Hlavní navigace

AutoRevue.cz opouští šéfredaktor i téměř celá redakce (aktualizováno)

Patrick Zandl

Jeden z největších českých automobilových webů AutoRevue.cz provozovaný Mladou frontou (v rámci odkupu Cpressu) opouští jeho dlouholetý šéfredaktor Pavel Janda a spolu s ním i všichni redaktoři s výjimkou Jiřího Duchoně. Řízení AutoRevue převezme Jaroslav Matějka, jenž dosud vedl autosekci na portálu E15.

Jeden z největších českých automobilových webů AutoRevue.cz provozovaný Mladou frontou (v rámci odkupu Cpressu) opouští jeho dlouholetý šéfredaktor Pavel Janda a spolu s ním i všichni redaktoři s výjimkou Jiřího Duchoně. Řízení AutoRevue převezme Jaroslav Matějka, jenž dosud vedl autosekci na portálu E15.

Důvody změny vydavatelství zatím neoznámilo, o změně vydal zprávu jen Pavel Janda v rozloučení na AutoRevue.cz.

Tip Content Kortanová

Aktualizace: Jak se ukázalo, ačkoliv rozlučkový článek budí dojem odchodu všech redaktorů, ve skutečnosti měla AutoRevue do ledna jen dva zaměstnance (P. Janda a J. Duchoň) a externí redaktory. Navíc od února redakce dostane kromě nového šéfredaktora ještě nového redaktora, takže personálně spíše posílí.

AutoRevue.cz dosáhla v prosinci návštěvnosti 165 000 reuálných uživatelů, předstihly ji jen rubriky na Novinkách a iDnesu, autobazarové servery Sauto provozované Seznamem a OtoMoto, dále pak nejbližší magazínový konkurent Auto.cz, které dosáhlo 263 000 reálných uživatelů.

Našli jste v článku chybu?
31. 1. 2011 10:12
Radim Šejch (neregistrovaný)

Ono je celkem jedno, jestli s panem Jandou někdo odchází nebo ne, to podstatné je, že odchází on sám. Autorevue čtu celá léta, pamatuji snad desítky různých autorů, ale magazín měl vždycky jednu tvář, jasné názory a nejlepší testy. Pochybuji, že to někdo zvládne stejně dobře bez něj, protože to nikdo na žádném jiném webu dnes takto nezvládá.

V diskuzích přímo na Autorevue se řeší, že si pan Janda vystrojil funus. Funus to je, ale pro magazín. Noviny přece dělají lidé, ne značka, ne doména. Přij…