Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Blogy, Facebook, Twitter a stará dobrá novinařina.

CraXMP
CraXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz
10. 2. 2010 0:29

Stejně je FB cesta do pekla..

celé vlákno
Budu asi "staromodni" a usedly, ale FB bych nikdy v životě nechtěl. Já vím, že je spousta lidí, kteří mi začnou vyprávět, o kolik toho přícházím, jak mohu být v kontaktu se svými přáteli, známými a rodinou na druhé straně světa, jak hned vidím, co se děje atd..

jenže skutečnost je taková, že já stojím jen o takové přátelé, kterým není zatežko mi napřímo poslat "tweet", krátkou SMSku, přímý vzkaz (až již email nebo ten FB vzkaz). To, že si někdo dá na svůj wall informaci "umřela mi kočka / koupili jsme si nové auto - tady jsou fotky" - to je pro mě stejně neosobní, jako když dostanu vytištěný email od našeho společného kamaráda, kde jemu popsal to samé - ale mě už ho přímo neposlal.

Z mého pohledu je takovýto typu kontaktu naprosto bezcenný - protože to není O MNE.. to není o tom, že by ten člověk chtěl komunikovat přímo se mnou - on chce jen něco oznámit světu a prsknout to na FB je pro něj to nejjednodušší.

no, ale lidi jsou různí a stejně tak, jako někteří mohou mít mezi kontakty tzv. 350+ "přátel" (z nichž dobrých 180 v životě nikdy ani neviděli nebo max. jednou na nějaké večírku), tak já jsem "upjatý" zase v tomto směru

Rozepisovat se o tom, jaké nebezpečí a časovaná bomba FB je, až bude mít 1 miliardu uživatelů, to by tady byla ztráta času.. Málokdo by si totiž dokázal připustit, že tak ohromná, živelná a pořád hlavně AKTUALIZOVANA!! databáze 1/3 světové populace (v průmyslově vyvinutých zemích světa) má tak ohromnou cenu, že nejrůznější organizace, státní služby atd. ji nejenom budou využívat (ještě více) ke svým účelům, ale také zneužívat a vyvíjet patřičné nátlaky na její správce...


SKODA, že je tak málo lidí, kteří si neuvědomují, že co JEDNOU dají do počítače, se téměř POKAZDE někde dá dohledat... a pochopitelně zneužít :(((
   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul