ze se ideologicky spravne keca ... :-(

Uspesnych investic je dost, jen se o nich malokdy pise. Holt dobra zprava neni zprava. Priklady (jen tak z hlavy a bez zaruky) - jiz zminena Skoda-Auto, ATG, Avast, Amarco, (dal jmena firem nevim) dodavky pro CERN, pro kosmicky prumysl, ...