Hlavní navigace

Firma Apple získala patent na animaci při stránkování a na Time Machine

Daniel Dočekal

AppleInsider upozorňuje tradičně na nové patenty, které se podařilo získat firmě Apple. Jedním z nich je koncept Time Machine (k nalezení v OS X) – tedy v zásadě inkrementální backup. Žádost o patent Apple podal v roce 2006, tedy ještě předtím, než se Time Machine objevila v OS X. Další patent se týká animace při stránkování v iBooks. A stejně jako řada jiných podobně koncipovaných patentů by mohl být hrozbou pro kohokoliv, kdo tuto logickou funkčnost používá.

AppleInsider upozorňuje tradičně na nové patenty, které se podařilo získat firmě Apple. Jedním z nich je koncept Time Machine (k nalezení v OS X) – tedy v zásadě inkrementální backup. Žádost o patent Apple podal v roce 2006, tedy ještě předtím, než se Time Machine objevila v OS X.

Další patent se týká animace při stránkování v iBooks. A stejně jako řada jiných podobně koncipovaných patentů by mohl být hrozbou pro kohokoliv, kdo tuto logickou funkčnost používá.

Zdroj: Apple wins patents on Time Machine, page-turning animations

Našli jste v článku chybu?
15. 11. 2012 8:36
x (neregistrovaný)

Cece, tohle pouzivam uz nekolik mnoho let ... muzu si primountovat libovolny snap a klidne z nej nastartovat system. Snap je samo RW, ale to nicemu nevadi, protoze zapisy se deji mimo odzalohovana data, muzu je ovsem zpetne ulozit i do snapu ... jednoduse, nic novyho pod slunce, jen dalsi troli patent.

14. 11. 2012 21:41
TKL (neregistrovaný)

A já zase nechápu, co vy na něm revolučního nevidíte. Nevím, jestli máte osobní zkušenost (tipnul bych si, že ne). Za sebe jmenuji věc, která - i kdyby to byla jen ta jediná - by zasloužila vynést do nebes: obnovení systému z TM zálohy po reinstalaci/výměně hardware/stroje. Mít během několika minut (bez jakéhokoliv zásahu) systém v naprosto identickém (a tím myslím NAPROSTO_IDEN­TICKÉM) stavu jako na původním stroji je k nezaplacení. Stejně tak jako možnost v případě problémů z disku s TM záloho…