Hlavní navigace

AV-Test: Microsoft Security Essentials uspěl na 100 procent

Jiří Macich ml.

Společnost AV-Test podrobila bližšímu zkoumání kvalitu ochrany veřejné betaverze antiviru Security Essentials od Microsoftu. Produkt, jehož finální verze má být k dispozici zdarma, byl prý stoprocentně úspěšný. Dokázal najít a řádně odstranit všechny záškodnické kódu, na kterých byl testován. Výzkumníci společnosti AV-Test vybrali cca 3 200 běžně se vyskytujících zástupců malwaru. Nechytil se ani do pasti při testování náchylnosti k falešným poplachům a dobře si vedl i v boji s rootkity.…

Společnost AV-Test podrobila bližšímu zkoumání kvalitu ochrany veřejné betaverze antiviru Security Essentials od Microsoftu. Produkt, jehož finální verze má být k dispozici zdarma, byl prý stoprocentně úspěšný. Dokázal najít a řádně odstranit všechny záškodnické kódu, na kterých byl testován. Výzkumníci společnosti AV-Test vybrali cca 3 200 běžně se vyskytujících zástupců malwaru. Nechytil se ani do pasti při testování náchylnosti k falešným poplachům a dobře si vedl i v boji s rootkity. Podobně prý v testu neuspějí ani některé placené bezpečnostní produkty.

test 3

Microsoft Security Essentials by tedy mohl být více než zdatnou konkurencí například pro AVG Free, které je celosvětově dosti oblíbené (a nedávno se po dlouhých letech dočkalo i české lokalizace). Šéf společnosti AVG Technologies, J. R. Smith, však v produktu Microsoftu konkurenci nevidí, protože podle něj má AVG Free komplexnější ochranu. Zmínil třeba integrovaný nástroj LinkScanner. (SecurityWorld­.cz)

První postřehy z používání nového antiviru od Microsoftu jsme vám nabídli ve zprávičce Microsoft Security Essentials: ochrana před spywarem i USB flash disky. Pro zájemce jsme připravili i malou galerii screenshotů.

Našli jste v článku chybu?
29. 6. 2009 15:03
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Pobavil mě ten argument, že prej avg obsahuje linkscanner...hmm, a kčemu mi je pak web scanner a antiphisingový filtr v opeře nebo ie8? Akorát si budou navzájem škodit. Právě, že Microsoft SE neduplikuje funkce, které už jsou v systému nebo jinývh aplikacích - nemá firewall (windows má) nemá antispamový filtr (každý freemail a poštovní klient má), nemá webscanner (každý moderní web browser má), nemá dokonce ani vlastní auto updater, protože aktualizace stahuje přes windows update. Proto je tak m…
29. 6. 2009 17:47
Ono to zase není tak úplně pravda. LinkScanner je aktivní skenování, prohlížeče pracují s průběžně aktualizovanými blacklisty.