Hlavní navigace

Automobilka po letech sporů získala doménu tpca.cz

Jiří Macich ml.

Kolínská automobilka TPCA získala doménu tpca.cz z rukou spekulanta. Spor o doménu trval pět let a Městský soud v Praze nakonec dal za pravdu automobilce. Dosavadní držitel domény podle soudu nejednal v souladu se zákonem a poškozoval dobré jméno TPCA. Jsem potěšen, že se TPCA zařadila mezi ty firmy, kterým se podařilo soud o doménu vyhrát, což nebývá časté. Doufám, že je to dostatečné varování pro všechny spekulanty, kteří se rozhodli parazitovat na renomé firem, uvedl tiskový mluvčí TPCA…

Kolínská automobilka TPCA získala doménu tpca.cz z rukou spekulanta. Spor o doménu trval pět let a Městský soud v Praze nakonec dal za pravdu automobilce. Dosavadní držitel domény podle soudu nejednal v souladu se zákonem a poškozoval dobré jméno TPCA. Jsem potěšen, že se TPCA zařadila mezi ty firmy, kterým se podařilo soud o doménu vyhrát, což nebývá časté. Doufám, že je to dostatečné varování pro všechny spekulanty, kteří se rozhodli parazitovat na renomé firem, uvedl tiskový mluvčí TPCA Matěj Matolín. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
19. 4. 2007 12:47
Martin V (neregistrovaný)
Něco nebo někdo vás nutí ten domenový název kupovat? Jak je uvedeno v jinem prispevku, moznosti jak napsat zkratku automobilky je více, bud se mi tedy to jmeno vyplati koupit nebo ne, ale soudci, který takhle rozhodl, bych sebral licenci odkdy je spekulace trestný čin?
19. 4. 2007 11:25
Pavel (neregistrovaný)
Pardon, překlep - samozřejmě tpca-czech.cz a t-p-c-a.cz. Ale to na tom nic menění. :-)