Hlavní navigace

BBC a Microsoft budou spolupracovat

Jiří Macich ml.

Britská veřejnoprávní mediální skupina BBC uzavřela dohodu s americkou společností Microsoft. Obě organizace budou spolu nyní spolupracovat. Microsoft se bude podílet na vylepšování webu BBC a obstará digitalizaci velice rozsáhlého archivu nahrávek, který je největším v Evropě a sahá až do roku 1924. Microsoft také získá přístup do tohoto archivu, který čítá 300.000 tisíc hodin rozhlasového a 600.000 televizního vysílání. Toho zřejmě využije v rámci svých služeb Windows Live. Smlouva však pro…

Britská veřejnoprávní mediální skupina BBC uzavřela dohodu s americkou společností Microsoft. Obě organizace budou spolu nyní spolupracovat. Microsoft se bude podílet na vylepšování webu BBC a obstará digitalizaci velice rozsáhlého archivu nahrávek, který je největším v Evropě a sahá až do roku 1924. Microsoft také získá přístup do tohoto archivu, který čítá 300.000 tisíc hodin rozhlasového a 600.000 televizního vysílání. Toho zřejmě využije v rámci svých služeb Windows Live. Smlouva však pro Microsoft nepočítá s exkluzivitou. BBC si nechce zavřít cestu k další možné spolupráci s jinými společnostmi v čele s RealNetworks. (Techweb)

Našli jste v článku chybu?
3. 10. 2006 0:19
Souhlasím (i když osobně jako uživatel proti formátu Windows Media nic nemám), ale dohoda s RealNetworks je - zdá se - na spadnutí. Zřejmě těch formátů bude více.
2. 10. 2006 22:15
Já bych to takto černě neviděl. Podle zpráv, které jsem četl, si BBC dává velký pozor, aby k této situaci nedošlo a nechává si otevřená dvířka ke konkurenci.