Hlavní navigace

Astra2Connect: padla hranice padesáti tisíc abonentů

Jiří Macich ml.

Služba Astra2Connect pro vysokorychlostní obousměrné připojení k Internetu přes satelit dnes pokořila hranici padesáti tisíc abonentů a rozšířila nabídku rychlostních variant o tarif s rychlostí 4096/360 kbit/s (download/upload). Služba Astra2Connect byla uvedena na trh v roce 2007. Nějaký čas je k dispozici i v České republice, kde se podle údajů z letošního léta počet jejích uživatelů pohybuje v řádu stovek. Nyní chceme přesvědčit regionální prodejce, že je tato služba kvalitní, aby získali…

Služba Astra2Connect pro vysokorychlostní obousměrné připojení k Internetu přes satelit dnes pokořila hranici padesáti tisíc abonentů a rozšířila nabídku rychlostních variant o tarif s rychlostí 4096/360 kbit/s (download/upload). Služba Astra2Connect byla uvedena na trh v roce 2007. Nějaký čas je k dispozici i v České republice, kde se podle údajů z letošního léta počet jejích uživatelů pohybuje v řádu stovek. Nyní chceme přesvědčit regionální prodejce, že je tato služba kvalitní, aby získali zákazníky z řad chatařů a chalupářů, uvedl koncem července Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec, která provozuje platformu Skylink poskytující v České republice službu Astra2Connect.

Překážkou většímu rozšíření je zejména cena. Astra2Connect se proto jeví spíše jako připojení poslední záchrany v oblastech, kam třeba spolehlivě nedosahují ani mobilní sítě a nefunguje tam ani žádný lokální ISP (třeba WiFi). Službě se podrobněji věnuje článek Satelit nemusí být jenom televize, ale taky Internet. Jak na něj? z našeho sesterského serveru DigiZone.cz. Služba Astra2Connect je v současnosti dostupná ve čtrnácti evropských státech (vedle České republiky také třeba na Slovensku) a deseti zemích v Africe. (DigiZone.cz)

Našli jste v článku chybu?
7. 10. 2009 21:13
Martin Kalenda (neregistrovaný)
Bych si naopak dokázal představit kooperaci třeba 30ti lidí na 3 sady, kdyby to bylo menší. Tak na toulky na lodi ideální, zastavit hodit na molo x hodin pracovat a trada. V tu ranu se teprve ukáže že ta cena není přemrštěná. Možná v čechách nemá služba takové odpostatnění ale jsou místa a situace kde bych si to dokázal v klidu představit. Mj nechápu že operátoři sabotují čisté GPRS tarify. Prostě přijedu do země XY koupím kartu za vím já 100eur a mám měsíc GPRS. Většinou koukají jak sůvy z nu…
7. 10. 2009 17:36
karate (neregistrovaný)
Nezbývá než politovat těch 50000 uživatelů,kteří jsou často nuceni, ale spíše z neznalosti platit tak nehorázné peníze za tak mizernou službu. Báchorku o chatě snad nemyslí pan Glisník vážně!