Hlavní navigace

AKTUALIZOVÁNO: Centrum.cz a Atlas.cz se stále potýkají s výpadkem e-mailu

David Slížek

(AKTUALIZOVÁNO 1.10. 9:25) Problémy freemailu na portálech Centrum.cz (a Centrum.sk) a Atlas.cz pokračují. V pondělí ráno se řada uživatelů stále nemůže do svých schránek dostat. Podle mluvčího Centrum Holdings Jiřího Hájka může mít potíže až třetina uživatelů. Řešení problému odhadl řádově na hodiny. 

(AKTUALIZOVÁNO 1.10. 9:25) Problémy freemailu na portálech Centrum.cz (a Centrum.sk) a Atlas.cz pokračují. V pondělí ráno se řada uživatelů stále nemůže do svých schránek dostat. Podle mluvčího Centrum Holdings Jiřího Hájka může mít potíže až třetina uživatelů. Řešení problému odhadl řádově na hodiny. 

Příčinou výpadku je podle Centra vážné poškození hardware v jednom z datacenter, které firma využívá. Než bude problém vyřešen, má firma pro uživatele toto doporučení: „Do mailu můžete přistupovat přes protokol IMAP nebo POP 3 v programech Centrum mail, Outlook nebo Thunderbird.“

Občas je nedostupná i hlavní stránka portálu Centrum.cz. „Vážení uživatelé, omlouváme se ze dočasnou nedostupnost domovské stránky Centrum.cz. Na odstranění technické závady pracujeme,“ říká chybová hláška. Podle Hájka se stránka zřejmě potýká s náporem lidí, kteří se po víkendu snaží opakovaně přihlásit ke svým schránkám. 

Centrum: O e-maily nepřijdete

Freemail provozovaný na Centrum.cz a Atlas.cz zasáhl velký výpadek zřejmě v průběhu neděle. Firma Centrum Holdings o tom vpodvečer informovala na blogu služby. Na hlavních stránkách portálů se také zobrazuje text: „Vážení uživatelé, omlouváme se za dočasnou nedostupnost služby Centrum.cz/Atlas.cz Mail. Na opětovném spuštění usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení, tým Centrum.cz.“

Podle zpráv na facebookové stránce Centrum.cz by se už v těchto chvílích (neděle 23:00) měla většina uživatelů ke svým e-mailům dostat. Podle provozovatele by neměli přijít o žádná data.

„Čerstvé zprávy od šéfa provozu – o žádné e-maily nikdo nepřijde, maily už se v tuto chvíli rozesílají, ale je tam fronta, tak bude trvat, než se všechny dostanou do schránek a pro část uživatelů je mail dostupný, postupně bude pro všechny,“ informovalo v neděli večer Centrum na Facebooku.

START17

Jak dlouho výpadek trval zatím není jasné. Někteří uživatelé si na nefunkčnost e-mailu stěžovali už během nedělního odpoledne, jiní píší, že je služba údajně nefunkční už od sobotního večera.

Výpadek se týká také freemailu na slovenském Centrum.sk. „Centrum.sk je úplně stejná platforma mailu, je to ‚jedno tělo, jedna duše‘ s tím CZ, takže je to stejný problém,“ stojí v reakci na dotaz fanouška na facebookové stránce Centra. 

Našli jste v článku chybu?
1. 10. 2012 12:07

Výpadek myslím může postihnout libovolnou službu, nicméně záleží vždy na rozsahu a závažnosti. Osobně používám Gmail od roku 2005, tedy sedm let, a během té doby jsem výpadek (nedostupnost služby) zaznamenal asi třikrát (naposledy tuším v únoru 2009), přičemž ke ztrátě dat nedošlo ani v jednom případě...

1. 10. 2012 15:26

Aktuální zpráva je zde: http://www.lupa.cz/zpravicky/centrum-cz-e-maily-jsou-opet-v-provozu-uzivatele-neprisli-o-zadna-data/