Hlavní navigace

Betaverze klienta Skype pro Symbian podporuje volání i instant-messaging

Jiří Macich ml.

Před časem vyšla betaverze oficiálního VoIP klienta Skype pro mobilní telefony se systémem Symbian. To je stále jedna z nejrozšířenějších mobilních platforem. Skype for Symbian umožňuje z mobilu volat zdarma ostatním uživatelům služby Skype a za poplatky přes síť Skype i na klasická telefonní čísla. K realizaci hovorů je nutné připojení přes WiFi nebo vysokorychlostní připojení v rámci 3G sítě. Kromě hovorů podporuje Skype for Symbian také instant-messaging, skupinové konverzace a výměnu…

Před časem vyšla betaverze oficiálního VoIP klienta Skype pro mobilní telefony se systémem Symbian. To je stále jedna z nejrozšířenějších mobilních platforem. Skype for Symbian umožňuje z mobilu volat zdarma ostatním uživatelům služby Skype a za poplatky přes síť Skype i na klasická telefonní čísla. K realizaci hovorů je nutné připojení přes WiFi nebo vysokorychlostní připojení v rámci 3G sítě. Kromě hovorů podporuje Skype for Symbian také instant-messaging, skupinové konverzace a výměnu souborů.

Jaké mobily Skype for Symbian podporuje? Vývojáři uvádí podporu pro telefony Nokia E71, Nokia E63, Nokia E66, Nokia N82, Nokia E51, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Nokia N81, Nokia N81 8GB, Nokia E90, Nokia N96, Nokia N85, Nokia 5320, Nokia 6210 Navigator, Nokia 6210 Classic, Nokia N78 a Nokia N79. Betaverze se má instalovat do paměti telefonu (nikoliv na paměťovou kartu), kde potřebuje 6 MB volného místa. (Skype.com)

Našli jste v článku chybu?
29. 5. 2010 14:25
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Taky mám Nokii N95 8GB a taky mi nefunguje vyzvánění. Je to snad jediná chyba co jsem nalezl. Telefon mi jen jednou dlouze zavibruje. To je vše...Nemáte někdé řešení? Díky
11. 2. 2010 13:49
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Právě jsem instaloval na E66 - hovory přes wi-fi ok, jen je protistrana slyšet poměrně slabě (i přes různá nastavení). Přes headset je to o něco lepší než přes repro telefonu - každopádně to funguje a je to využitelné :o)