Hlavní navigace

Američané zadrželi a obvinili osm lidí, kteří využívali anonymity sítě TOR a provozovali obchod s drogami

Redakce

Americké federální úřady zadrželi osm mužů a obvinili je z prodeje LSD, extáze a dalších narkotik. V období od ledna 2007 do října 2009 mělo být podle obžaloby prostřednictvím „online obchodu“ s názvem The Farmer's Market, na jehož provozu se zadržení podíleli, uskutečněno 5256 objednávek v celkové hodnotě 1,04 milionů dolarů. Provozovatelé využívali k zakrytí své činnosti vysoce anonymní a šifrovaný přístup k Internetu prostřednictvím sítě TOR. Za objednané zboží zákazníci platili čtyřmi…

Americké federální úřady zadrželi osm mužů a obvinili je z prodeje LSD, extáze a dalších narkotik. V období od ledna 2007 do října 2009 mělo být podle obžaloby prostřednictvím „online obchodu“ s názvem The Farmer's Market, na jehož provozu se zadržení podíleli, uskutečněno 5256 objednávek v celkové hodnotě 1,04 milionů dolarů. Provozovatelé využívali k zakrytí své činnosti vysoce anonymní a šifrovaný přístup k Internetu prostřednictvím sítě TOR. Za objednané zboží zákazníci platili čtyřmi různými způsoby, mezi nimiž nechyběl PayPal nebo Western Union.

Zdroj: Ars Technica

Našli jste v článku chybu?
18. 4. 2012 1:39
Ne az tolik zkorumpovany Mexikanec (neregistrovaný)

Tor pouzivali az od 2010/2011, fungovali od 2006. Cast napadeni je udajne v dusledku infiltrace.

Co asi tak mohli cekat, kdyz si nechaji za drogy platit pres Paypal a jine lehce trackovatelne sluzby? A trackovatelne baliky?

Jak se asi lidi citi v miste, kde hlavnim titulkem dne je "Dnes nikdo zabit v Ciuidad de Juarez" po trech letech - http://www.huffingtonpost.com/2009/12/06/ciudad-juarez-banner-head_n_381757.html .... kdyz zjisti, ze je to jenom proto, ze dva gangy si "vyhlasili primeri"?