Hlavní navigace

Telekomunikační gigant AT&T chce filtrovat internetový obsah

Karel Wolf

Společnost AT&T si vnitřně odsouhlasila zavedení známé bezpečnostní technologie, jejímž jediným účelem bude preventivně odchytávat a blokovat nelegální obsah zaznamenaný v distribuované síti. Smyslem nasazení tohoto drastického nástroje má být snaha snížit přenos pirátsky kopírovaných souborů (datových aplikací, filmů a hudebních souborů) prostřednictvím klasických internetových kanálů, jako je FTP, IRC, P2P sítě a zabránit tak jejich šíření k dalším uživatelům. Tuto aktivitu potvrdil…

Společnost AT&T si vnitřně odsouhlasila zavedení známé bezpečnostní technologie, jejímž jediným účelem bude preventivně odchytávat a blokovat nelegální obsah zaznamenaný v distribuované síti. Smyslem nasazení tohoto drastického nástroje má být snaha snížit přenos pirátsky kopírovaných souborů (datových aplikací, filmů a hudebních souborů) prostřednictvím klasických internetových kanálů, jako je FTP, IRC, P2P sítě a zabránit tak jejich šíření k dalším uživatelům. Tuto aktivitu potvrdil samotný senior viceprezident AT&T James Cicconi. Společnost jeho ústy prohlašuje, že jde o nevyhnutelný a z technologického hlediska progresivní krok. Také poukazuje na to, že obdobný způsob prevence používají také například oblíbené multimediální servery YouTube a Soapbox od Microsoftu, které se tak snaží technologicky vyhovět americkému zákonu o sdílení videa.
(News.com)

Našli jste v článku chybu?
15. 1. 2008 16:48
Aha, takže AT&T teď bude rozhodovat co je a co není legální. To jsou skvělé vyhlídky do budoucna.
15. 1. 2008 22:41
Lukas Mach (neregistrovaný)
Sam od sebe ale dost tezko. (Napriklad kdyz budu stahovat hudbu ze sveho domaciho serveru, ktery prece podle MS musi mit kazda domacnost, viz http://gizmodo.com/342499/microsofts-brainwashing-childrens-book-mommy-where-do-servers-come-from .)