Hlavní navigace

Apple urovnalo spor o iPad v Číně. Za pouhých 60 milionů dolarů.

Daniel Dočekal

Dlouhotrvající spor o iPad v Čině je urovnán, Apple zaplati čínské společnosti Proview 60 milionů dolarů, sice poněkud více než Apple původně nabízelo (hovořilo se o 16 milionech), ale stálo jde o částku poměrně nízkou. Zejména s ohledem na možné následky zákazu používání názvu „iPad“ v Číně. Určitým způsobem Apple zaplatilo za název svého výrobku podruhé. Poprvé si Apple „iPad“ koupilo v roce 2009, ale Proview označil koupi názvu v Číně za nelegální a dal Apple k soudu. Včetně neúspěšného…

Dlouhotrvající spor o iPad v Čině je urovnán, Apple zaplati čínské společnosti Proview 60 milionů dolarů, sice poněkud více než Apple původně nabízelo (hovořilo se o 16 milionech), ale stálo jde o částku poměrně nízkou. Zejména s ohledem na možné následky zákazu používání názvu „iPad“ v Číně.

Určitým způsobem Apple zaplatilo za název svého výrobku podruhé. Poprvé si Apple „iPad“ koupilo v roce 2009, ale Proview označil koupi názvu v Číně za nelegální a dal Apple k soudu. Včetně neúspěšného pokusu o soudní proces v Kalifornii.

Zdroj: Apple settles iPad name dispute with Proview in China for $60 million

Našli jste v článku chybu?
2. 7. 2012 15:35
Cydia Pomonella (neregistrovaný)

Kdyby si tak z toho chtela vzit priklad EU nebo CR! Tyhle americky zlodejsky korporace je treba oskubat jak to je jen mozne. Je treba nasadit specialni clo na dovoz tech jejich predrazenych iKramu pro fagoty a z toho pak zafinancovat nase vlastni firmy.