Hlavní navigace

Bezplatnou wi-fi v Praze bude vyšetřovat policie, pražská radní podá trestní oznámení

David Slížek

Pražská radní Eva Vorlíčková z TOP 09 chystá trestní oznámení kvůli projektu pražské bezdrátové sítě, píše server agentury ČTK. Vorlíčková zatím nechtěla trestní oznámení více komentovat. Podrobnosti chce oznámit na samostatné tiskové konferenci. Megalomanský projekt Bezdrátová Praha měl původně obyvatelům Prahy i turistům nabídnout bezplatné připojení na internet. Město měl přijít na necelých 400 milionů Kč. Část nákladů měla zaplatit Evropská unie, která ale spoluúčast odmítla. Podle…

Pražská radní Eva Vorlíčková z TOP 09 chystá trestní oznámení kvůli projektu pražské bezdrátové sítě, píše server agentury ČTK. Vorlíčková zatím nechtěla trestní oznámení více komentovat. Podrobnosti chce oznámit na samostatné tiskové konferenci.

Megalomanský projekt Bezdrátová Praha měl původně obyvatelům Prahy i turistům nabídnout bezplatné připojení na internet. Město měl přijít na necelých 400 milionů Kč. Část nákladů měla zaplatit Evropská unie, která ale spoluúčast odmítla. Podle stanoviska Evropské komise (i českého antimonopolního úřadu) by totiž narušoval hospodářskou soutěž.

Praha přesto zprovoznila několik stovek antén a po nějakou dobu se snažila najít pro neúplnou, nechtěnou a ne zcela fungující síť rozumné využití. A taky upravit původní smlouvy s firmou ICZ, která síť vybudovala a pak se za desítky milionů ročně starala o její provoz. Vše skončilo 31. března 2012, ke kterému byl projekt ukončen.

Našli jste v článku chybu?
19. 11. 2012 14:14
Flasi (neregistrovaný)

A co jídlo? Internet bude stát poskytovat levně a v jídle nás nechá napospas komerčním producentům? Přitom bez jídla umírá člověk už za několik týdnů, zatímco bez internetu až po několika měsících.

19. 11. 2012 14:16
Bezdrátový Práh (neregistrovaný)

Ne, přístup k informacím je lidské právo. Internet je pouze médiem, stejně jako noviny, televize nebo rádio. To taky stát nerozdává zadarmo.