Hlavní navigace

Americký provozovatel kin zakázal používání Google Glass při promítání

Martin Vyleťal

Firma se k tomuto kroku prý uchýlila, aby zabránila případnému zneužití zařízení pro pořizování pirátských nahrávek filmů.

Zákaz vstupu v brýlých Google Glass do kinosálů řetězce Alamo Drafthouse, který ve Spojených státech provozuje 14 kin, oznámil prostřednictvím Twitteru sám ředitel společnosti Tim League.

Alamo Drafthouse se tak stal vůbec prvním řetězcem kin, který se k takovému kroku uchýlil. Firma upřesnila, že zákaz se vztahuje pouze na kinosály a návštěvníci nesmějí mít brýle na sobě od okamžiku, kdy zhasnou světla a je zahájeno promítání.

League pro server Deadline uvedl, že o podobném zákazu se ve firmě vedly diskuse už více než rok.

„Google přivezl ukázat rané verze zařízení i do Austinu (město, ve kterém se nachází sídlo Alamo Deafthouse, pozn. red.). Měl jsem možnost si brýle vyzkoušet. Už tehdy jsem si uvědomil, že pro kina představují určitý problém, co se týče pirátství. Rozhodl jsem se finální rozhodnutí oodložit na dobu, kdy se začnou diváci s Google Glass objevovat v našich kinech. A k tomu došlo tento měsíc,“ prohlásil League.

Není přitom jasné, zdali se zákaz vztahuje na Google Glass jako takové nebo postačí je mít v době promítání vypnuté. League na Twitteru v jedné z odpovědí tvrdí, že budou posuzovat případ od případu.

Tip Content Machovec

Do nepříjemností v souvislosti s Google Glass se letos v lednu dostal i jeden z návštěvníků kina v Columbusu, ve státě Ohio. Přímo z kinosálu jej vytáhl agent FBI s podezřením, že prostřednictvím brýlí pořizuje pirátskou kopii promítaného filmu. Nakonec se ale ukázalo, že zařízení bylo vypnuté a divák jej používal pouze jako dioptrické brýle.

Google Glass už loni zakázala ve Spojených státech některá kasina, či striptýzové kluby. Objevil se ale i případ, kdy zákaz byl jen fingovaný a ve skutečnosti se jednalo o chytrý pokus o PR.

Našli jste v článku chybu?
11. 6. 2014 13:56

....ona jim jednoho dne dojde trpělivost a vyprdnou se na tebe. Zábavní průmysl, než aby využil potenciál nové hračky (i kdyby to byly jen titulky v jiném jazyce), snaží se lidi naštvat. Ostatně už teď máte na zadní straně vstupenek na všelijaké akce seznam toho, co všecho tam nesmíte přinést (foťák, jídlo, pití, někde dokonce i deštník, nebo hůl) a co všechno nesmíte dělat a naopak pořadatel si s vámi může udělat co chce (natáčet, použít natočený materiál pro jakékoliv účely a někdy i bez důvod…