Hlavní navigace

Antiteroristický zákon USA zavádí šmírování bez omezení

Ladislav Zajíček 15. 10. 2001

Několik týdnů projednávaný návrh zákona, který nakonec dostal jméno USA Act of 2001, prošel hladce Senátem i Kongresem. Jediný, kdo bránil přijetí původního textu Právní komisí Senátu USA, byl senátor Feingold, který osamoceně stál proti rozporům textu s některými občanskými právy. Neuspěl ani s jedním návrhem na změnu.

K největším porušením občanských, ale spíše i lidských práv obecně, patří možnost zavření imigrantů bez rozsudku na jakkoli dlouho, zakládání tajných soudů (jsou tak tajné, že nejspíš nikdo nebude vědět, kdo v nich bude a o co půjde) a neomezené odposlouchávání bez vědomí soudů. Týká se hlavně Internetu, aneb odposlouchávací krabice Carnivore, o jejíž instalaci u ISP nesmějí ISP mluvit. Jakékoli další podoby odposlouchávání jsou možné (satelitní především). Odposlechy povedou k průběžně aktualizovanému vytváření profilů lidí aj. subjektů. Pro ten účel NSA už konstruuje superpočítač s pamětí několika petabajtů.

George W. Bush naléhal na Senát i na Kongres, aby se USA Act of 2001 stal trvalou součástí legislativy USA. Nakonec se dohodl na pětiletém období jeho platnosti, čili do konce roku 2005. Pak může být jeho platnost prodloužena a obsah jakkoli „upraven“.

Omezování šifer a zavádění zadních vrat do softwaru se bude projednávat v dalších návazných kolech.

V USA vládne propagandou tvrdě rozviřovaný strach. Podle ní měli teroristi bůhvíjak udeřit na USA už mockrát. Nestalo se. Novináři jsou nuceni k bezvýhradné podpoře válečnické a strachové propagandy vlády USA. Teroristou se může stát kdokoli, na koho FBI/CIA/NSA ukáže. Stane se předmětem vyšetřování, aniž bude vědět proč. Jde o zřetelnou revokaci období McCarthysmu z 50. let. Obětí se stanou především lidé se svobodnými názory, protože ty jsou nezákonné. Jeden z prvních případů za všechny Folk Singer Harassed for Beliefs, Again. Hlášeny jsou obstrukce vůči dalším lidem. Vláda USA likviduje servery, které podle jejího mínění mohou mít nějaký vztah k terorismu, a likviduje obsahy svých vlastní serverů, které by mohly obsahovat nějaké informace – ty budou nahrazeny neinformacemi, viz Agencies censor sites deemed useful to terrorists. Kolo pronásledování a strachu se začíná roztáčet.

Jak se zdá, útok z 11. září skončí tam, kde skončilo např. zavraždění J. F. Kennedyho. Spekulací valem přibývá, nechybějí mezi nimi ani úvahy o tom, že šlo o akci izraelského Mossadu.

Od 11. září se v USA nic nestalo. Vláda USA ruče využila antraxových dopisů, které mají k obecně chápanému terorismu velmi daleko, viz Antraxové dopisy jsou/nejsou biologickým terorem.

Odposlouchávání komunikace na Inetu je ve všem už tou zcela „nejmenší“ záležitostí. Podle vlády USA je nutné zlikvidovat svobodu všech méně rovných ve jménu její obrany. Slušný člověk má dnes v USA zavázané oči. Nejslušnější jsou poslušné korporace (jiné neexistují), dnes zvláště mediální. Jak dlouho se Bushovi a jeho kamarádům podaří udržet Američany pod příkrovem totality, nevím. Za McCarthysmu to několik let zabralo. Snaha o pokoření Afghánistánu, jehož obyvatelstvo se živí kořínky a má toho s terorismem společného tolik, co Alenka Vopršálkovic, a rozšíření válečného tažení Bushe na další státy evokuje zcela jiné představy o pravé příčině věcí. Jedno z předních míst mezi nimi zaujímají ropné zdroje.

Pozoruhodné rovněž je, že žádný exekutivní či zákonodárný orgán USA dodnes nezahájil vyšetřování toho, proč FBI/CIA/NSA nepodnikla ve věci ataku chystaného na 11. září prakticky vůbec nic. Místo toho se implementuje ultrašmírovací a nálepkovací zákon, který by neodhalil sám o sobě rovněž nic, protože se mu lze při plánování nějakých nekalostí jednoduše vyhnout. Jeho jediným cílem je zešmírování celého světa a jeho podrobení americkým zájmům, skládajícím se z velmi soukromých zájmů několika mocenských klanů (hlavně ale nikoli jen amerických).

Anketa

Se zavedením neomezeného šmírování lidí

Našli jste v článku chybu?

7. 11. 2001 15:26

Břetislav Černík (neregistrovaný)
Trochu mi to pripomina zakon, kterym si poslanci schvalili, ze zijeme v prostredi se svobodou projevu atd.. Jaksi se na to ale pred schvalenim zapomeli zeptat svych obcanu. Ty do toho zrejme nemaji co kecat. Pokud tomu neverite, tak se kouknete na zapisy PS nekdy ze zacatku roku.

7. 11. 2001 15:15

Břetislav Černík (neregistrovaný)
Tak ted uz chapu proc ten internet obcas spadne :-))
Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: 5 poporodních problémů a jejich řešení

5 poporodních problémů a jejich řešení

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu