Hlavní navigace

BSA rozjíždí v ČR a SR další antipirátskou kampaň

Jiří Macich ml.

Tisíce firem mohou v průběhu března očekávat, že budou kontaktovány Sdružením výrobců komerčního softwaru Business Software Alliance (BSA), které v České republice a na Slovensku zahájilo novou kampaň zaměřenou na snižování softwarového pirátství v malých a středních firmách. Případně dojde i na osobní schůzky s vedením firmy. Nejdříve však obdrží dopis, ve kterém je bude BSA informovat o zmiňovaných rizicích pirátství a účinných metodách prevence. BSA chce oslovit zejména majitele a jednatele…

Tisíce firem mohou v průběhu března očekávat, že budou kontaktovány Sdružením výrobců komerčního softwaru Business Software Alliance (BSA), které v České republice a na Slovensku zahájilo novou kampaň zaměřenou na snižování softwarového pirátství v malých a středních firmách. Případně dojde i na osobní schůzky s vedením firmy. Nejdříve však obdrží dopis, ve kterém je bude BSA informovat o zmiňovaných rizicích pirátství a účinných metodách prevence. BSA chce oslovit zejména majitele a jednatele firem, na jejichž hlavy stále častěji dopadá případná trestní odpovědnost za nelegálně instalované a užívané programy.

Míra nelegálně užívaného softwaru v České republice je podle poslední studie analytické společnosti International Data Corporation (IDC) odhadovaná na 41 procent. BSA za poslední dva roky eviduje 243 nových případů nelegálního užívaní či distribuce softwaru, přičemž škody způsobené výrobcům softwaru sdruženým v BSA se vyšplhaly přes 31 milionů korun. Nejvíce případů eviduje BSA v Praze (56), severních Čechách (35) a jižní Moravě (29). Pokud jde o výši způsobené škody, smutný primát drží východní Čechy s téměř 11 miliony korun. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
29. 3. 2006 0:12
jahrr (neregistrovaný)
Pokud používám pirátský software, neokrádám autora, protože, kdyby nebylo možné software upirátit, používal bych jiný, rozhodně bych autorovi neplatil. Tudíž autor z toho tak jako tak vyjde s nulou.
8. 3. 2006 10:54
bumboo (neregistrovaný)
Ak ako riešenie používania nelegálneho SW bude navrhovať BSA 3 alternatívy: - 1. zakúpiť nelegálne používaný program, - 2. odinštalovať drahý nelegálne zakúpený program a zakúpiť lacnejší alternatívny program, ktorý si môžeme dovoliť, hoc aj od konkurenčnej firmy - 2. odinštalovať nelegálne používaný program a nainštalovať alternatívny program, ktorý je freeware, OpenSource, ... Pre uľahčenie výberu by mohli zverejniť tabuľku porovnateľných komerčných programov aj s približnými cenami a ich f…