Hlavní navigace

Bývalý vrcholný manažer firmy ČEZ investoval do projektu Energomonitor

Martin Vyleťal

Vladimír Schmalz, dlouholetý šéf úseku fúzí a zahraničních akvizic, který z energetického gigantu odešel před třemi lety, získal v Energomonitoru více než čtvrtinový podíl.

Firma Energomonitor na trh dodává zařízení, která měří spotřebu energie, tepla či vody, a naměřené hodnoty okamžitě posílá na internet, kde se na ně může každý zákazník podívat. Vidí tak, kolik energie spotřeboval v určitém období, například i při běžném vaření vody v konvici.

Projekt spustili před koncem roku 2011 Pavel Štorek a někdejší šéfredaktor Lupy Patrick Zandl. Loni v dubnu se k nim přidal i někdejší spoluzakladatel portálu Atlas.cz Michal Bláha. Ten má nyní v Energomonitoru na starosti finance a je současně jedním z investorů, který do projektu vložil peníze.

Kromě Zandla, Štorka a Bláhy se v Energomonitoru jako investor angažuje také Petr Burcal, jeden ze zakladatelů bilezbozi.cz, s.r.o. předchůdce dnešního provozovatele e-shopu Mall.cz, jehož mateřskou firmu Netretail Holding koupil před více než dvěma lety jihoafrický mediální konglomerát Naspers za 5,7 miliardy Kč.

Tip Content Machovec

Nyní získává Energomonitor dalšího zajímavého investora. Prostřednictvím společnosti Solotron s.r.o. do projektu investoval bývalý dlouholetý šéf úseku fúzí a zahraničních akvizic polostátního energetického gigantu ČEZ. Vladimír Schmalz, resp. jím vlastněná firma Solotron, se stala společníkem s největším majetkovým podílem.

Majetkové podíly jsou následující:

  • Pavel Štorek – 26,65 %
  • Patrick Zandl – 26,65 %
  • Petr Burcal – 15 %
  • Michal Bláha – 4,25 %
  • Solotron s.r.o. – 27,45 %
Našli jste v článku chybu?
27. 8. 2014 15:32

To bych myslím mohl upřesnit, protože nás to taky zajímalo. Problémy s investicemi se objevily až delší dobu (dle případu rok až rok a kus) po odchodu Vladimíra Schmalze z ČEZu. A to proto, že na přeregulovaných trzích se najednou neměl kdo starat o vztahy s regulátorem. Což už dotyčný těžko mohl ovlivnit, o to se měla dál starat firma.

Jinak jste asi myslel Albánii a Bulharsko. V Rumunsku se staví (co vím) hlavně větrný park, kde těžko čekat, že se to zaplatí za první dva roky, to je klasická …

27. 8. 2014 13:22
Karlík (neregistrovaný)

Nic o tom nevím, ale to, že investice v Albánii a Rumunsku selhala ještě nemusí znamenat, že ten člověk je špatněj manager a že ta investice byla chybná. To už se tak stává, že některé investice nevyjdou.