Hlavní navigace

CentralWay z Autobazar.eu neodchází, potíže se mu ale kupí

Patrick Zandl 15. 6. 2011

Investiční společnost CentralWay nesouhlasí s tím, že by měla být na odchodu ze společnosti Autobazar.eu, jak o tom v průběhu minulého týdne informoval Michal Obeda. Aleš Ptáčník nám za CentralWay uvedl: Společnost Centralway Investment AG je i nadále a zcela beze změn společníkem ve firmě Autobazar.eu,s­.r.o., což lze snadno zjistit na výpisu z OR. Vzhledem k pozitivnímu rozvoji firmy v současnosti nemá CWI v úmyslu svůj podíl ve společnosti jakkoliv měnit, převádět ani prodávat. S ohledem na…

Investiční společnost CentralWay nesouhlasí s tím, že by měla být na odchodu ze společnosti Autobazar.eu, jak o tom v průběhu minulého týdne informoval Michal Obeda. Aleš Ptáčník nám za CentralWay uvedl: Společnost Centralway Investment AG je i nadále a zcela beze změn společníkem ve firmě Autobazar.eu,s­.r.o., což lze snadno zjistit na výpisu z OR. Vzhledem k pozitivnímu rozvoji firmy v současnosti nemá CWI v úmyslu svůj podíl ve společnosti jakkoliv měnit, převádět ani prodávat. S ohledem na vnitřní stanovy a právní dokumenty bohužel nemáme, jako řádný společník v Autobazar, s. r. o., povoleno zveřejnit jakékoliv interní informace, ani žádné podrobnosti týkající se platných smluv a právních dokumentů.

To ale neznamená, že by pod pokličkou nevřelo. Michal Obeda informoval ne o tom, že se mu podařilo CentralWay jako společníků zbavit, ale o tom, že chystá právní kroky k tomu, aby se tak stalo. Podle Obedy došlo k porušení hned tří bodů investiční smlouvy, jenže ze zkušenosti víme, že prokazování u případného soudu je jiná věc, než osobní přesvědčení. O vstupu CW do Autobazar.eu jsme informovali zde

Není to ale jediný problém, který CentralWay trápí. Potíže má i s jednou z klíčových českých investic, společností Webnode, respektive s jejím šéfem a spoluvlastníkem Vítem Vrbou, který byl také šéfem východoevropské investiční větve CentralWay. V polovině května rozeslal CentralWay dopis podepsaný Martinem Saidlerem, šéfem CW, v němž před Vítem Vrbou a „jeho pomluvami“ varuje:

V současnosti řešíme konfliktní situaci, která nastala mezi námi, jako společníkem společnosti Westcom, s.r.o. (IČ 25536851, se sídlem U Vodárny 2, Brno 616 00), a druhým společníkem této společnosti, panem Vítem Vrbou. Neměli jsme původně v úmyslu Vás informacemi o výše zmíněném konfliktu zatěžovat, nicméně nyní tak činíme z níže uvedených důvodů.

Nemůžeme vyloučit, že v souvislosti s výše zmíněnou situací, můžete být kontaktováni i Vy, naši obchodní partneři, za účelem narušení našich vztahů a zdiskreditování naší společnosti.

Hodláme proti případným pomluvám učinit právní kroky a apelujeme na Vás, abyste nás co nejdříve informovali v případě, že jste již byli, nebo budete, v této souvislosti kontaktováni panem Vrbou nebo prostřednictvím jiné osoby.

Vít Vrba vysvětluje zatím jen stručně: Aktuálně připravuji obsáhlé vyjádření o tom jak funguje spolupráce s Centralway a jak investuje ve střední Evropě, médiím ho poskytnu do cca 3 týdnů, a dodává, že zatím není připraven událost více komentovat.

Zdá se tedy, že nejde o jediný konflikt, který CentralWay ve svých investicích má. Již dříve mu jich pár nedopadlo, vloni například potichu skončil kdysi ambiciózní videoportál Čeknito, vycouval i z konzultační společnosti H1, úspěšný nebyl s nabídkou pro Shipito, nyní má potíže s Webnode i Autobazar.eu. Také se mu ale řada investic vydařila a když se vydělávají peníze, tak to prostě ne vždy dopadne. Uvidíme, zda jde o krátkodobé zaváhání nebo sestupný trend investiční společnosti. O investičních postupech CentralWay jsme informovali již dříve obsáhlejším článkem CentralWay je pohádka o tvorbě pohádek.

Jen pro pořádek stojí za to připomenout, že poslední investice CentralWay se dějí především do západoevropských projektů, naposledy dnes CW potvrdilo investici do švýcarské investiční společnosti Next Generation Finance Invest AG, dříve třeba do C-Crowd, švýcarské firmy zaměřené na koinvestice do startupů nebo firmy HR Matching provozující portál s pracovními pozicemi Jobzippers.

Našli jste v článku chybu?

16. 6. 2011 22:25

Jirka (neregistrovaný)

Možná by bylo na místě ještě uvést, že CW již nemá žádný podíl v Hypermedii, což byl jeho největší úlovek v česko-slovenských internetových vodách. Prezentovali, že podíl prodali nejmenované osobě nebo firmě, ale jak tak koukám do rejstříku, tak Saidler z Centralway je vymazaný a nikdo jiný tam nefiguruje. Podle mně si Hypermedia dupla a CW se zbavila, protože CW jim nic nepřinesla a byly to jen ty "pohádky o pohádkách". Sice spustili portály v německy mluvících zemích, ale CW pro ně pak nejspíš…

28. 6. 2011 11:51

Notfun (neregistrovaný)

Comu ja dakujem ze som kedysi od tejto "skvelej" prilezitosti s CW odstupil.
Cele mi to teraz vyznie ako keby ich biznis bol nie v predaji spolocnosti ale prizivit sa na podieli vo firme tym ze ho potom nebudu chcet vratit, iba za tazke prachy a potom to cele poistia mlcanlivostou oboch stran aby sa to neprevalilo , perfektneee
Som zvedavy ci sa este najde nejaky blbec na SR/CZ ku ktoremu sa takto lahko dostanu po tych vsetkych informaciach co sa daju najst na internete. Sa este cudujem ze vo Sv…

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla