Hlavní navigace

Bing na iPhonu jako výchozí vyhledávač místo Googlu?

Jiří Macich ml.

Není tajemstvím, že se v posledních měsících společnosti Apple a Google staly hned na několika frontách vážnými konkurenty, přestože obě firmy dříve spolupracovaly. Nejvíce si aktuálně konkurují na poli mobilních telefonů. Apple má svůj iPhone a Google zase nově uvedený Nexus One a otevřenou platformu Android. Podle informací serveru BusinessWeek.com by důsledkem stupňující se rivality obou firem mohla být právě jednání mezi Applem a Microsoftem, která už několik týdnů údajně probíhají. Server…

Není tajemstvím, že se v posledních měsících společnosti Apple a Google staly hned na několika frontách vážnými konkurenty, přestože obě firmy dříve spolupracovaly. Nejvíce si aktuálně konkurují na poli mobilních telefonů. Apple má svůj iPhone a Google zase nově uvedený Nexus One a otevřenou platformu Android. Podle informací serveru BusinessWeek.com by důsledkem stupňující se rivality obou firem mohla být právě jednání mezi Applem a Microsoftem, která už několik týdnů údajně probíhají. Server BusinessWeek.com to tvrdí s odvoláním na dva nejmenované zdroje, kterým je průběh jednání znám.

Žádná ze zúčastněných firem se ale oficiálně pro BusinessWeek.com nevyjádřila. Podle zdrojů zmíněného serveru však Apple a Microsoft jednají o pozici vyhledávače Bing, kterým se Microsoft zatím nepříliš úspěšně snaží od loňského roku konkurovat Googlu (je to už několikátý pokus posílit doposud slabou pozici Microsoftu v oblasti webového vyhledávání). Do mobilního Safari je zatím jako výchozí vyhledávač integrován Google. Pokud chtějí uživatelé používat Bing, musí klasicky přejít na jeho web nebo si nainstalovat novou aplikaci. Pokud by se však prý Microsoft s Applem dohodl, mohly by si vyhledávače Bing s Google vyměnit role.

Našli jste v článku chybu?
22. 1. 2010 14:15
Windows Mobile (neregistrovaný)
Jako uživatel nejlepšího SMARTphone si do toho jistě mluvit nenecháte. Pokud ovšem používáte iPhone, možná raději říkejte "nejlépe ovladatelného" a ne "nejlepšího". Pokud je pravda, že nemůžete používat to co si přejete, budiž to důkazem aneb "Skvěle se mi ovládají věci, do kterých nemůžu mluvit". ;)
22. 1. 2010 10:06
Jirka51se65 (neregistrovaný)
nexus one vypada obstojne, myslim ze nexus two uz by mohl byt moji volbou pokud to apple takhle dos*ere ... nenecham se takhle bu*erovat, co si apple mysli ze mi muze menit moje sluzby pod rukama ?