Hlavní navigace

Android Market: placené aplikace i pro české uživatele

Jiří Macich ml.

Android Market rozšiřuje seznam, z nichž si mohou uživatelé kromě bezplatných aplikací stahovat také aplikace za poplatek. Je mezi nimi i Česká republika. Dalšími novými zeměmi s podporou nákupu aplikací jsou Argentina, Austrálie, Belgie, Brazílie, Dánsko, Finsko, Hongkong, Irsko, Izrael, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rusko, Singapur, Švédsko, Švýcarsko a Tchaj-van. Možnost nákupu aplikací by se ve všech těchto zemích měla nově objevit během dvou týdnů. Google…

Android Market rozšiřuje seznam, z nichž si mohou uživatelé kromě bezplatných aplikací stahovat také aplikace za poplatek. Je mezi nimi i Česká republika. Dalšími novými zeměmi s podporou nákupu aplikací jsou Argentina, Austrálie, Belgie, Brazílie, Dánsko, Finsko, Hongkong, Irsko, Izrael, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Rusko, Singapur, Švédsko, Švýcarsko a Tchaj-van. Možnost nákupu aplikací by se ve všech těchto zemích měla nově objevit během dvou týdnů. Google si tak zřejmě chce vybudovat náskok před Microsoftem a jeho systémem Windows Phone 7.

Android Market s plnou nabídkou aplikací v dalších zemích podpoří i další růst platebního systému Google Checkout. Počet transakcí se za poslední rok ztrojnásobil, uživatelská základna rozrostla o 50 procent a počet aktivních uživatelů je až o 120 procent vyšší. Android Market je hlavním tahounem tohoto platebního systému, ale v přípravě je Chrome Web Store a Google má stále větší zájem o poskytování multimediálního a zábavního obsahu (hudba, filmy, hry) za poplatek. (Google New, Android Developers)

Našli jste v článku chybu?
1. 10. 2010 22:51
ČR přibyla do seznamu zemí, kde lze aplikace nakupovat, ale bohužel už nikoliv do seznamu zemí, kde je lze prodávat. Nemáte někdo zkušenost, jak postupovat, když chce český vývojář nabízet placené aplikace pro Market?
4. 10. 2010 9:59
No prodávat aplikace by šlo jedině tak, že si založíte firmu v některé ze zemí, kde jde prodávat. Asi by to šlo v GB, kde to jde prý celkem snadno a snad ani nemusíte "zvednout zadek" ze židle. Samozřejmě je s tím spojeno to, že je potřeba se řídit zákony té země a odvádět tam daně, apod. Pak je ještě možnost přes nějakého zprostředkovatele, ale to se mi nezdá výhodné, ani bezpečné.