Hlavní navigace

Betaverze Windows 7 oficiálně ke stažení

Jiří Macich ml.

Široká uživatelská veřejnost si konečně může vyzkoušet dlouho očekávanou betaverzi Windows 7. K dispozici je 32bitová a 64bitová verze v angličtině. Odkazy vedou přímo k ISO obrazům instalačních DVD. K dispozici je také betaverze Windows Server 2008 R2. Uvolněná betaverze je buildem číslo 7000. Stejné označení si nesla verze, která utekla do výměnných sítí před několika dny. Trpěla problémem, kvůli kterému mohlo dojít k poškození MP3 souborů, ovšem ten již Microsoft vyřešil opravou. Uvolněná…

Široká uživatelská veřejnost si konečně může vyzkoušet dlouho očekávanou betaverzi Windows 7. K dispozici je 32bitová a 64bitová verze v angličtině. Odkazy vedou přímo k ISO obrazům instalačních DVD. K dispozici je také betaverze Windows Server 2008 R2.

Uvolněná betaverze je buildem číslo 7000. Stejné označení si nesla verze, která utekla do výměnných sítí před několika dny. Trpěla problémem, kvůli kterému mohlo dojít k poškození MP3 souborů, ovšem ten již Microsoft vyřešil opravou. Uvolněná betaverze je první z testovacích verzí, které si oficiálně může vedle odborné veřejnosti a novinářů vyzkoušet i široká uživatelská veřejnost. Máte-li dostatek paměti, můžete si Windows 7 vyzkoušet třeba díky Virtual PC.

Vše důležité o Windows 7 v kostce naleznete v našem průběžně aktualizovaném redakčním speciálu.

Našli jste v článku chybu?
10. 1. 2009 20:55
Že jste se včera špatně díval, to opravdu není můj problém. Je to oficiální veřejná beta. Jen oznámení o dostupnosti přišlo o pár hodin později (v rámci českého Microsoftu konkrétně v sobotu ráno) ...
12. 1. 2009 14:46
Ve skutečnosti řada programů ve srovnání s Windows Vista ze systému zmizela a domnívám se, že dnes při 1 TB discích je celkem jedno, jestli systém zabere 3 GB nebo 10 GB. Osobně mě spíš zajímá výkonnostní stránka a tam si beta Windows 7 vede lépe než Windows Vista SP1.