Hlavní navigace

Auto.cz na černé listině pro malware, přístupy blokovány i na Blesk.cz

Daniel Dočekal

„auto.cz contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.“ a charakteristická obrazovka s červeným pozadím a značkou stop. To je jediné co získáte, pokud v Chrome půjdete na Auto.cz.  Podobné vás může potkat při snaze jít na Blesk.cz, protože ten používá nějaké obrázky z img.auto.cz – a i tato adresa je na černé listině.  Hrozba malware z Auto.cz je přitom uváděná jako aktuální, poslední detekovaný vzorek má včerejší datum.

auto.cz contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.“ a charakteristická obrazovka s červeným pozadím a značkou stop. To je jediné co získáte, pokud v Chrome půjdete na Auto.cz. 

Podobné vás může potkat při snaze jít na Blesk.cz, protože ten používá nějaké obrázky z img.auto.cz – a i tato adresa je na černé listině.  Hrozba malware z Auto.cz je přitom uváděná jako aktuální, poslední detekovaný vzorek má včerejší datum.

UX17

Of the 307 pages we tested on the site over the past 90 days, 2 page(s) resulted in malicious software being downloaded and installed without user consent. The last time Google visited this site was on 2012–08–22, and the last time suspicious content was found on this site was on 2012–08–22.

Tradičně může jít o mylnou detekci – Google bohužel žádné detailnější informace (ani o povaze hrozby) neposkytuje. Provozovatel byl upozorněn, pokud se podaří zjistit nějaké bližší informace, budou do zprávičky doplněny.

DODATEK: Podle informace z Auto.cz byl problém odstraněn již včera. Odstranění z černé listiny tradičně může trvat i několik dní. 

Našli jste v článku chybu?
23. 8. 2012 13:23
P2010 (neregistrovaný)

Pomerne dobre popsane nastaveni SRP http://www.mechbgon.com/srp/

23. 8. 2012 10:42
P2010 (neregistrovaný)

Jenze pripadne spusteny skodlivy kod ma minimalni moznost pod user uctem neco natropit.