Hlavní navigace

Flattr zavedl Bitcoin, ale pouze jako jednu z měn, kterými lze účet nabít

Marek Janouš

Příznivci Bitcoinu začali ihned volat po tom, aby vůbec mohli flattrovat v bitcoinech — bez převodu na euro a zpět — ale to je v nedohlednu.

Flattr minulý týden zavedl Bitcoin jako jednu z měn, kterou je možné účet u Flattru nabít. Bitcoiny se však převedou na eura. Flattr si na zpracování bitcoinů vybral dánský BIPS, a to prý prostě proto, že „implementace byla snadná a odpovídali na emaily“.

Flattr krokem vyhověl patrně úzké, ale o to neodbytnější skupině svých uživatelů. Drtivá většina uživatelů Flattru prý nadále nabíjí své účty měnou běžnou.

Flattr vyzval také k tomu, aby lidé vyjádřili, zda by stáli i o možnost v BTC vyzvedávat, a zájem o to mají, nejspíše tedy Flattr zavede i vyzvedávání v bitcoinech, ale opět převodem z měny účtu, tedy z eura.

UX17

Ovšemže se ihned ozvaly hlasy po flattrování čistě v bitcoinech, bez převodních nákladů a bez ohledu na převodní poměr BTC k měnám tradičním. O tom však společnost zatím ani neuvažuje, není to myslitelné: podstata Flattru — rozdělování mikropříspěvků — si ostatně žádá, aby celé rozpočítávání probíhalo v jednotné měně. Pro Flattr je to euro. Všechny ostatní měny se při dobíjení nebo vyzvedávání převádějí na euro, respektive z eura.

Dosavadní zájem o BTC patrně ještě neopodstatňuje snahu o nějaké souběžné řešení založené na BTC.

Našli jste v článku chybu?
11. 7. 2013 13:42
me vakérav (neregistrovaný)

Navíc provozovatel žádný, kontakt jen jednosměrný přes formulář, doména existující jen chviličku… Prostě odešlete peníze do černé díry a modlíte se, aby i něco přišlo nazpátek.

Kolik bodů asi takový web splňuje z http://www.lupa.cz/clanky/jak-poznat-podvodny-e-shop-tady-je-jedenact-priznaku-ktere-napovi/ ? :-)

13. 7. 2013 13:07
josefec (neregistrovaný)

Když jsem zjistil, že mBank má příchozí i odchozí SEPA platby zdarma, tak jsem neváhal využít Bitstamp. Doporučuji.