Hlavní navigace

Služba Box spouští platby vývojářům za využívání jejich mobilních aplikací

Marek Janouš

Cloudová služba Box razí odměňování vývojářů mobilních podnikových aplikací podle toho, jak její zákazníci aplikace užívají.

Box je služba nabízející podnikům i jednotlivcům cloudové úložiště a sdílení. Poskytuje také API pro mobilní aplikace; ekosystém mobilních aplikací podporujících Box nazývá Box OneCloud.

Společnost dnes na blogu pro vývojáře oznámila další krok v budování platformy pro „příští generaci mobilního podnikového softwaru“: spouští systém odměňování vývojářů podnikových mobilních aplikací podle měření užívání aplikací. Nazvala jej „Box $rev“. Podporuje ho nová verze SDK pro Box.

Jde o to, že pro podnikové aplikace se nehodí model jednotlivého zakupování z App Store nebo z Google Play. Přitom díky Box $rev mohou vývojáři nadále šířit své aplikace těmito kanály — třeba i zdarma. Při podpoře Boxu však budou moci dostávat zaplaceno podle skutečného využívání aplikace. Ovšem to závisí na tom, že uživatel aplikace je zákazníkem Boxu. Společnost Box se podělí s vývojářem aplikace o to, co zákazník platí jí za užívání Boxu, a to do výše 15 %.

UX17_pulpitel2

Systém má být velice jednoduchý. Vývojář zařazený do programu Box $rev obdrží prostě jednou za čtvrtletí šek podle toho, jak Box naměřil využívání aplikace svými zákazníky.

Box $rev je prozatím v soukromé betě s omezeným počtem partnerů, ale můžete se přihlásit o zařazení.

Našli jste v článku chybu?
11. 6. 2013 8:52
Zen (neregistrovaný)

Pan si nejak plete pojmy - one_man_show opravdu, ale opravdu neni (a nikdy nebyl) ekvivalent pojmu open source.

10. 6. 2013 2:42
polo (neregistrovaný)

Podnikove aplikace, az na par vyjimek, nejsou projekty pro jednoho cloveka, ale pro cele teamy. Dnes v podstate v enterprise sfere neexistuje neco, cemu se kdysi rikalo open source. Ty projekty vymreli, protoze programatori zjistili, ze se neuzivi (zase az na par vyjimek).

A problem u teamu je ten, ze nebudou delat projekty na platforme, za kterou nemohou rucit a kterou nemohou vlastnit.

Takze davam teto dalsi trendove bubline, o kterou se snazi i SAS, Unicorn a dalsi velci hraci, rok, maximal…