Hlavní navigace

Android 3.1 s podporou USB periférií

Jiří Macich ml.

Na konferenci Google I/O byla představena řada novinek týkajících se systému Android včetně docela divoké vize Android@Home, tedy domácnosti ovládané právě tímto systémem. Blíže realitě je však momentálně nový Android 3.1, který jako jednu z novinek přinese podporu USB periférií. Tablety využívající systém Android 3.1 tak dostanou značnou konkurenční výhodu proti iPadu.

Na konferenci Google I/O byla představena řada novinek týkajících se systému Android včetně docela divoké vize Android@Home, tedy domácnosti ovládané právě tímto systémem. Blíže realitě je však momentálně nový Android 3.1, který jako jednu z novinek přinese podporu USB periférií. Tablety využívající systém Android 3.1 tak dostanou značnou konkurenční výhodu proti iPadu.

Apple totiž zatím tvrdošijně odmítá podporu USB periférií. Google se jí však nebrání a proto si lze v dohledné době představit tablety využívající systém Android, ke kterým půjde připojit třeba libovolnou klasickou klávesnici nebo herní periférie, což zní zajímavě, když se vezmeme, že podle nedávného průzkumu většina majitelů tabletů svá zařízení používá právě ke hraní her.

Zdroj: Mashable via Yahoo News

Našli jste v článku chybu?
12. 5. 2011 10:06
Mimozemšťan (neregistrovaný)

Hochu ty nevíš co za šílené vize vypouštěl Microsoft do světa již před dvaceti lety a pravděpodobně i mnohem dříve. A nebyl sám. Věř, že nic sebešílenějšího co bys vymyslel by nebylo jedinečné a již to někdo veřejně prezentoval jako "jistou blízkou budoucnost".

Svého času jsem měl blízko k automatizaci, ale nikdy by mne nanapadla ani desetina těch zvráceností které jsou lidi schopni vymyslet. Zajímavé je, že lidé jsou schopni řešit naprosté blbosti, každodenní rutinu, která nikoho neobtěžuje. L…

11. 5. 2011 22:23
Jiří (neregistrovaný)

"včetně docela divoké vize Android@Home, tedy domácnosti ovládané právě tímto systémem"

Nedávno jsem tu pod jedním článkem popisoval něco na ten způsob. Měl jsem si to patentovat. :-)