Hlavní navigace

Celebriu se podařilo získat investici v řádu milionů

Marek Janouš

Petr Zámečník vložil do společnosti blíže neupřesněnou částku „v řádu jednotek milionů“, a to za 35% podíl na firmě. Firma jednala s různými investory půl roku. Peníze jí umožní další rozvoj.

Celebrio vyvíjí „systém“ pro staré lidi: ten běží na webu, v prohlížeči, ale pracuje se také na nadstavbě nad Windows (nebo i nad Androidem). Systém obsahuje základní aplikace v nápadně jednoduché podobě a bez zbytečného nastavování možností.

Celebrio

Celebrio

Projekt Celebrio byl jedním ze dvou, které na jaře 2010 úspěšně zakončily vůbec první běh StarCube (tehdy jako MIC Akcelerátor). Loni vyhráli Vodafone Nápad roku, také cenu „Ekonom Student Podnikatel“, a dostali se mezi osmnáct nejúspěšnějších projetů Microsoft Imagine Cup. Firma sídlí v inkubátoru JIC v Brně.

[DOPLŇUJEME: V obchodním rejstříku je sice nyní uveden podíl pana Zámečníka jako 240/480, avšak podle sdělení firmy se jeho podíl další úpravou, která ještě není zanesena, sníží na 35 %.]

Našli jste v článku chybu?
23. 8. 2012 21:34
total (neregistrovaný)

projel jsem si tu webovou verzi (jina stejne neni k dispozici) a je to des bes z neumim si predstavit ze to ukazu doma babicce nebo dedeckovi "tak tohle je ten internet". tohle nekdo opravdu mysli vazne a jeste do toho investuje? lidi opravdu asi nevi co s penezi.

24. 8. 2012 8:39
(neregistrovaný)

Souhlasím s vámi. Můj děda, který v životě nepracoval s internetem, se na "stará kolena" (je mu 78) rozhodl že si pořídí počítač a internet. První co mě napadlo bylo: fajn, tak vyzkoušíme to celebrio, když je to přesně pro tyto lidi. Ale pak jsem zjistil, že děda stejně musí spustit windows, pak prohlížeč a pak se teprve dostane k celebriu, které je navíc s rozhraním až tak moc jednoduchým, že vypadá jako "pro blbečky" (s nadsázkou). Ano, šlo by to nastavit tak, že se spustí všechno automaticky,…