Hlavní navigace

Apple Watch zaplatí útratu i otevřou pokoj. Cook ukázal i nový notebook

Jan Beránek 9. 3. 2015

Tim Cook má nové hodinky. Na dnešní akci odtajnil šéf Applu další detaily chytrých časoměřičů ze stáje nakousnutého jablka. Nové sourozence dostaly i MacBooky.

Apple vlastně celé hodinkové šílenství začal, když se o nich začalo před dvěma lety spekulovat. Od té doby už s nimi ale přišla konkurence, a to nejen od úhlavního nepřítele Samsungu, ale i od Motoroly, Huawei nebo LG.  

Po zářijovém představení designu Apple Watch se čekalo, co bude iOS odpověď na Android Wear umět. A tak Tim Cook začal. Přijmout hovor, zavolat si, přečíst si e-mail a přesný velitelský čas na 50 ms. Pro propojení nepotřebují nutně Bluetooth, ale stačí domácí Wi-Fi a v některých hotelech je bude možné použít i jako klíč do pokoje.

I v přístroji na zápěstí se uhnízdila virtuální asistentka Siri, která má na jedno nabití výdrž až osmnáct hodin – každodennímu nabíjení se tak uživatelé nevyhnou. Pro novinku už by měly být připraveny řádově tisíce aplikací. Kromě ukazování času mají hodinky také senzory měřící uživatelovu tepovou frekvenci. Toho bude využívat i osobní trenér, který se se Siri dělí o prostor uvnitř hodinek.

Apple Watch na displeji ukazují notifikace z aplikací (upozornění na schůzku, došlé zprávy, příchozí hovory, čerstvé tweety atd.). Jejich uživatelé také mohou komunikovat mezi sebou a posílat si kromě zpráv také třeba jednoduché kresby, animované emotikony, nebo sdílet svůj tep.

Cena se bude pohybovat podle jednotlivých verzí od 349 do 1099 dolarů. Hodinky se budou vyrábět ve dvou velikostech (38 a 42 mm) a třech kolekcích (Apple Watch, Apple Watch Sport a Apple Watch Edition) a nabídnou řadu způsobů, jak si jejich podobu přizpůsobit obrazu svému. Ultrafanoušci budou moci utratit za hodinky i mnohem víc. Zlatá, limitovaná, verze totiž bude stát deset tisíc dolarů. 

Předobjednávky se spustí desátého dubna a od konce dubna budou hodinky i na pultech. České pulty ale v první vlně nebudou. 


Zdroj: Apple

Apple Watch by měly umět i platit pomocí Apple Pay. Konkurenční Samsung tak se svým platebním systémem vstupuje na už dost rozjetý trh, protože Apple Pay podporuje ve Spojených státech už 700 tisíc obchodníků a dva a půl tisíce bank. Přidala se i čerstvě stoletá Coca Cola, která umožní platit iPhonem a hodinkami u svých automatů.

Notebooky zhubnou a dostanou nová střeva

Novinky se dotkly i MacBooků. Tenké modely Air budou mít stejně jako „plnotučné“ MacBooky Pro nové čipy Broadwell. 

A právě Macbooky Pro Apple výrazně přepracoval. Představil totiž nový MacBook. Ani Air, ani Pro. Jen MacBook. První notebook bez větráku, který by měl být úplně tichý. Nový stroj pohání 1.2GHz procesor Intel Core M ve spolupráci s 8GB paměti a SSD diskem o kapacitě 256 nebo 521 GB.

Dvanáctipalcový model s retinovým displejem se dostal hmotností pod jeden kilogram a na tloušťku 13,1 milimetru. Na jedno nabití by měl vydržet deset hodin a prodávat se začne v polovině dubna za 1299 dolarů.


Zdroj: Apple

Kromě toho dostal nový počítač i upravenou klávesnici a citlivější touchpad, který umí pracovat i se silou dotyku a tím se otevírá prostor pro nová ovládací gesta. Apple v něm zkouší i nový model baterie, která se dostane i do úzkého prostoru tenkého šasí. 


Zdroj: Apple

Tim Cook neopomněl zmínit ani další oblast, do které se Apple chce dlouhodobě dostat. Apple TV získala nové partnery, a to včetně HBO Now. Celý balík by měl být dostupný za patnáct dolarů měsíčně. Zlevnil i celý televizní komplet z 99 dolarů na 69. Růst Netflixu a popularita Chromecastu tak evidentně Cookovi nedává spát. 

Našli jste v článku chybu?

10. 3. 2015 14:56

Jinak řečeno, svůj iPhone budete místo každý den nabíjet každý druhý den. A je kvůli tomu třeba jen pořídit si iWatch, které musíte nabíjet každý den... Jo, to dává smysl.

Ale třeba to za rok vyřeší iŘetízek, který omezí počet notifikací chodících na iWatch, takže iWatch bude třeba nabíjet jen každý druhý den jako iPhone... Akorát bude třeba denně nabíjet iŘetízek... To ale za dva roky perfektně pořeší iKapesník...

10. 3. 2015 7:30

MichalekII (neregistrovaný)

To je super, že za mě budou platit, ale zajímalo by mě kde na to budou brát a zda to lidé nezačnou zneužívat ...

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla