Hlavní navigace

Může Google propagovat své vlastní služby?

Jiří Macich ml.

Vývojář Blake Ross spojený s webovým prohlížečem Firefox se pustil do otevřené kritiky vyhledávače Google kvůli tzv. tipům. Jde o to, že Google už nějaký čas nad výsledky hledání zobrazuje jako tip odkazy na některé své projekty typu Picasa Web Album, Google Calendar a podobně. Zobrazení tipů se samozřejmě řídí zadaným dotazem. Blake Ross tvrdí, že je to nevhodné i prý proto, že Google propaguje své vlastní služby, které nejsou vždy nejlepší. Na Internetu se ihned rozhořela diskuze zda-li se…

Vývojář Blake Ross spojený s webovým prohlížečem Firefox se pustil do otevřené kritiky vyhledávače Google kvůli tzv. tipům. Jde o to, že Google už nějaký čas nad výsledky hledání zobrazuje jako tip odkazy na některé své projekty typu Picasa Web Album, Google Calendar a podobně. Zobrazení tipů se samozřejmě řídí zadaným dotazem. Blake Ross tvrdí, že je to nevhodné i prý proto, že Google propaguje své vlastní služby, které nejsou vždy nejlepší. Na Internetu se ihned rozhořela diskuze zda-li se takto Google může chovat a nakolik je to vhodné. Jaký je váš názor? Může Google z jistého „morálního“ hlediska takto propagovat své služby a hlavně – měl by tak i činit? Diskuze čeká na vaše názory :-)

Našli jste v článku chybu?
3. 1. 2007 15:01
Přesně tak. MS nemám rád, ale když si nějaký státní/EU úředníček myslí, že může rozhodovat o tom, co bude dělat soukromá firma, tak je to prostě moc. Tyhlety "hony na lišku" je potřeba zarazit, než nám Eurobolševická Unie přeroste přes hlavu.
3. 1. 2007 14:53
Stastny (neregistrovaný)
a napiseme do EU, at prestane stourat do MS protoze je to svobodna firma a kazdy si nakonec muze ten browser preinstalovat ze?