Hlavní navigace

Celebrio je i pro Windows a pro Android a začalo prodávat licence

Marek Janouš

Celebrio začalo prvním listopadem prodávat uživatelské licence na svou jednoduchou systémovou nadstavbu, vytvořenou pro lidi především starší, pro něž jsou běžné systémy a aplikace příliš složité a nepochopitelné.

Partnerem Celebriu je obchod Alza.cz.

Licenci uživatel potřebuje k zachování plné funkčnosti Celebria po vypršení 30denní zkušební lhůty. Jinak se kupříkladu nedostane k vnějším poštovním schránkám, trvání videohovoru je omezeno na pět minut, a tak podobně.

Celebrio také zveřejnilo verzi pro Android, vhodnou k instalaci na tablet, a verzi k instalaci do Microsoft Windows.

Celebrio je nyní přeloženo do jedenácti jazyků, včetně angličtiny, ruštiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny nebo italštiny. Chybí mu pro ně však ještě plná lokalizace věcná — tedy například místní zprávy, nebo knihy v těchto jazycích. Na tom nyní tvůrci Celebria usilovně pracují, protože zahraniční zájem je značný. Po zpracování ohlasu na právě uvedené verze od uživatelů českých chtějí rozšířit Celebrio do zahraničí co nejdříve.

Našli jste v článku chybu?
8. 11. 2012 17:08
Tom (neregistrovaný)

Souhlasím s tím, že úplně zdatní uživatelé se nebudou hlásit na počítačový kurz pro začátečníky, ale věřím, že existuje široká skupina seniorů, kteří počítače neovládají a nejsou tak aktivní, aby se na kurz přihlásili. Vůči této skupině lidí by mohlo být Celebrio velice dobrým pomocníkem (nyní poskytuje pouze základní služby, ale časem by to mohl být velice zdařilý pomocník). Ohledně zpráv mi byly servírovány zprávy velice podobné zprávám z české televize, což velice oceňuji, jelikož toto zpravo…

8. 11. 2012 15:40
(neregistrovaný)

Myslím, že technicky zdatnější senioři by se asi nehlásili na kurz "Počítače pro začátečníky" ;-) Dokážu si představit ledacos, já neříkám, že je to vyloženě špatné, ale je to hodně omezující. Schválně - jaké zprávy vám to překládalo? Mohl jste si vybrat z různých zpravodajských serverů nebo Vám to jen hodilo seznam zpráv kdoví odkud?

A Celebrio už není studentský projekt. Začínali tak, ale teď už mají investory atd atd. A zkušenosti z testování jsou takové, že se na to lidi podívali,chvíli to …