Hlavní navigace

Byl představen Palm Pre 2 s WebOS 2.0

Jiří Macich ml.

Představen byl dlouho očekávaný chytrý mobil Palm Pre 2 se systémem WebOS 2.0. Tento nový smartphone dostal do vínku multidotykový displej s úhlopříčkou 3,1" pracující v rozlišení 320×480 pixelů. Vybaven je hardwarovou QWERTY klávesnicí vysouvající se na užší straně telefonu, takže je poněkud stísněnější než tradiční horizontálně orientované klávesnice. Ve výbavě je též GPS navigace a fotoaparát (pět megapixelů) s LED bleskem a podporou záznamu videa. Nechybí akcelerometr a senzory snímající…

Představen byl dlouho očekávaný chytrý mobil Palm Pre 2 se systémem WebOS 2.0. Tento nový smartphone dostal do vínku multidotykový displej s úhlopříčkou 3,1" pracující v rozlišení 320×480 pixelů. Vybaven je hardwarovou QWERTY klávesnicí vysouvající se na užší straně telefonu, takže je poněkud stísněnější než tradiční horizontálně orientované klávesnice. Ve výbavě je též GPS navigace a fotoaparát (pět megapixelů) s LED bleskem a podporou záznamu videa. Nechybí akcelerometr a senzory snímající přiblížení a okolní světlo.

Palm Pre 2 má k dispozici 16 GB pro data, z nichž zhruba 15 GB bude k dispozici pro uživatele. Půjde jsem ukládat třeba video v MPEG-4 a H.264 nebo hudbu v MP3 a ACC, s jejichž přehráváním mj. si Palm Pre 2 poradí. Telefon půjde využít i jako mass storage zařízení. Chybí ovšem slot na paměťové karty. O konektivitu se má postarat podpora WiFi (b/g) a sítí třetí generace. Zařízení bude možné využít jako hotspot. Rozměry? 59,6 x 100,7×16.9 mi­limetru. Hmotnost? 145 gramů.

Našli jste v článku chybu?
26. 11. 2010 0:04
xkovi (neregistrovaný)

Neboj a jeste chvili pockej...jsem zamestnanec HP a uz ho mame interne v nabidce jako firemni telefon s dodaci lhutou 5-7 dni...nekteri zamestnanci ho jiz maji, ja si ho objednal vcera....pocitam, ze HP si pohlida, aby se stroj dostal jeste pred Vanoci na trh i tady...byla by to hodne hloupa chyba, kdyby se tak nestalo....

21. 10. 2010 16:23
To je super, nevíte někdo, kde ho mohu pohodlně koupit? Po běžném prozkoumání vidím jen možnost koupit francouzský, akorát že ten bude s AZERTY popiskami kláves :(. Žít se s tím dá, ale radši bych neblokovanou QWERTY UMTS verzi.