Hlavní navigace

Bloguje.cz nabízí blogerům podcast

Aleš Miklík

Český blogovací systém Bloguje.cz nabízí autorům internetových deníčků možnost vložit do blogu vlastní zvukové nahrávky. Pro tuto formu audio nahrávek se vžilo označení podcast. Podcast, který nabízí Bloguje, je plnohodnotný systém, umožňující odkázat libovolný MP3 soubor a vložit jej do článku, vysvětluje programátor systému Martin Malý ve svém blogu. Zatím však na Bloguje.cz není možné nahrávat na vlastní MP3. Autor si zvukový soubor musí nahrát na jiný web a odkázat na něj. Podle Martina…

Český blogovací systém Bloguje.cz nabízí autorům internetových deníčků možnost vložit do blogu vlastní zvukové nahrávky. Pro tuto formu audio nahrávek se vžilo označení podcast. Podcast, který nabízí Bloguje, je plnohodnotný systém, umožňující odkázat libovolný MP3 soubor a vložit jej do článku, vysvětluje programátor systému Martin Malý ve svém blogu. Zatím však na Bloguje.cz není možné nahrávat na vlastní MP3. Autor si zvukový soubor musí nahrát na jiný web a odkázat na něj. Podle Martina Malého se nyní čeká na vyjádření právníků. Pokud Bloguje zavede možnost nahrávání MP3 přímo na server, budou podle vyjádření správce systému platit přísné podmínky.

Zřejmě první český blogovací systém, který zavedl automatickou podporu audio příspěvků byl server Brouzdej.cz. Pisatel deníčku si zde pouze nastaví, že chce převádět své krátké textové příspěvky a ty se pak převedou do zvukové podoby. Jednotlivé zvukové příspěvky však předčítá mechanicky znějící hlas.

Našli jste v článku chybu?
14. 3. 2006 23:54
Radim H. - Brouzdej.cz (neregistrovaný)
Jak jsem vysvětlil Ronymu, jde pouze o úhel pohledu. Pokud považujeme za podcast zvukový příspěvek v němž autor předčítá svůj zápisek, proč by nemohl být podcastem příspěvek v němž stejný zápisek předčítá hlas robota?
14. 3. 2006 23:53
Radim H. - Brouzdej.cz (neregistrovaný)
Brouzdej.cz jsem věnoval hodně svého volného času a úsilí. Když spustím nějakou zajímavou funkci, zveřejním to v tiskové zprávě. Těch tiskových zpráv tolik nevydávám a zase tak často se o Brouzdej.cz nepíše. Nemám pocit, že bych byl drzý. Dělám jenom to, co by asi dělal každý správný nadšenec a tvůrce webového projektu. Snažím se svůj projekt podpořit.