Hlavní navigace

Čeká Telecom transformace na JZD?

Redakce 31. 12. 2000

Velmi žhavý dokument se nám podařilo získat přímo z personálního odboru Českého Telecomu. Jedná se o obsáhlý dopis uchazeče o vyšší manažerský post v této společnosti, který rovnou navrhuje některé změny. Upozorňujeme, že text dopisu, stejně jako odpověď ČTc, je zcela autentický a nejde o nic vymyšleného.

ČESKÝ TELECOM, a.s.
Náborové centrum
Olšanská 5, 130 34 Praha 3
fax: 71 46 05 10
e-mail: jobs@ct.cz

Věc: Žádost o zaměstnání ve společnosti Český Telecom

Zaujaly mě nabídky zaměstnání ve Vaší společnosti. Z důvodů, které rozvedu dále, mám zájem o vyšší manažerský post. Jako správný uchazeč o podobnou pozici předkládám náčrt své vize. Navrhuji transformaci Vaší společnosti na zemědělské družstvo, nacházím totiž mnoho paralel s živočišnou výrobou.

Doufám totiž, že alespoň management společnosti si žije jako prasata v žitě, v tom případě alespoň někdo má nějaký užitek z Vaší společnosti, která, jak se domnívám, škodí svými praktikami této zemi. Nejde jen o přemrštěné ceny za telekomunikační služby, které se ještě zvyšují v době, kdy všeobecným trendem je pravý opak.

Nejvíce škod napáchala absence telefonního paušálu, která se odráží na nižším objemu elektronického obchodu i v nižší čtenosti internetových zpravodajských serverů. O souvislostech bychom mohli spekulovat déle, je zajímavé, že málo lidí si uvědomuje, že náklady Vaší společnosti na místní telefonní hovory jsou prakticky jen fixní (telefonní ústředna se amortizuje bez ohledu na počet či délku hovorů, dráty v zemi také – ledaže by se snad ošoupaly pohybem elektronů…). V případě internetového zpravodajství mohou být jistě spokojeni ti naši politici, kteří raději vidí stádo ovcí manipulované televizními stanicemi, které lze ovládat snáze (vzpomeňme na aféry kolem Rady České televize, Rady pro rozhlasové a televizní vysílání či třeba na financování některých „soukromých“ stanic některými polostátními bankami blízkými některým politickým stranám).

Pokud máte podobné zkušenosti s některými Vašimi kolegyněmi, jako mám já, jistě pochopíte, že pro jejich ubytování navrhuji postavit kravín a pro jejich vyžití ve volném čase zřídit funkce krmiče, dojiče a inseminátora. Nebo je snad normální například posílat text v e-mailu jako šablonu dokumentu z programu Microsoft Word, navíc poškozenou a s jakýmsi makrem?

Dále si Vám dovoluji doporučit zakoupení většího počtu hlídacích psů. Domnívám se, že bezpečnost Vašich objektů by tak byla zajištěna lépe než za stávající situace. Problémy Vašeho manažera, týkající se jeho bezpečnostního neprověření (čímpak to asi bylo?), byly celkem značně propírány v tisku, pokud jsem dobře informován, dotyčný nakonec odešel do vedení zdejší pobočky významného producenta spotřební elektroniky – to abych se pomalu bál si koupit rádio. Ještě závažnější jsou ovšem nikdy neprověřovaní jedinci, kteří se s patřičným povolením promenádují kolem Vašeho telekomunikačního hardwaru. Jak jsem se na vlastní oči přesvědčil, povolení jim ostatně zůstává, i když u Vás již dávno nepůsobí.

Jsem přesvědčen, že s ostatními manažery bych vycházel dobře a jejich styl uvažování by mi nezpůsobil kulturní šok – kdysi jsem navštívil jednu svoji známou během její hospitalizace v psychiatrické léčebně a během své civilní služby jsem se často vyskytoval poblíž skladiště fosilií. Ostatně některé vrcholové manažery bych v případě potřeby byl schopen nahradit. Taková situace by mohla nastat případě, že by pán jménem André Frans Bessel Kok, jehož oficiální zařazení je poměrně nejasné, avšak trvanlivost činí násobek trvanlivosti generálního ředitele, odešel ke konkurenci, nebo že by aféra kolem společnosti Dattelkabel (podrobnosti najdete např. na http://lupa.cz/ru­brika.phtml?ru­brika=17&aktu­al=1) způsobila problémy v oblasti public relations Vašemu generálnímu řediteli panu Přemyslu Klímovi, který v této společnosti figuroval v klíčovém období od 7. 11. 1997 do 29. 06. 1999 jako místopředseda představenstva (http://www.jus­tice.cz/cgi-bin/sqwASC.cgi/or/l_sub­jf.sqw?INTRA=0&OJ=dat­telkabel).

Pokud Vám mé nápady ještě stále připadají bizarní, můžete navštívit stránky http://telecom­.jobs.cz/ a v sekci Volná místa se pokochat pozicemi jako Problém manažer IT nebo Specialista PR pro oblast sportu.

Těším se na Vaši odpověď.

S pozdravem

Petr Nachtmann

petr@bigfoot.com


A jaká byla odpověď Českého Telecomu? Přinejmenším stejně zajímavá:

Dobrý den,

děkujeme za Váš zaslaný e-mail. Když budeme potřebovat další informace, určitě si Vás dovolíme kontaktovat. S přáním všeho krásného v příštím tisíciletí

KL_HLASOVANI

společnost ČESKÝ TELECOM, a.s.


Uznejte sami – Český Telecom, to jsou víc než jen slova. :-)

Anketa

Prospěla by Českému Telecomu transformace na JZD?

Našli jste v článku chybu?
DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom