Hlavní navigace

APEK se brání: Naši členové nejsou největší hříšníci

Redakce

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) reaguje na páteční zprávu České obchodní inspekce (ČOI), podle níž je nakupování přes internet v Česku “vysoce rizikové:” (…) tuto aktivitu vítáme. Po rozhovoru s ČOI také konstatujeme, že žádný z největších hříšníků nebyl členem APEK. Členové APEK, kteří mohou používat logo Certifikovaný obchod, musí totiž dodržovat přísná pravidla. Největší hříšníci, kteří se dopustili nekalých obchodních praktik či neuznání reklamace, nejsou členové APEK a…

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) reaguje na páteční zprávu České obchodní inspekce (ČOI), podle níž je nakupování přes internet v Česku “vysoce rizikové:”

(…) tuto aktivitu vítáme.

Po rozhovoru s ČOI také konstatujeme, že žádný z největších hříšníků nebyl členem APEK. Členové APEK, kteří mohou používat logo Certifikovaný obchod, musí totiž dodržovat přísná pravidla. Největší hříšníci, kteří se dopustili nekalých obchodních praktik či neuznání reklamace, nejsou členové APEK a certifikační pravidla stanovená APEK nedodržují, jak potvrzuje i ČOI.

Tak jako každý rok plánuje APEK i letos další aktivity v oblasti kontroly internetového obchodování. Mezi cíle Asociace patří i získávání dalších členů, kteří budou dodržovat pravidla APEK. Ti pak mohou využívat značku Certifikovaný obchod. Zákazníci tak budou mít jistotu bezpečného nákupu. APEK zároveň klade u internetových obchodníků stále větší důraz na to, zda je zboží v době objednání opravdu na skladě. E-shopy se čím dál více hlásí k tzv. Kodexu terminologie lhůt dodání, kde se zavazují, že dané zboží mají na skladě a je obratem připraveno k expedici přímo k zákazníkovi.

Zdroj: Tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
28. 2. 2012 14:08
Sly (neregistrovaný)

"protože váš původní příspěvek se týká víceméně pouze toho, jak nespolehlivě přepravci doručují. A protože já jsem neřešil doručování, ale expedici, je evidentní,"

Vy to nepochopite ani když si to sám napíšete!!!

My tu ve vlakně o doručovaní a vy sem expedici, tak se nedivte, že vám píšu "proč to sem píšete?". Se podívejte kam jste to napsal.. my o koze a vy o voze. Rozdil mezi expedici a doruceni byl jiz v mem prispevku upresnen vč co s tim apek a vy my ho znova a stejne podaváte.

Jes…

28. 2. 2012 13:19
. (neregistrovaný)

Nechápu proč to píšete mně?

Ano, ukazuje se, že vy toho nechápete víc, protože váš původní příspěvek se týká víceméně pouze toho, jak nespolehlivě přepravci doručují. A protože já jsem neřešil doručování, ale expedici, je evidentní, že nemáte na to, abyste se inteligentních diskuzí účastnil a celkem chápu, že si lépe pokecáte s babičkou na ulici.