Hlavní navigace

Command & Conquer 4 bude vyžadovat permanentní připojení k Internetu

Jiří Macich ml.

Čtvrté pokračování legendární herní série Command & Conquer bude jako protipirátskou ochranu vyžadovat permanentní připojení k Internetu. Společnost Electronic Arts tak následuje například konkurenční Ubisoft a to i přes jeho pořádné problémy s obdobnou formou ochrany, kterým byl věnován náš nedávný článek Protipirátská ochrana se obrátila proti Ubisoftu. Vyžadování permanentního přístupu k Internetu jako validačního prostředku herní průmysl začíná chápat jako náhradu léta kritizované…

Čtvrté pokračování legendární herní série Command & Conquer bude jako protipirátskou ochranu vyžadovat permanentní připojení k Internetu. Společnost Electronic Arts tak následuje například konkurenční Ubisoft a to i přes jeho pořádné problémy s obdobnou formou ochrany, kterým byl věnován náš nedávný článek Protipirátská ochrana se obrátila proti Ubisoftu. Vyžadování permanentního přístupu k Internetu jako validačního prostředku herní průmysl začíná chápat jako náhradu léta kritizované povinnosti mít v mechanice instalační CD/DVD médium hry. V Electronic Arts dokonce původně trvali na tom, že nejde o DRM a připojení je potřeba kvůli aktualizaci online statistik. Po mohutném výsměchu ze strany hráčské veřejnosti však své popírání přítomnosti DRM raději zástupci herního kolosu utlumili.

Hráči by jistě kvitovali, kdyby už i k řádně pořízeným hrám nemuseli shánět „no DVD cracky“ nebo se namáhat s virtuální mechanikou, aby tu skutečnou měli k dispozici. Jenže přesun od povinnosti mít CD/DVD v mechanice ke kontrolování přes Internet si zatím rozhodně většinově nepochvalují. Možná by tak ani nevadila nutnost mít k dispozici připojení k Internetu (při dnešní penetraci), ale Ubisoft v plné nahotě demonstroval nevýhodu tohoto systému při přetížení serverů a jejich následné nedostupnosti. Hráče hra vypoklonkuje i při chvilkových výpadcích konektivity, které třeba u bezdrátových připojení nejsou ničím výjimečným. (GameInformer­.com)

Našli jste v článku chybu?
19. 3. 2010 14:50
_r3450n_ (neregistrovaný)
Davam tomu tak tyden (max. 2) od oficialniho vydani a objevi se piratska verze od skupiny "RELOADED" ktera pripojeni k internetu nebude pozadovat. Videli jsme to uz mnohokrat a tohle nedopadne jinak.
20. 3. 2010 19:59
mezok (neregistrovaný)
ne, Pavel to myslel tak, že kdyby si ji všichni, kteří tu hru chtějí hrát, koupili, tak by žádné ochrany nebylo třeba. Protože ale většina krade, tak je to takhle na pytel.